Erich Fromm książki, ebooki i audiobooki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Erich Fromm - biografia

Erich Fromm był niemiecko-amerykańskim psychologiem społecznym, psychoanalitykiem, socjologiem, filozofem humanistycznym i demokratycznym socjalistą. Jest jednym z najbardziej znanych członków szkoły frankfurckiej teorii krytycznej. Zgodnie ze swoimi teoriami na temat alienacji i wolności psychologicznej, Erich Fromm przez całe życie aktywnie angażował się w działania na rzecz poprawy świata. Opowiadał się za stworzeniem globalnej społeczności opartej na prawie światowym i uniwersalnych prawach człowieka. Podkreślał znaczenie przezwyciężenia alienacji, wyobcowania, nietolerancji i agresji dla stworzenia bardziej humanitarnego społeczeństwa. 

Erich Fromm – książki


Ucieczka od wolności to tytuł pierwszej książki napisanej przez Ericha Fromma. Książka ukazała się po raz pierwszy w 1941 roku, krótko po wybuchu II wojny światowej. Jej sednem jest zbadanie, co motywuje ludzi do porzucenia swojej wolności i oddania jej w ręce autorytarnych postaci i organizacji. Według Fromma to pragnienie bezpieczeństwa, brak odpowiedzialności i kierunku w życiu jest symptomatyczne dla społeczeństwa, które doświadczyło załamania się tradycyjnego systemu wierzeń. O sztuce miłości to jeden z najbardziej znanych tytułów Ericha Fromma. Książka została po raz pierwszy opublikowana w 1956 roku. Autor w niej analizuje cechy i skład tego, co nazywa "prawdziwą miłością". Fromm odróżnia miłość od innych stanów emocjonalnych, takich jak pożądanie czy przyciąganie, i twierdzi, że wszystkie formy miłości (nie tylko seksualna) są umiejętnością, której można się nauczyć. Psychologia społeczna, czyli badanie relacji między jednostką a społeczeństwem to motyw przewodni twórczości Ericha Fromma. Książki na ten temat znajdziesz na Gandalf.com.pl

Erich Fromm – biografia


Psychoanalityk urodził się we Frankfurcie, w Niemczech. Studiował na uniwersytetach we Frankfurcie i Heidelbergu. Martin Heidegger, Karl Jaspers i Max Weber - to wybitni nauczyciele Ericha Fromma. Biografia autora obfituje w wiele podróży po całym świecie, gdzie zdobywał wykształcenie i doświadczenie w pracy z pacjentami. Uciekł z nazistowskich Niemiec w 1933 roku do Genewy, Zurychu, a następnie do Londynu, gdzie napisał swoją pierwszą ważną pracę Ucieczka od wolności, po czym wyemigrował z Niemiec do Stanów Zjednoczonych w 1934 roku. Wykładał na Uniwersytecie Columbia, a następnie przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie został profesorem psychiatrii. W 1950 roku został przewodniczącym Światowego Stowarzyszenia Psychoanalizy i zaczął wykładać w The Chicago School of Professional Psychology. W 1965 r. przeniósł się do Muralto w Szwajcarii i pracował aż do swojej śmierci w 1980 roku.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 33 książek, których autorem jest: Erich Fromm. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: nauki społeczne, Religie i mitologie, nauki humanistyczne, eseje, felietony i publicystyka literacka, socjologia, nauki społeczne, nauki humanistyczne, wysyłka 24h.

Na książki autora Erich Fromm mamy rabaty sięgające do 35%.
z2
Zobacz więcej produktów