Słowniki ortograficzne: polskie, dla dzieci |Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Słownik ortograficzny

Mieliście kiedyś wątpliwości, jak zapisać konkretny wyraz? A może stawiacie pierwsze kroki w karierze korektora lub redaktora? Albo uważacie, że poprawność gramatyczna jest wyznacznikiem kultury osobistej, a sami pasjonujecie się poprawną polszczyzną? Jeśli na któreś z postawionych wyżej pytań odpowiedzieliście twierdząco, to znaczy, że potrzebujecie pomocy specjalisty – słownika ortograficznego. Przyzwyczailiśmy się, że komputery poprawiają za nas wszystkie błędy – nie ufajmy im jednak bezgranicznie! Słowniki ortograficzne cieszą się niesłabnącą popularnością, pomagając nam zgłębiać tajemnice języka polskiego. W ofercie sklepu Gandalf.com.pl znajdziecie słowniki ortograficzne dla dzieci, licealistów, studentów, słowem – dla każdego!

Słownik ortograficzny polski

Czym właściwie jest słownik ortograficzny? Najprościej mówiąc: książką, która zawiera listę haseł, ułożoną alfabetycznie i prezentującą prawidłową pisownię słów. W słownikach ortograficznych polskich znajdziesz informacje o normach ortograficznych, przyjętych przepisach pisowni i interpunkcji. Gandalf oferuje także rozbudowane słowniki, które wzbogacono o dodatkowe zagadnienia, takie jak wymowa czy odmiana niektórych wyrazów, objaśnienia znaczeń wyrazów obcych i rzadkich, zestawienia homofonów (czyli słów brzmiących tak samo) i haseł o trudnej pisowni, orzeczenia Rady Języka Polskiego oraz przykłady dyktand.

Słownik ortograficzny PWN

Pierwszym słownikiem polskiej ortografii był Słownik ortograficzny z dodatkiem niepolskich wyrazów i wyrażeń autorstwa Antoniego Jerzykowskiego, który ukazał się w 1885 roku. Najwięcej książek traktujących o ortografii wydano po przemianach ustrojowych w roku 1989. Na początku lat dwutysięcznych na rynku było dostępnych przeszło 50 pozycji! Najbardziej znanym, obszernym i jedynym ciągle uaktualnianym jest jednak Wielki słownik ortograficzny PWN, pod redakcją Edwarda Polańskiego. Publikację tę rekomenduje Rada Języka Polskiego. Najnowsze wydanie słownika ortograficznego PWN znajdziesz w ofercie Gandalfa. 

Słownik ortograficzny dla dzieci

Reguły rządzące językiem polskim warto przyswajać już od najmłodszych lat. Dlatego sklep internetowy Gandalf proponuje liczne wydania słowników ortograficznych dla dzieci. Wzbogacone o barwne fotografie, obrazki, zabawne powiedzonka, ciekawostki, a nawet opowiadania publikacje pomogą najmłodszym przyswoić trudne zagadnienia polskiej pisowni. Słownik ortograficzny dla dzieci to obowiązkowa pozycja dla wszystkich maluchów, które rozpoczęły już przygodę z pisaniem i czytaniem. Warto wyrabiać u nich nawyk sprawdzania pisowni trudniejszych słów, dzięki czemu szybciej je przyswoją i zapamiętają.

Słownik polski ortografia – dlaczego powinieneś go mieć?

W każdym domu powinien znaleźć się słownik polskiej ortografii. W końcu języka używamy codziennie – dziś szczególnie często tego pisanego. Obecność reguł pomaga regulować proces komunikacji, a ich przestrzeganie samą komunikację ułatwia. Wskazuje również na poziom kultury pisania. Nieznajomość reguł ortograficznych może nawet zostać odebrane jako brak szacunku do rozmówcy! Pamiętaj, że sposób, w jaki piszesz, mówi wiele o Tobie jako osobie. Jeśli nie chcesz wyjść na ignoranta, koniecznie sięgnij po słownik polskiej ortografii z oferty Gandalfa. Na naukę nigdy nie jest za późno!  


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - słownik ortograficzny. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 20 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalfie z rabatami sięgającymi 60%.

z6
z6