Irvin D. Yalom książki, ebooki i audiobooki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Irvin D. Yalom - biografia

Irvin D. Yalom to amerykański psychiatra i psychoterapeuta, a także profesor psychiatrii i autor licznych publikacji w tej dziedzinie. Jest także jednym z czołowych przedstawicieli badaczy terapii egzystencjalnej i psychoterapii grupowej. Na Gandalf.com.pl znajdziesz wiele ciekawych publikacji Irvina D. Yaloma, na szeroko zakrojone tematy psychologiczne i terapeutyczne. 

Irvin D. Yalom – biografia


Irvin D. Yalom urodził się w rodzinie rosyjskiej, jednak po ! Wojnie Światowej jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. To właśnie tam Irvin D. Yalom spędził całe swoje życie i przebył skomplikowaną ścieżkę edukacji. W 1952 uzyskał tytuł licencjata na George Washington University, a kilka lat później stopień doktora medycyny w Szkole Medycznej Uniwersytetu Bostońskiego. Po ukończeniu tego etapu edukacji rozpoczął pracę na Uniwersytecie Stanforda, gdzie w roku 1973 został profesorem psychiatrii. W ciągu swojej pracy zawodowej zdobył ogromne doświadczenie w pracy z pacjentami, co przełożyło się na jego publikacje książkowe. 

Irvin D. Yalom – psychiatria


Irvin D. Yalom jest nie tylko jednym pierwszych przedstawicieli terapii egzystencjalnej, ale także i pionierem psychoterapii grupowej. Do tego zabiegu odwołuje się często także w swoich dziełach literackich, które niejednokrotnie przedstawiają prawdziwe historie z żyć jego pacjentów. Zgodnie z założeniami terapii egzystencjalnej, badacz był przeciwny rozdzieleniu psychiki od organizmu, a propagował za to podmiotowe podejście poznawcze.

Irvin D. Yalom – książki


Irvin D. Yalom jest autorem licznych powieści zawierających odniesienia do terapii i psychologii. Autor prowadzi wnikliwe obserwacje nad ludzką psychiką i przedstawia w swoich bestsellerowych tytułach bardzo rozbudowane portrety psychologiczne. Irwin D. Yalom – książki podejmują tematykę egzystencji, rozważań nad życiem i śmiercią, a także filozofii innych, znanych badaczy, jak Schopenhauer czy Nietzsche. W książce Stając się sobą Irvin D. Yalom, już jako emerytowany psychiatra, skupia się na swoim życiu. Dzieli się w niej wspomnieniami z dzieciństwa, tym, jaki wpływ miały one na jego późniejsze życie. Inne książki Irvina D. Yaloma to m.in. Mama i sens życia, Patrząc w słońce, Kuracja według Schopenhauera i Istoty ulotne.
z2