Bankowość. Zagadnienia podstawowe - Małgorzata Iwanicz-Drozdowska, Zofia Zawadzka, Władysław L. Jaworski Poltext - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Bankowość. Zagadnienia podstawowe (miękka)

podręcznik

Bankowość. Zagadnienia podstawowe - opis produktu:

Celem podręcznika jest przedstawienie podstawowych zasad funkcjonowania systemu bankowego, w tym szczególnie działania banku jako przedsiębiorstwa. W czterech częściach omówione są kolejno:
- System bankowy, jego relacje z otoczeniem, elementy określające warunki działania banków, w tym polityka pieniężna banku centralnego i sieć bezpieczeństwa finansowego.
- Operacje bankowe krajowe i zagraniczne, operacje o charakterze inwestycyjnym i hipotecznym, bankowość elektroniczna, instrumenty pochodne i sekurytyzacja.
- Zarządzanie bankiem * cele, strategie, polityka, kapitał własny, analiza i ocena kondycji banku, fuzje i przejęcia, marketing.
- Zarządzanie ryzykiem (płynności, kredytowym, stopy procentowej, walutowym i operacyjnym), metody kwantyfikacji poszczególnych rodzajów ryzyka i sposoby jego ograniczania.

W nowym wydaniu wprowadzono istotne zmiany uwzględniające zjawiska, które pojawiły się w związku z wdrażaniem nowych regulacji, w tym zwłaszcza rozwiązań Bazylei II, a także trwającym jeszcze kryzysem finansowym.

Podręcznik odpowiada programom wykładu bankowości na studiach licencjackich. Ze względu na szeroki przegląd problematyki związanej z bankowością jako nauką o przedsiębiorstwie bankowym i jego otoczeniu polecamy go również studentom na poziomie magisterskim oraz praktykom bankowym

Bankowość. Zagadnienia podstawowe pochodzi z wydawnictwa Poltext. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / Nauki społeczno-ekonomiczne / Ekonomia i finanse.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Bankowość. Zagadnienia podstawowe

4.8/5 ( 9 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.