Ryszard Ćwirlej książki, ebooki i audiobooki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Ryszard Ćwirlej - biografia

Ryszard Ćwirlej to polski autor książek kryminalnych, który dzięki swojemu niesamowitemu talentowi do tworzenia zaskakujących zwrotów akcji i niespodziewanych zakończeń sprawił, że niegdyś często oklepane i całkowicie przewidywalne polskie kryminały wróciły do łask czytelników. Bardzo trudno jest bowiem stworzyć coś zaskakującego, kiedy w XXI wieku często mamy wrażenie, że wszystko już było, gdzieś to już słyszeliśmy lub właściwie sami łatwo mogliśmy wydedukować zakończenie opowieści. Ryszard Ćwirlej książki pisze w sposób tak przewrotny, że zupełnie nie da się przewidzieć tego, jak historia potoczy się dalej!

Poznajcie Ryszarda Ćwirleja!


Ryszard Ćwirlej urodził się w wielkopolskiej Trzciance w 1964 roku. Nie jest on jednak jednym z tych autorów, który od najmłodszych lat wiedzieli, że kiedyś będą pisać książki. Przyszły autor bestsellerowych kryminałów jest absolwentem socjologii, a pierwsze lata po u kończeniu studiów spędził, zbierając doświadczenie dziennikarskie, jako reporter, wydawca i producent w regionalnych ośrodkach Telewizji Polskiej najpierw w Poznaniu, później w Katowicach. Ryszard Ćwirlej zanim postanowił postawić swoje pierwsze kroki jako pisarz, od 2010 do 2016 roku zasiadał w zarządzie poznańskiego Radia Merkury. W tym czasie podjął się też pracy wykładowcy na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zaczęło jednak ciągnąć go do pisarstwa, Ryszard Ćwirlej postanowił więc nieco zmienić swoją profesję.

Ryszard Ćwirlej – książki z cyklu Milicjanci z Poznania


O Ryszardzie Ćwirleju mówi się, że swoją serią o ekipie poznańskich milicjantów zapoczątkował nową odmianę powieści kryminalnych, zwanej kryminałami neomilicyjnymi. Sam pisarz jednak skromnie wypiera się stawiania go na piedestał, jako wielkiego innowatora, przyznając, że często inspirował się podczas tworzenia serii PRL-owskimi powieściami milicyjnymi. Ryszard Ćwirlej książką Upiory spacerują nad Wartą, czyli pierwszą częścią bestsellerowej serii zadebiutował w 2007 roku. Nie wywołała ona jeszcze wielkiego poruszenia wśród czytelników, jednak w miarę wydawania kolejnych części serii Ryszard Ćwierlej zyskiwał coraz większą popularność, a grono jego fanów z czasem stało się naprawdę wielkie!

Ryszard Ćwirlej – książki wielokrotnie nagradzane


Kilka z książek, wchodzących w skład serii o poznańskich milicjantach zostało nagrodzone przez krytyków, a Ryszard Ćwirlej doczekał się dzięki nim kilku prestiżowych nagród. W 2015 roku za szóstą część wspaniałej serii – Błyskawiczna wypłata Ryszard Ćwirlej został nagrodzony Kryminalną Piłą dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej, zaś rok później za tom Śliski interes odebrał Nagrodę Wielkiego Kalibru oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Piły „Syriusz 2016” w kategorii kultura.

Ryszard Ćwirlej i książki z cyklu o komisarzu Fischerze


Dzięki wielkiemu powrotowi mody na kryminały w stylu retro Ryszard Ćwirlej zyskał ogromną popularność, którą przypieczętowała seria książek o komisarzu Fischerze. Już drugi tom cyklu o błyskotliwym komisarzu przyniósł autorowi kolejną Nagrodę Wielkiego Kalibru w 2018 roku. Oprócz obrazów wstrząsających zbrodni i tajemniczych zagadek, Ryszard Ćwirlej jak mało kto potrafi tworzyć kontrowersyjnych i ciekawych bohaterów, a komisarz Fischer jest na to najlepszym dowodem. Przekonajcie się sami!   W 2010 roku pisarz był nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru w 2010 roku. W 2011 roku Ryszard Ćwirlej napisał na jej podstawie scenariusz słuchowiska radiowego. Projekt z rozmachem zrealizował Teatr Polskiego Radia. Zaangażowano do niego aż 116 aktorów. Wszystkie 75 odcinków można było usłyszeć w radiowej Jedynce.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 89 książek, których autorem jest: Ryszard Ćwirlej. Dostępne formaty: miękka, pocket, pakiet.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: literatura piękna, sensacja, sensacja, pakiety, Dzień Ojca, sensacja i literatura grozy, tydzień z ebookiem, pockety, wysyłka 24h, Skarpa Warszawska - najlepsze tytuły.

Na książki autora Ryszard Ćwirlej mamy rabaty sięgające do 38%.
z4
Zobacz więcej produktów