Komiksy Yakari | Sklep internetowy Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Yakari komiks

Jest małym, rdzennym Amerykaninem – Siuksem, który rozumie i mówi językami zwierząt. Yakari podczas swoich przygód spotyka wszelkiego rodzaju gatunki, zamieszkujące Ameryką Północną. Towarzyszą mu w nich przyjaciele: Tęcza, Mały Bizon i kucyk Mały Piorun. Totemicznym zwierzęciem chłopca jest Wielki Orzeł, który często udziela mu cennych rad. Akcja komiksu Yakari rozgrywa się głównie na Wielkich Równinach Ameryki Północnej. Konie zostały już sprowadzone na te ziemie przez Hiszpanów, ale w serii nie ma wzmianki o białym człowieku. Można zatem założyć, że wydarzenia rozgrywają się po XV wieku, ale jeszcze przed wielkim osadnictwem w XVIII/XIX. W komiksie Yakari kultura Siuksów przedstawiona jest bardzo pozytywnie, a sam naród jako ludzie spokojni, żyjący w harmonii z naturą.

Jak powstał komiks Yakari?

Yakari jest francusko-belgijską serią komiksową, skierowaną do dzieci. Początkowo za scenariusz odpowiadał Szwajcar Job (André Jobin), a obecnie Francuz Joris Chamblain. Komiks Yakari ilustruje Derib (Claude de Ribaupierre). Zeszyty zostały przetłumaczone na co najmniej 17 języków, w tym angielski, portugalski, niemiecki, holenderski, skandynawski, fiński, bretoński, indonezyjski, polski, chiński, turecki, arabski czy kataloński. Tytuł ukazuje się od 1973 roku, a w Polsce, z przerwami, od 1991. Za publikację serii odpowiada teraz wydawnictwo Egmont. Yakari komiks doczekał się także adaptacji do serialu rysunkowego.

Bohaterowie komiksów Yakari

Tytułowy bohater, Yakari, w przeciwieństwie do innych młodych Siuksów, nie używa broni. Nie nosi noża czy łuku i strzał. To także jedyna postać, której imię nie ma więcej znaczeń. Najlepsza przyjaciółka Yakariego, Tęcza, szczerze podziwia jego wyjątkowe zdolności. Często towarzyszy mu w jego przygodach. Od matki głównego bohatera uczy się uzdrawiania. Kolejna postać z komiksu Yakari to Mały Bizon. Przyjaźni się z głównym bohaterem oraz Tęczą. Marzy o tym, by zostać największym łowcą. Jest bardziej agresywny niż Yakari, interesuje się sportami walki. Jest prawdopodobnie najlepszym łucznikiem w wiosce. Tej ostatniej przewodzi wódz i szaman. Był jedną z pierwszych osób, które dostrzegły dar chłopca. Jest najstarszym i najmądrzejszym członkiem społeczności. Dużą rolę w komiksie Yakari odgrywają też zwierzęta: kucyk Mały Piorun, Wielki Orzeł oraz Nanabozo.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Yakari. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 11 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalfie z rabatami sięgającymi 21%.

z1
z1