Plany miast. Mapy polskich miejscowości z ulicami | księgarnia Gandalf
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Zagraniczne i polskie miasta – mapy i plany miast

Na wakacyjnej wycieczce czy służbowym wyjeździe dobra orientacja w terenie to podstawa. By szybko znaleźć dobrą drogę w nieznanej sobie miejscowości, potrzebujesz planu miasta – i to jak najdokładniejszego. Najlepiej takiego, na którym zaznaczone są wszystkie warte uwagi punkty. Wybierając się w podróż, w ramach przygotowań zbierasz wszystkie niezbędne materiały. Niech na Twojej liście ekwipunku nie zabraknie planów i map miast, jakie zamierzasz odwiedzić. Gandalf.cop.pl oferuje plany miast polskich i zagranicznych, a także praktyczne mapy i przewodniki. Z pewnością znajdziesz tu informacje, które zapewnią Ci bezpieczną i sprawną podróż – choćby na koniec świata!

Czym dokładnie jest plan miasta?

Każdy z nas trzymał kiedyś w ręku mapę. Cechuje ją obecność siatki kartograficznej, czyli układu południków i równoleżników oraz zorientowanie w taki sposób, aby jej górna krawędź wyznaczała północ. Mapa miasta najczęściej przedstawia rozległe obszary, co powoduje zniekształcenie przedstawionego terenu – jest to, rzecz jasna, pochodna kulistości naszej planety. Mapy rzadko kiedy bywają bardzo szczegółowe – zaznaczenie mniej istotnych elementów krajobrazu odbyłoby się kosztem czytelności.

Tym właśnie różni się plan miasta od mapy. Plany miast pokazują obrazy najczęściej niewielkich powierzchni – miast, wiosek bądź innych, podobnych powierzchniowo terenów. Podzielone są nie siatką kartograficzną, ale siecią prostopadłych linii, które swoim układem przypominają szachownicę. Są również podobnie ponumerowane – na jednym boku mamy litery, na drugim – cyfry. Z planów możemy odczytać znacznie więcej szczegółów – nazwy pomniejszych ulic, obiektów takich jak sklepy lub muzea. Polskie miasta – mapa często wypełnione są takimi elementami, jak spis ulic i obiektów wraz z odnośnikami do ponumerowanych segmentów. Dzięki temu znacznie łatwiej jest zlokalizować dany obiekt. Takie mini mapy polskich miast są znacznie bardziej poręczne i spełniają swoją funkcję na wycieczkach znacznie lepiej od małoskalowych map całych krajów.

Dlaczego warto wyposażyć się w plan miasta z ulicami?

Szczegółowy plan miasta z ulicami powinien być jednym z najistotniejszych przedmiotów, jakie zabieramy ze sobą na wyjazd do nowego miejsca. Dokładna, aktualna i kompaktowa mapa miasta zawsze spełni swoją funkcję – w szczególności tam, gdzie zawodzi Internet. Zabierze nas do najbliższego sklepu, pokaże drogę do najciekawszych atrakcji turystycznych w okolicy.

Mapy polskich miast i plany miast zagranicznych w ofercie Gandalf.com.pl

Najdokładniejsze, kompaktowe i zawsze aktualne plany miast polskich i zagranicznych są dostępne w ofercie naszego sklepu. Wybierając się na rodzinną wycieczkę, samotną wyprawę lub wyjazd służbowy, nie zapomnij o wyposażeniu się w dobrą mapę miejsca, które odwiedzisz. Zabrany plan miasta z ulicami może okazać się nieocenioną pomocą.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - plany miast. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 349 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 83%.
z74
1 - 74 z 1768 ofert