Książki - Polska 2020 | Księgarnia Internetowa Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wolne lektury dla wszystkich

Wolność jest wartością niesłychanie ważną dla każdego człowieka. Dla większości – nadrzędną.  Żaden człowiek nie lubi być pozbawiany (szczególnie siłą) czegoś, co jest jego prawem. Prawem, które, kiedy jest łamane, wzbudza skrajne emocje. Dlatego wspieramy ideę wolne lektury dla wszystkich. W naszej kategorii ‘Polska 2020’ znajdziecie książki pasujące idealnie do tak szalonego roku jakim jest 2020. Tytuły te pokażą Ci nietypowe spojrzenie na bieżące wydarzenia z Polski i ze świata, a także przeniosą Cię w fantastyczne światy borykające się z podobnymi problemami dnia codziennego. Znajdziecie tu opowiadania o ludziach, którzy musieli walczyć o swoją utraconą wolność czy mierzyć się z zagrożeniem na różnych frontach. Tytuły przybliżą Wam sytuacje w krajach, w których prawa człowieka wciąż nie są respektowane.

Czarny piątek i protesty

Wydarzenia polityczne i medialne w Polsce w 2020 roku wywołały poruszenie dużej części społeczeństwa.  W całej Polsce, a nawet poza jej granicami, kilkaset tysięcy osób wyszło na ulicę, sprzeciwiając się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Na znak poparcia dla protestu w 2020, mnóstwo Polek nie poszło do pracy, ponad pół miliona osób ubrało się na czarno. Zorganizowane zostały blokady ulic czy sprzeciw zdalny, polegający na pisaniu ogromnej ilości e-maili do jednej z partii politycznych. Na Gandalf.com.pl znajdziesz pozycje, które ukazują wpływ manifestacji społecznych na rozwój państwa i praw człowieka. Wiele tytułów w mniej lub bardziej kontrowersyjny sposób pokazuje lub odzwierciedla sytuację Polski w 2020 roku. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z tymi pozycjami, gdyż uważamy, że ważne jest aby Polska i Polacy byli odpowiednio doinformowani. Nikt z nas nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania, dlatego też warto jest ich szukać i poznawać różne spojrzenia na wydarzenia 2020 roku. Wartościowe pozycje, które Ci to ułatwią, znajdziesz u nas w promocji. Dzięki nim zapoznasz się z historiami kobiet, które udowodniły, że jedność to siła.

Polityka, etyka, apostazja

Nie da się ukryć, że w 2020 roku zwiększyła się liczba osób niezadowolonych z decyzji rządzących. Miało to miejsce nie tylko w naszym kraju, ale również na całym świecie. Pandemia, ograniczenia swobód, przepisy mające na celu zmniejszenie liczby zachorowań, stały się dodatkowym katalizatorem zmian. Oprócz protestujących kobiet, politycy spotykają się z falą krytyki ze strony przedsiębiorców, rolników, sportowców czy instytucji kultury. Ucierpiały na tym również instytucje religijne, a wielu Polaków zaczęło rozważać apostazję. Każda decyzja wynika z pewnych przyczyn – z niektórych możemy nie zdawać sobie nawet sprawy. O takich rzeczach nie mówi się głośno. Nie mówi, ale pisze już tak! Nasze propozycje tytułów pozwolą Ci poznać kulisy władzy i najgłębiej skrywane tajemnice stojące za wydarzeniami roku 2020.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Polska 2020. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 54 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 46%. W ofercie mamy między innymi Sodoma.
z3
1 - 3 z 60 ofert