Sztuka: książki, literatura | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki o sztuce na Gandalf.com.pl

Sztuka to jedna z najbardziej fascynujących form dorobku kulturalnego człowieka. Wielu uważa, że jej granic nie można do końca określić, ponieważ w każdym momencie może pojawić się nowa forma twórcza. Sprawdź ofertę Gandalf.com.pl w dziale: książki o sztuce i zapoznaj się z najważniejszymi twórcami i ich formami artystycznego wyrazu.

Czym jest sztuka? – książki

Sztuka definiowana jest na wiele różnych sposobów. Jest to między innymi dziedzina działalności artystycznej, która wyróżnia się przede wszystkim estetyką. W innym znaczeniu jest to czyn dokonywany dzięki pewnym umiejętnościom artystycznym. Książki o sztuce pozwolą Ci poznać historie i teorie sztuki, dzięki czemu nabędziesz wiedzę o słynnych obrazach, rzeźbach, instalacjach sztuki nowoczesnej. Będziesz mógł zobaczyć, jak wygląda proces twórczy artysty i z jakimi przeciwnościami musi się on mierzyć w trakcie tworzenia sztuki. Książki na ten temat odnoszą się jednak nie tylko do malarstwa, chociaż jest to bardzo ważna część tej kategorii. W tym dziale dostępne są także publikacje odnoszące się do literatury, tańca, muzyki, rzeźbiarstwa i wielu innych twórczych form.

Literatura jest sztuką

Sztuka to pojęcie bardzo szerokie. Nic więc dziwnego, że odnosi się także do twórczości teatralnej lub literackiej. Wielu pisarzy odznacza się niesamowitą wręcz zdolnością operowania słowem i wyobraźnią. Niezwykłe pomysły fabularne wpływają na tworzenie ponadczasowych dzieł, a więc sztuki. Literatura wychodząca spod pióra, chociażby Brunona Schulza lub Carlosa Ruiza Zafóna jest wyznacznikiem niezwykłego artystycznego kunsztu. Nic więc dziwnego, że powstają książki o najwybitniejszych pisarzach świata, które inspirują do czytania ich twórczości oraz do pisania w ogóle.

Historie sztuki

Na stronie Gandalf.com.pl dostępne są także piękne albumy i interesujące publikacje odnoszące się do polskiej i światowej sztuki, która ukształtowała gust i wrażliwość wielu pokoleń ludzi na całym świecie. Historia sztuki – książki to idealny pretekst do zapoznania się z najważniejszymi dziełami z różnych stron świata.

Wśród książek o sztuce na Gandalf.com.pl warto zwrócić uwagę na: Krótka historia sztuki tworzonej przez kobiety, Ars gratia artis. Malarstwo z dymkiem, Antyczne źródła kultury współczesnej.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - sztuka. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 578 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 95%.
z92
1 - 92 z 2195 ofert