Biologia. Biotechnologia i różnorodność biologiczna Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Zakres podstawowy - Jan Strzałko, Teresa Mossor-Pietraszewska eMPi2 - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Biologia. Biotechnologia i różnorodność biologiczna Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Zakres podstawowy

po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

podręcznik

 • Wydawnictwo eMPi2
 • Nr dopuszczenia: 479/2012
 •  

 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy

Biologia. Biotechnologia i różnorodność biologiczna Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Zakres podstawowy, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

Podręcznik biologii dla szkół ponadgimnazjalnych zgodny z nową podstawą programową na rok szkolny 2012/2013 Podręcznik zawiera treści kształcenia w zakresie podstawowym. Podręcznik ma pomóc w poszukiwaniu, wykorzystaniu i tworzeniu informacji pochodzących z różnych źródeł, w rozumieniu i argumentacji, wyjaśnianiu zależności przyczynowo-skutkowych między faktami, w ocenie i wyrażaniu opinii na temat zagadnień współczesnej biologii, głównie biotechnologii, inżynierii genetycznej oraz problemów ekologicznych i środowiskowych, a także w kształtowaniu właściwej postawy wobec wszystkich organizmów i całej przyrody. Treści nauczania są zgodne z aktualnym stanem wiedzy i uwzględniają najnowsze osiągnięcia genetyki, biologii molekularnej, medycyny, biotechnologii oraz ekologii i ochrony bioróżnorodności. Wiadomości zostały przedstawione w dwóch częściach (cz. 1 - siedem rozdziałów i cz. 2 - cztery rozdziały), odnoszących się do odpowiednich zagadnień i problemów. Każdy rozdział kończy się podsumowaniem w postaci całostronicowego schematu, ponadto streszczeniem, problemami do dyskusji oraz zadaniami do wykonania w szkole lub w domu. W ramkach, dla zainteresowanych, zamieszczono treści wykraczające nieco poza kształcenie w zakresie podstawowym. Nowe i ważne terminy wyróżniono pogrubioną czcionką. Na końcu książki umiejscowiono ich alfabetyczny spis - indeks oraz słownik i spis literatury. Konstrukcja książki powinna zmobilizować ucznia do aktywności intelektualnej i ustawicznego kształcenia.

Biologia. Biotechnologia i różnorodność biologiczna Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Zakres podstawowy po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa eMPi2. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po gimnazjum / Biologia. Numer dopuszczenia podręcznika to: 479/2012.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Biologia. Biotechnologia i różnorodność biologiczna Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych Zakres podstawowy, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

4.4/5 ( 11 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  2
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.