Podstawy internetu dla początkujących i seniorów: książki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jak działa Internet?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałby świat bez Internetu? Najświeższe newsy omawiane tylko w papierowej prasie, zamiast poczty elektronicznej i e-maili – gołębie😊 i papier listowy, brak – przerażająca wizja – możliwości zakupu książek i innych produktów na Gandalf.com.pl. To nie social media byłyby główną możliwością kontaktu z innymi, ale – jeszcze gorzej – rozmowa twarzą w twarz lub przez telefon – i to stacjonarny!

Być może trudno w to uwierzyć, ale takie realia panowały jeszcze 30 lat temu – od powstania Internetu do czasów teraźniejszych nie minęło tak wiele czasu. Jak to wszystko się zaczęło? Sprawdź Nasz dział: podstawy Internetu – książki.

Internet dla początkujących

Dawno, dawno temu w USA w odległych latach 60., czyli czasach zimnej wojny, powstała pierwsza sieć o rozproszonej strukturze i zarządzaniu – ARPANET. Była ona bezpośrednią odpowiedzią na zagrożenie ze strony radzieckiej Rosji. Celem było stworzenie sieci, która stanowiłaby stałe połączenie, nawet w wypadku zniszczenia centrali innych sieci telekomunikacyjnych. W ten sposób pomiędzy trzema odległymi od siebie uniwersytetami stworzono połączenie, które było przodkiem obecnego Internetu.

W 1969 przez stworzoną sieć wysłano pierwszą wiadomość. W latach kolejnych rozwijano możliwości sieci. W latach 80. została stworzona usługa na kształt dzisiejszej WWW, która skrywała informacje pod konkretnymi adresami. Pojawiały się pierwsze streamingi, transakcje online, blogi.

W Polsce Internet pojawił się 30 lipca 1990 roku – wtedy zarejestrowano krajową domenę „.pl”. Następnie podłączano pierwsze komputery w Krakowie, Toruniu i Katowicach oraz na niektórych uniwersytetach. Oficjalnie Internet w Polsce jest dostępny od 20 grudnia 1991.

Podstawy Internetu – książki

W dzisiejszych czasach każdy powinien mieć podstawy Internetu w małym paluszku. Obsługa komputera to rzecz niezbędna do prawidłowego funkcjonowania w codzienności. Jakie jest źródło koniecznej wiedzy o podstawach Internetu? Książki na Gandalf.com.pl.

Internet – podstawy, ciekawostki i najważniejsze fakty – prezentowany jest w najlepszych publikacjach na ten temat. Sprawdź Nasz dział: Internet dla początkujących i zacznij żyć w wirtualnej przestrzeni.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Podstawy internetu. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 8 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalfie z rabatami sięgającymi 57%.

z4
z4