SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Jeremy Clarkson - biografia

Wielu z nas jest fanami przebojowych osób, które potrafią zrobić wokół siebie niezapomniane show, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdują. W tej roli doskonale spełnia się wielu prowadzących telewizyjnych lub internetowych programów. Jedną z takich osób bez wątpienia jest Jeremy Clarkson – angielski celebryta telewizyjny, pisarz i dziennikarz. Największą popularność prezenter zyskał w programach motoryzacyjnych Top Gear oraz The Grand Tour. Clarkson swoją drogę do telewizyjnej kariery rozpoczął jako lokalny dziennikarz, awansując do roli jednej z najbardziej rozpoznawalnych telewizyjnych postaci w Wielkiej Brytanii. Prócz kariery telewizyjnej i dziennikarskiej, Jeremy Clarkson z zapałem oddaje się pasji pisarskiej, wydając własne książki oraz cotygodniowe felietony dla  Sunday Times i The Sun. 

O czym pisze Jeremy Clarkson?


Kariera pisarska Clarksona rozpoczęła się już w latach 80., kiedy prezenter z zapałem podejmował się pisania artykułów o tematyce motoryzacyjnej. Najdłuższym, bo aż dwudziestodwuletnim epizodem związanym z pisarską karierą artysty było regularne zamieszczanie artykułów dla magazynu Top Gear. Obecnie Jeremy Clarkson pisze cotygodniowe felietony w tabloidzie The Sun oraz w gazecie The Sunday Times. Jego teksty dedykowane dla Timesa są ponownie publikowane w australijskiej gazecie The Weekend. Prócz licznych felietonów, Clarkson wydaje humorystyczne książki tematyce samochodowej, rolniczej oraz lifestylowej. Niejednokrotnie uparty, ale humorystyczny styl pisania i prezentacji Jeremego Clarksona wywoływał burzę w opinii publicznej. Po przeszło trzech dekadach działalności publicysty, społeczeństwo zdaje się rozumieć jego specyficzny sposób bycia.

Jeremy Clarkson – ciekawostki 


Programy, w których występował Jeremy Clarkson były dla niego nie tylko pracą i codziennym obowiązkiem. Dzięki motoryzacyjnej tematyce odcinków prezenter miał szansę zwiedzić wiele zakątków świata. Przykładowo, wraz ze współtwórcami programu jako pierwsi dotarli samochodem na północny biegun geomagnetyczny. Przebojowy charakter Clarksona już od najmłodszych lat przysparzał mu wiele kłopotów; jako nastolatek został wyrzucony ze szkoły Repton za skandaliczne zachowanie, związane z wandalizmem i używkami. 

Czy Jeremy Clarkson to kontrowersyjna postać?


W 2015 roku  nie został przedłużony kontrakt Jeremego Clarksona ze stacją telewizyjną BBC. Powodem decyzji grupy BBC była sprzeczka, do której doszło po zakończeniu zdjęć do jednego z odcinków programów Top Gear. Wymiana zdań między Clarksonem a jednym z producentów zakończyła się bójką. Kryzysowa sytuacja została jednak szybko zażegnana; w tym samym roku Jeremy Clarkson wraz ze współpracownikami Jamesem Mayem i Richardem Hammondem podpisali kontrakt na poprowadzenie nowego programu The Grand Tour w serwisie Amazon.com. Jeszcze w czasie występowania w Top Gear, Clarkson podczas kręcenia zdjęć do jednego z odcinków miał poważny wypadek samochodowy, gdy celowo wjechał w ścianę z cegieł samochodem ciężarowym. Siła zderzenia była znacznie większa, niż przewidywano. Sprawa odbiła się w mediach szerokim echem, sam prezenter może mówić natomiast o dużym szczęściu. 

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 29 książek, których autorem jest: Jeremy Clarkson. Dostępne formaty: miękka.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: biografie i wspomnienia, literatura faktu i reportaż, eseje, felietony i publicystyka literacka, literature, humor, biografie, wspomnienia, eseje, felietony i publicystyka, literatura faktu i reportaż, nowości.

Na książki autora Jeremy Clarkson mamy rabaty sięgające do 26%.
... ...
Zobacz więcej produktów