Harlan Coben książki, ebooki i audiobooki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Harlan Coben - biografia

W 2018 roku platforma Netflix zapoczątkowała mającą trwać 5 lat współpracę z jednym z największych współczesnych pisarzy amerykańskich. Umowa dotyczy ekranizacji aż 14 jego książek! W ramach tej umowy powstały dotychczas trzy seriale: The Stranger (na podstawie powieści o tym samym tytule), Safe (autor stworzył tę historię na potrzeby Netflixa) oraz, uwaga, polska produkcja W głębi lasu. Który z pisarzy zasłużył sobie na taki kredyt zaufania? Nie kto inny, jak Harlan Coben. Twórca ten, znany jako autor powieści kryminalnych i thrillerów, przyszedł na świat 4 stycznia 1962 roku w Newark w stanie New Jersey. Studiował w Amherst College, gdzie zaprzyjaźnił się z innym przyszłym wielkim pisarzem, Danem Brownem. Zażyła znajomość pomiędzy twórcą Aż śmierć nas rozłączy i Kodem Leonarda da Vinci trwa do dziś. Po studiach politologicznych Harlan Coben pracował jako pilot wycieczek w firmie turystycznej należącej do jego dziadka. Do czasu…

Książki Harlana Cobena – 70 milionów sprzedanych egzemplarzy


Ludzie lubią się bać. Krwawy film czy przerażająca książka odciągają uwagę od własnych lęków i problemów. Mówią, że ten, kto potrafi manipulować ludzkim strachem, odniesie sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, której się podejmie. Nie inaczej jest z literaturą. Niewątpliwy sukces odniósł na tym polu Stephen King, ale nie tylko on. Coben już w czasie studiów zdecydował o wyborze kariery. Praca u dziadka pozwoliła mu na stały dochód, ale tym, czym Harlan pragnął się zajmować, było tworzenie powieści. Pierwszą, Mistyfikację, opublikował jako 28-latek. Kolejna, Klinika śmierci, pojawiła się rok później. Harlan Coben książki publikuje niemal rokrocznie, traktując pisarstwo jak rzemiosło. Przyjął sobie, że książkę zaczyna pisać w styczniu lub lutym, by skończyć ją około miesiąca przed końcem roku. Ta systematyczność pozwala mu na tworzenie tak lubianych przez miłośników kryminałów cykli, w których głównym bohaterem jest zazwyczaj detektyw lub oficer śledczy. Coben odszedł nieco od tego schematu i główną postacią swoich powiązanych w całość książek uczynił Myrona Bolitara, byłego koszykarza, obecnie agenta sportowego, rozwiązującego zagadki morderstw jego klientów. Bohaterem drugiego zaś cyklu amerykańskiego pisarza jest bratanek Myrona, Mickey Bolitar. Poza seriami Coben jest też autorem kilkudziesięciu odrębnych thrillerów i kryminałów, z których największą popularnością wśród czytelników cieszą się: Nie mów nikomu (2001 r.), Bez pożegnania (2002 r.), Jedyna szansa (2003 r.), Tylko jedno spojrzenie (2004 r.), W głębi lasu (2007 r.) czy Kilka sekund od śmierci (2012 r.).

Coben czytany w 43 językach


Najważniejsze amerykańskie gazety określają prozę Cobena jako: genialną (New York Times), przejmującą i wnikliwą (Los Angeles Times), konsekwentnie zabawną (Houston Chronicle) czy znakomitą (Chicago Tribune). Książki Harlana Cobena przetłumaczone zostały na 43 języki, a sam pisarz zgarnął prawie wszystkie najważniejsze nagrody literackie. Jako jedyny twórca może poszczycić się trzema prestiżowymi nagrodami przyznawanymi za książki kryminalne i thrillery. Są to nagrody: Edgar Poe Award, Shamus Award i Anthony Award. Wyróżnienia za wkład w rozwój literatury Coben otrzymywał na całym świecie, m.in. we Francji, Hiszpanii i Anglii. Jak wspomnieliśmy na początku, książki Cobena są i były już wielokrotnie przenoszone na duży ekran. Pierwszą, Nie mów nikomu, zekranizowali w 2006 r. Francuzi. Harlan Coben mieszka w New Yersey z żoną pediatrą Anne Armstrong-Coben i czwórką dzieci.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 280 książek, których autorem jest: Harlan Coben. Dostępne formaty: miękka, twarda, pocket, pakiet.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: sensacja, sensacja, pakiety, Dzień Kobiet, Dzień Ojca, literature, prawo, sensacja i literatura grozy, Książki na prezent, bestsellery, tydzień z ebookiem, książki na ekranie, pockety, Bestsellery, lista bestsellerów wszech czasów, wysyłka 24h, super okazje, bestsellery wszech czasów, ebooki na ekranie, wysyłka 24h, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

Na książki autora Harlan Coben mamy rabaty sięgające do 36%.
z10
Zobacz więcej produktów