Biologia 1. Klasa 1. Podręcznik dla dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony - Renata Szymańska, Beata Jakubik Operon - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Biologia 1. Klasa 1. Podręcznik dla dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony

po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

 • Promocja
  image-promocja

Biologia 1. Klasa 1. Podręcznik dla dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum - opis produktu:

Podręcznik Biologia został przygotowany dla uczniów pierwszej klasy liceów ogólnokształcących i technikum. Poziom rozszerzony zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom oraz skutecznie przygotowywać się do matury już od 1 klasy.

Podręcznik w sposób spójny i przejrzysty przedstawia procesy zachodzące w żywych organizmach. Przedstawione związki przyczynowo skutkowe już od klasy pierwszej ułatwiają i pozwalają na systematyczne przygotowanie się do matury. Liczne infografiki wyjaśniają relacje między budową a funkcją, co jest niezwykle cenne dla zrozumienia omawianych tematów. Liczne bloki ćwiczeniowe oraz syntetyczne podsumowania najważniejszych treści to doskonałe zestawienie tego, co jest niezbędne do nauki przed sprawdzianami oraz egzaminem.

Podręcznik do biologii 1. Zakres rozszerzony szkoły ponadpodstawowej składa się z 5 rozdziałów:
1. Badania biologiczne
2. Chemiczne podstawy życia
3. Komórka - podstawowa jednostka życia
4. Metabolizm
5. Podziały komórkowe

Co znajdziesz w podręczniku do Biologii 1. poziom rozszerzony?
1. Tabele systematyzują wiedzę i ułatwiają porównywanie ze sobą zestawianych tematów.
2. Schematy i wykresy z danymi niezbędne do analizowania zagadnień oraz wykonywania poleceń.
3. Trudne pojęcia podkreślone w treści lekcji - dodatkowe wyjaśnione w słowniczku na końcu podręcznika.
4. Hasła na marginesach dwojakiego rodzaju: wytłuszczone czyli konieczne do zapamiętania i szare czyli te, które rozwijają informację, na temat danego zagadnienia.
5. Obserwacje i eksperymenty zawierające propozycje zdań i działań do prac projektowych; inspirujące do własnych odkryć i wyciągania wniosków.
6. Atrakcyjne grafiki i zdjęcia ilustrujące omawiane treści.
7. Zadania do rozwiązania po każdym temacie utrwalające nowe wiadomości i umiejętności, a wśród nich ostatnie jest zadaniem typu maturalnego.
8. Podsumowanie przed sprawdzianem, czyli zestawienie przekrojowe treści z całego działu.
9. Blok ćwiczeniowy z zadaniami typu maturalnego po każdym dziale z liczbą punktów przewidzianych za nie.
10. Wskazówki Na tej lekcji służące rozpoczęciu omawiania nowych tematów.


Biologia 1. Klasa 1. Podręcznik dla dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa Operon. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po podstawówce / Biologia. Numer dopuszczenia podręcznika to: 1056/1/2019. Biologia 1. Klasa 1. Podręcznik dla dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony jest zgodny z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

Tego samego autora

RECENZJE - Podręcznik - Biologia 1. Klasa 1. Podręcznik dla dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po podstawówce, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: