Mein Kampf - Adolf Hitler - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Mein Kampf (twarda)

Edycja krytyczna

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Bellona
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 1000
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Twisto - promocja

Mein Kampf, Edycja krytyczna - opis produktu:

Przez wielu miłośników historii wydanie krytyczne Mein Kampf Adolfa Hitlera z pewnością było długo wyczekiwane. Hitler napisał swoje dzieło podczas pobytu w więzieniu w Landsbergu na początku lat 20. XX wieku. Zostało opublikowane w dwóch częściach w 1925 i 1927 roku. W Polsce przed 1939 roku nie wydano żadnego polskojęzycznego egzemplarza Mein Kampf, pojawiały się natomiast wydanie wewnętrzne, ale w ograniczonym nakładzie. Od 1951 roku na skutek cenzury w Polsce Mein Kampf Hitlera usuwano z bibliotek.

Mein Kampf - Moja walkaTytuł Mein Kampf tłumaczy się na `Moja walka`, a książka ta uznawana jest za najbardziej złowrogą w dziejach ludzkości. Książka Hitlera to fundament drugiej wojny światowej i masowych zbrodni, których dokonała Trzecia Rzesza.

Ideologiczne wyznanie wiary Adolfa Hitlera stało się jednocześnie biblią niemieckich narodowych socjalistów. Do końca II wojny światowej w samych Niemczech sprzedano ponad 12 milionów egzemplarzy Mein Kampf. W Trzeciej Rzeszy książkę Hitlera wręczano między innymi nowożeńcom.

Książka HitleraMein Kampf Adolfa Hitlera dzielona jest na dwie części. W pierwszym tomie Hitler umieścił propagandową wersję swojej biografii. W drugim znajdziemy podstawy ideologii ruchu narodowosocjalistycznego.

W trakcie swoich rozważań Hitler zamierzał udowodnić, że Niemcy są przywódcami aryjskiej rasy panów. Podkreślał swoją nienawiść do Żydów, a po przejęciu władzy chciał się pozbyć zarówno ich, jak i Słowian. Swoim rodakom obiecywał zmazanie klęski wojennej z 1918 roku. Dążył do zjednoczenia narodu, budowania Wielkich Niemiec, zdobycia przestrzeni do życia na Wschodzie. To, co opisywał w książce Mein Kampf wprowadzał do rzeczywistości w latach 30. i 40. XX wieku.

W wielu krajach wydawanie i czytanie hitlerowskiego Mein Kampf zostało zakazane po II wojnie światowej. Niemiecka edycja krytyczna pojawiła się w 2016 roku, w Polsce mamy do czynienia z drugim na świecie takim wydaniem. Przekładu, opracowania naukowego i napisania wstępu podjął się prof. Eugeniusz Cezary Król, znawca dziejów Trzeciej Rzeszy i narodowego socjalizmu.

Mein Kampf - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Mein Kampf, od Adolf Hitler. Mein Kampf spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Adolf Hitler. Nie będziesz żałował! Mein Kampf i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Mein Kampf - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Mein Kampf, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Mein Kampf - Adolf Hitler to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Mein Kampf nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Mein Kampf, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Adolf Hitler i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka Mein Kampf Edycja krytyczna, pochodzi z wydawnictwa Bellona. Autorem książki jest Adolf Hitler. Należy do gatunków: historia, II wojna światowa. Książka Mein Kampf liczy 1000 stron. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  II wojna światowa
Wydawnictwo: Bellona
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Ilość stron: 1000
ISBN: 9788311155527
Wprowadzono: 17.11.2021

RECENZJE - książki - Mein Kampf, Edycja krytyczna - Adolf Hitler

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3.5/5 ( 261 ocen )
 • 5
  70
 • 4
  49
 • 3
  90
 • 2
  43
 • 1
  9

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Super Idol (CatBear#0001)

ilość recenzji:39525

1-03-2022 14:47

Super książka, lecz prosiłem dziadka który jest niemcem o grę Minecraft, to jest taka gra video, I mi kupił tą ksiązkę. Bardzo fajnie się ją czyta.

Czy recenzja była pomocna?

stalin

ilość recenzji:39525

7-10-2021 19:18

...

Czy recenzja była pomocna?

Krzysiek

ilość recenzji:1

23-03-2021 19:03

Mam pozycję książkową taką jaką chciałem mieć. Dostawa błyskawiczna. Duży szacunek dla Gandalfa.

Czy recenzja była pomocna?

