Witch czarodziejki komiksy | Sklep internetowy Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

z1

Witch komiksy

    16,46 zł
z1

Witch komiks

W.I.T.C.H. to włoska seria komiksów fantasy, wydana po raz pierwszy przez Disney Italy w kwietniu 2001 roku. Jej autorami są Elisabetta Gnone, Alessandro Barbucci i Barbara Canepy. Nazwa komiksu Witch pochodzi od imion głównych bohaterek. Utrzymany jest w konwencji mangi, został również zaadaptowany na serial animowany, który czerpie z kolei inspiracje z anime. W sumie ukazało się 139 numerów komiksu Witch (w Polsce 231 – oryginalne zeszyty dzielono na dwie części), ostatni w październiku 2012 roku.

Fabuła komiksu czarodziejki Witch

Pięć nastolatek: Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin wybranych zostaje Strażniczkami Kondrakaru. Ich zadaniem jest ochronić świat przed stworzeniami, które próbują przedostać się nań z Meridianu i wyrządzić mu krzywdę. W tym celu dziewczęta obdarzone zostają magicznymi mocami, odpowiadającymi pięciu żywiołom: Wodzie, Ogniowi, Ziemi, Powietrzu i Energii.

Bohaterki komiksu Witch – czarodziejki

Pierwszą bohaterką komiksu z czarodziejkami Witch jest Will Vandom. Sprawuje ona pieczę nad sercem Kondrakaru i włada energią. Jest nieśmiała i potrafi porozumiewać się z urządzeniami elektronicznymi. Za żywioł wody odpowiada Irma Lair, pogodna i skora do żartów. Jest pyskata i lubi jeść. Potrafi także zmieniać kolory ubrań. W komiksie Witch czarodziejką, która odpowiada za ogień, jest Taranee Cook. Potrafi ona ponadto czytać w myślach i porozumiewać się z przyjaciółkami bez użycia słów. Lubi tańczyć. Cornelia Hale to władczyni żywiołu ziemi. Nieco zarozumiała, pilna uczennica. Jeździ na łyżwach i śledzi najnowsze trendy w modzie. Posiada też zdolność telekinezy. Ostatnia bohaterka komiksu Witch to czarodziejka powietrza, Hay Lin. Niepoprawna marzycielka, która lubi malować i czytać science fiction. Jako jedyna umie latać i odczytywać przeszłość.

Części komiksu Witch

Zeszyty komiksu Witch podzielono na jedenaście części, według misji, które miały do wykonania czarodziejki. W ramach pierwszej z nich, Dwanaście Portali, ukazało się 13 tomów. Misja druga to Nerissa powraca i zawiera zeszyty od 14 do 25. W ramach Królestwa Arkhanta wydano tomy 26-72, a Nowej Wyroczni – 73-96. Misja piąta, czyli Magiczna Księga obejmuje komiksy Witch do numeru 126, a szósta, Ragorlang, do 149. W cyklu Nowe Moce ukazały się zeszyty 150-175, a Teach 2B W.I.T.C.H. – 176-187. Misja nazwana 100% W.I.T.C.H., to tomy o numerach 188-220, które nie łączą się ze sobą. Ostatnie zeszyty ukazały się w ramach dwóch krótkich części: Kobiety vs. W.I.T.C.H. oraz Magiczni Suwereni.

Serial na podstawie komiksu o czarodziejkach Witch

W oparciu o komiks Witch stworzono także 52-odcinkowy serial W.I.T.C.H. Czarodziejki. W Polsce emitowany był w latach 2005-2007. Czarodziejkom głosów użyczyły Izabella Malik, Magdalena Korczyńska i Anita Sajnóg. Fabuła pierwszej serii koncentruje się wokół misji ratowania Meridianu przed złym złym księciem Fobosem i Lordem Cedriciem, którzy szukają siostry Fobosa, dawno zaginionej księżniczki i prawdziwej spadkobierczyni tronu. Głównym sprzymierzeńcem czarodziejek jest babka Hay Lin, Yan Lin oraz Caleb, bohaterski żołnierz. Seria druga serialu na podstawie komiksu Witch opowiada o wizycie nastolatek w Kondrakarze. Dziewczęta stają się strażniczkami nieskończonych wymiarów, a w Meridianie i na Ziemi zaczynają dziać się dziwne rzeczy.