Komiksy Thorgal | Sklep internetowy Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Thorgal komiks

Podczas sztormu wyprawa Wikingów natrafia na dryfującą małą, dziwną łódkę i odkrywa, że pozostawiono w niej dziecko. Maluch otrzymuje imię Thorgal. Dorasta jako utalentowany łucznik i ostry obrońca wolności i sprawiedliwości. Dołoży wszelkich starań, aby chronić swoich bliskich i prowadzić spokojne życie. Bogowie postanowią jednak poddać go próbie. Jednakże dzięki tym przygodom bohater komiksów Thorgal pewnego dnia rozwiąże tajemnicę swojego pochodzenia.

Thorgal komiksy

Thorgal to francusko-belgijska seria komiksów fantasy, autorstwa belgijskiego pisarza Jeana Van Hamme i polskiego grafika Grzegorza Rosińskiego. Łączy w sobie kilka motywów i legend, od mitologii nordyckiej i historii Atlantydy, po science fiction oraz takie gatunki, jak mroczny dramat, horror i przygoda. Po raz pierwszy komiks Thorgal pojawił się w magazynie Tintin w 1977 roku. Od 1980 roku wydawano go w twardej oprawie. Seria została przetłumaczona na kilkanaście języków, w tym polski, i wydrukowano ponad 11 milionów jej egzemplarzy. W 2002 roku Thorgal komiks doczekał się też adaptacji do gry komputerowej Thorgal: Curse of Atlantis oraz trzech spin-offów.

Fabuła komiksów Thorgal

Na morzu szaleje sztorm, a statek przywódcy Wikingów, Leifa Haraldsona, gubi się na morzu. Nagle, dzięki tajemniczemu światłu we mgle, odnajduje jednak drogę do domu. Przesądni Wikingowie uznają to za znak od bogów. Na brzegu znajdują swego rodzaju kapsułę, która wydaje się być źródłem owego światła. Gdy Leif ją otwiera, odkrywa w niej niemowlaka. Nazywa go Thor-gal Aegirs-son, czyli syn Thora i Aegira, władców piorunów i morza. Przywódca bierze go pod swoją opiekę, jako przybranego syna. Gdy bohater komiksu, Thorgal, dorasta, często spotyka się z ostracyzmem rówieśników, którzy uważają, że nie jest ‘prawdziwym’ Wikingiem. Przez to staje się coraz bardziej ciekawy swojego pochodzenia. Na szóste urodziny Leif wręcza mu dwa artefakty, które znalazł przy chłopcu w kapsule. Jeden to klejnot, który na zawsze wiąże losy Thorgala z jego przyszłą żoną Aaricią. Drugi dar pomaga mu odkryć jego prawdziwą tożsamość i pochodzenie.

Komiks Thorgal – główni bohaterowie

Tytułowy bohater komiksu, Thorgal Aegirsson, jest synem Varth i Haynee, wnukiem Xargosa – kapitana statku kosmicznego, który rozbił się w drodze na Ziemię. Został wychowany przez Wikingów, ale posiada cechy charakteru i moralność, które wielu jego z nich uważa za oznakę słabości. W razie potrzeby Thorgal jest odważnym i zręcznym wojownikiem oraz wyjątkowo utalentowanym łucznikiem. Jego celem życiowym jest znalezienie miejsca dla rodziny i spokojne życie. Żoną głównego bohatera komiksów Thorgal jest Aaricia, córka Gandalfa Szalonego. To porywcza kobieta o silnej woli, która bardzo kocha swoją rodzinę. Ich syn, Jolan, posiada nadprzyrodzone moce, m.in. dezintegracji obiektów. Choć początkowo nie do końca je kontroluje, z czasem uczy się nad nimi panować. Córka Thorgala i Aaricii, Louve, potrafi z kolei komunikować się ze zwierzętami. W serii komiksów Thorgal pojawia się także Kriss de Valnor, młoda, piękna, pozbawiona skrupułów wojowniczka. Kiedy Thorgal traci pamięć, podstępnie nakłania go do uwierzenia, że ​​są małżeństwem i zachodzi z nim w ciążę, rodząc syna Aniela.  

Współautor komiksów Thorgal – Grzegorz Rosiński

Urodził się 3 sierpnia 1941 roku w Stalowej Woli. Ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Komiksy rysował już w szkole średniej, a później na studiach, gdzie nie doceniono jednak jego zamiłowania do realizmu. Po obronie pracy dyplomowej ilustrował książki, czasopisma i pocztówki. Jako artysta komiksowy zadebiutował w 1968 roku – ukazał się wówczas zeszyt Diadem Tamary z serii Kapitan Żbik. Grzegorz Rosiński jest autorem 11 tomów z tego cyklu, a także innych znanych tytułów, jak Pilot śmigłowca oraz Legendarna Historia Polski. Pod koniec lat 70. zaczął współpracować z wydawcami belgijskimi. W 1981 roku osiadł na stałe w Szwajcarii. To dziś jedyny polski twórca komiksowy, który osiągnął światowy sukces. Najpopularniejszym dziełem Rosińskiego jest komiks Thorgal. Oprócz historii obrazkowych artysta maluje również akty, krajobrazy i sceny bitewne. Ceniony jest za mistrzostwo, dynamikę i precyzję. Ma niezwykły zmysł wizualny i wyczucie do opowiadania historii za pomocą rysunków. Za swoje prace, w tym komiksy Thorgal, artysta otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Thorgal. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 74 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 28%.
z6
Zobacz więcej produktów