SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Tadeusz Kwiatkowski - biografia

Tadeusz Kwiatkowski to polski pisarz, redaktor oraz scenarzysta licznych sztuk teatralnych, żyjący w latach 1920-2007. Z twórczością artysty szczególnie związane jest miasto Kraków, gdyż to właśnie tam nie tylko się urodził, wychował i pobierał nauki, ale również przez całą resztę swojego życia prowadził literacką działalność, przyczyniając się do kulturalnego rozwoju miasta. Tadeusz Kwiatkowski tak bardzo wpisał się w codzienność Grodu Kraka, że mieszkańcy określali go mianem chodzącej kroniki Krakowa i kopalni miejskich anegdot. Za swoje wybitne zasługi dla kraju, został w 2000 roku uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Tadeusz Kwiatkowski – biografia


Tadeusz Kwiatkowski zadebiutował w magazynie Szkolne Czasy w wieku 17 lat. Już od dzieciństwa czuł, że zawodowe pisanie i praca w redakcji stanowią jego wymarzoną przyszłość. Po ukończeniu kierunku Polonistyka i Historia Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, od razu starał się o posadę w redakcji. Na drodze ku zawodowemu rozwojowi artysty nie stanął nawet wybuch II Wojny Światowej — w czasie konfliktu Tadeusz Kwiatkowski objął stanowisko współredaktora tajnego Miesięcznika Literackiego. Za swoją konspiracyjną działalność został pojmany i przetrzymywany przez krakowskie gestapo. Po wojnie Tadeusz Kwiatkowski kontynuował redakcyjną pracę jako felietonista i krytyk w najsławniejszych krakowskich gazetach, publikując swoje dzieła między innymi w Dzienniku Polski, Tygodniku Powszechnym czy też Przekroju. Będąc ogromnym miłośnikiem teatru, w latach 60 rozpoczął swoją działalność jako scenarzysta sztuk teatralnych, kierownik literacki licznych teatrów z Krakowa oraz współtwórca kabaretu literackiego Jama Michalika. Przez 9 lat Tadeusz Kwiatkowski pełnił również zaszczytną funkcję dyrektora krakowskiej Estrady.

Tadeusz Kwiatkowski — książki doskonałe dla każdego czytelnika!


Tadeusz Kwiatkowski przez 87 lat swojego życia stworzył całą masę rozmaitych książkowych pozycji z gatunku literatury współczesnej, satyrycznej i kryminalnej. Był także autorem książek dla młodzieży oraz pomysłodawcą szczególnie popularnej pod koniec XX wieku serii komiksów o legendarnych przygodach słowackiego bohatera narodowego — Janosika. Do książek Tadeusza Kwiatkowskiego, na które należy zwrócić szczególną uwagę, na pewno zalicza się pozycja: Ważne, nieważne. Dziennik 1953-1973 z Wydawnictwa Literackiego. Na ponad siedmiuset stronach publikacji autor zabawnie, acz bardzo wnikliwie opisuje swoje obserwacje, zachwyty i utyskiwania, zdradzając przy tym kulisy życia artystycznych sfer Krakowa i Warszawy z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Książka stanowi nie tylko świetną rozrywkę, ale również zapewnia ogromną dawkę historycznej wiedzy. Co ciekawe, ta bardziej tajemnicza i mroczna część dorobku literackiego pisarza została opublikowana pod pseudonimem Noël Randon. Do książek Tadeusza Kwiatkowskiego wydanych z użyciem fikcyjnego nazwiska zalicza się niesamowicie wciągająca, kryminalna seria o francuskim Inspektorze Randot, który z pomocą amerykańskiego detektywa-amatora MacKinsleya przeprowadza naprawdę niecodzienne śledztwa. W skład cyklu książek Tadeusza Kwiatkowskiego wchodzą pozycje takie jak: Dwie rurki z kremem, Zbrodnia na konkurs i Donoszę Ci, Luizo.

Kryminał, thriller, a może literatura piękna? – ebooki Tadeusza Kwiatkowskiego dostępne na wyciągnięcie ręki


Obecnie wydawnictwo SAGA Egmont zajmuje się regularnym wydawaniem elektronicznych wersji książek Tadeusza Kwiatkowskiego. Ebooki krakowskiego artysty są dostępne na stronie Gandalf.com.pl w bardzo szerokim zakresie tematycznym: od pozycji z gatunku kryminału, sensacji i książek grozy, aż po emocjonalne dzieła z literatury pięknej. Ebooki Tadeusza Kwiatkowskiego to doskonała okazja do poznania niesamowitej twórczości XX-wiecznego artysty w odnowionej wersji, skrojonej na nowe czasy.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 17 książek, których autorem jest: Tadeusz Kwiatkowski. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: biografie i wspomnienia, literatura piękna, biografie, wspomnienia, sensacja i literatura grozy, Nowości.

Na książki autora Tadeusz Kwiatkowski mamy rabaty sięgające do 24%.
... ...