Piotr

ilość recenzji:39525

22-03-2021 20:55

Książka jest w solidnej okładce, dobrze sklejona, wygodnie się ją czyta. Jeśli chodzi o treść, włożono w przetłumaczenie pozycji wiele rzetelnej pracy. Duża ilość przypisów pozwala lepiej zrozumieć książkę oraz samego jej autora. Wstęp krytyczny napisany ciekawie, możemy się z niego dowiedzieć ze zainteresowanie książka nastąpiło dopiero po dojściu Hitlera do władzy, nie wcześniej. Książka pozwala poznać profile psychologiczne oraz polityczne które na przełomie wielu lat nie uległy większej zmianie. Dlatego tez tytuł ten można uznać za ponadczasowy. Książka pozwala lepiej zrozumieć jak chęć władzy, często podyktowana chęcią poprawy swojego bytu, odbiera zdrowy rozsądek. Pycha która zgubiła autora książki oraz popchnęła świat do wojny. Pytanie czy dzisiejszy świat potrafi wyciągać wnioski z przeszłości. Z tego co czytamy w ?Mein Kampf?, możemy zauważyć ze dzisiaj popełniane są te same błędy, widzimy podobne sytuacje i zachowania. Radykalizm oraz ekstremizm sprawia, że ludzie kierują się poglądami lub stereotypami. Nie wzajemnym szacunkiem. Pozycja ta momentami może znudzić osoby nie znające się zbytnio na polityce. Natomiast zachęcam do przeczytania książki również tym, którzy interesują się historią, psychologią. Jej autor wbrew powszechnej opinii nie był szaleńcem. Był jednakże przepełniony nienawiścią za swój los, swoje ciężkie życie. Jego zemsta po objęciu władzy, doprowadziła do śmierci wielu istnień. Hitler zgubił siebie i cały świat. Pytanie czy można było temu zapobiec. Historii nie możemy zmienić. Wyciągajmy więc z niej wnioski. Aby nie powielać błędów przeszłości.

Czy recenzja była pomocna?

Wojciech Piasecki

ilość recenzji:39525

10-03-2021 21:45

W przeciwieństwie do wcześniejszych polskojęzycznych wersji tego "dzieła" Hitlera, publikowanych w drugim obiegu wydawniczym, przekład autorstwa profesora Króla jest znakomity i pełny, bez skrótów. Konfrontacja treści tej książki z historią wielu państw od zakończenia II Wojny Światowej do czasów dzisiejszych, sprawia nieodparte wrażenie, że "Mein Kampf" do dziś stanowi źródło inspiracji dla tych amatorów dyktatorskiej władzy, którzy realizację swego celu postanawiają rozpocząć nie zbrojnym zamachem stanu (jak np. Pinochet), lecz tak jak Hitler, zdobyciem większości parlamentarnej w drodze demokratycznych wyborów. W swojej książce Hitler szczegółowo przedstawił instrumenty polityki niezbędne do osiągnięcia tego celu. Szczególną uwagę poświęcił zmasowanej, kłamliwej propagandzie jako podstawowemu politycznemu instrumentowi realizacji tego celu (tom I, rozdz. 10 i tom 2, rozdz. 11). Sformułowane przez niego zasady i metody takiej propagandy mają wręcz instruktażowy charakter. To na nich oparta został później propaganda zwana potocznie goebbelsowską.

Czy recenzja była pomocna?

Marcin

ilość recenzji:2

15-02-2021 23:06

Adolf Hitler jest postacią, która w kompletny sposób wpłynęła na historię świata. Dzięki jego działaniom, zbrodniom, strategiom wielu ludzi straciło życie. Nie można oceniać tej postaci bez przeczytania jego dzieła napisanego w więzieniu w Landsbergu. "Mein Kampf" jest dziełem, który pokazuje mechanizmy, przekonania późniejszego przywódcy III Rzeszy. Bardzo ważny w tym dziele jest krytyczno - historyczny komentarz, który nadaje tej książce ton, w którym powinno zostać odczytane to dzieło kata Europy. Tą książke powinien przeczytać każdy historyk, pasjonata wieku XX (w szczególności II wojny światowej), a także zwykły człowiek, by przekonać się, że każda wielka historyczna katastrofa zawsze bierze się od konkretnych słów i przekonań. To wydanie nie jest by gloryfikować treści w tym dziele zawarte, lecz by przed nimi przestrzec i nie dopuścić do powtórnego cierpienia wielu milionów.

Czy recenzja była pomocna?

Marcin

ilość recenzji:1

27-01-2021 12:03

Myślę ,że każdy który choć trochę się interesuje II wojną powinien mieć w swojej kolekcji tą książkę. Mimo co ten tyran zrobił. książka to ogólnie jeden wielki bełkot, autor to analfabeta.

Czy recenzja była pomocna?

Artur

ilość recenzji:1

25-01-2021 18:27

Polecam

Czy recenzja była pomocna?

John Kruger

ilość recenzji:39525

20-01-2021 15:37

Warto przeczytać jak jeden człowiek zniewolił 80 mln ludzi i warto mieć własne wnioski a nie bazować na opinii innych, którzy mieli do niej dostęp

Czy recenzja była pomocna?