Kolędy i pastorałki - Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze - płyta CD | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Kolędy i pastorałki - Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze - CD

muzyka

Kolędy i pastorałki - opis produktu:

Kolędy i pastorałki zespołu pieśni i tańca Mazowsze, to najpiękniejsze tradycyjne, polskie kompozycje świąteczne w wykonaniu `perły w koronie Rzeczypospolitej` - jak nazwał zespół Mazowsze Jerzy Waldorff. To stwierdzenie najpełniej oddaje rangę i wartość zespołu, który od 65 lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury.

Oficjalnie `Mazowsze` powołał do życia dekret Ministerstwa Kultury i Sztuki z 8 listopada 1948 roku, polecający Profesorowi Tadeuszowi Sygietyńskiemu zorganizowanie zespołu ludowego. Premiera pierwszego programu artystycznego odbyła się 6 listopada 1950 roku na deskach Teatru Polskiego w Warszawie, a już w 1951 roku `Mazowsze` wyruszyło na podbój świata.

Dziś `Mazowsze` zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania 42 regionów etnograficznych. Podczas jednego koncertu pełnospektaklowego podziwiać można około 20 z nich.

`Kolędy polskie - tylko w wykonaniu `Mazowsza`. Ta powszechna opinia towarzyszy nam już od dziesięcioleci. W rytmach mazura, oberka czy poloneza. Pełne radości i optymizmu.

Album Kolędy i pastorałki jest przedstawicielem muzyki z gatunku muzyka religijna. Wykonawcą utworów jest Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Pozycja została opublikowana w 2014 roku. Za wydanie odpowiada wytwórnia Agencja Artystyczna MTJ.
S
Szczegóły

Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze - posłuchaj także

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Muzyka (CD)
Kolędy i pastorałki

4/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten produkt? Napisz swoją opinię i pomóż innym w dokonaniu wyboru