Komiksy Marvel: po polsku, najlepsze | Sklep Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Komiks Marvela

Spider-Man, Iron Man, Hulk, Kapitan Marvel czy Deadpool – na pewno kojarzysz postacie z komiksów Marvela. Może kojarzysz ich z filmów, a może lubiłeś obrazkowe historie w dzieciństwie? Niezależnie od tego, czy dopiero odkrywasz świat superbohaterów, czy chcesz nadrobić zaległości, w Gandalfie każdy znajdzie coś dla siebie. Komiksy Marvela ukazują się od kilkudziesięciu lat, do wyboru masz więc dziesiątki tysięcy zeszytów. Odważ się wejść do tego wyjątkowego świata i przeżyj ekscytujące przygody!

Historia komiksów Marvel

Marka Marvel Comics została założona przez Martina Goodmana w 1939 roku. Początkowo funkcjonowała pod nazwą Timely Publications. To wówczas powstały takie postacie, jak Ludzka pochodnia czy Kapitan Ameryka. Po II wojnie światowej, do 1951 roku marka używała nazwy Atlas Comics. Superbohaterowie nieco wyszli z mody, publikowano więc horrory, westerny, humor, dramaty przygodowe, kryminały, romanse, historie wojenne czy szpiegowskie. Właściwa era komiksów Marvela rozpoczęła się w 1961 roku, kiedy firma wprowadziła na rynek zeszyty o Fantastycznej Czwórce i inne tytuły, stworzone m.in. przez Stana Lee, Jacka Kirby’ego i Steve’a Ditko. Przypadły one do gustu przede wszystkim starszym czytelnikom. Obecnie marka Marvel należy do The Walt Disney Company. Jej sukces opiera się na ponad 8 tysiącach postaci, które pojawiają się w różnych rodzajach mediów, od komiksu, po film.

Czym wyróżniają się wszystkie komiksy Marvela?

Pierwsza drużyna superbohaterów z komiksów Marvela, Fantastyczna Czwórka, przełamała konwencję wówczas obowiązującą. Postacie dążące do anonimowości, ukrywające swoją tożsamość zastąpiły takie dążące do statusu gwiazdy. Wszystkie komiksy Marvela wyróżniło też to, że skupiały się na problemach dorosłych, co doceniło nowe pokolenie starszych czytelników. Szczególne uznanie zyskał Niesamowity Spider-Man, który okazał się najbardziej udanym tytułem marki. Młody bohater miał wiele wątpliwości i przyziemnych problemów, jak każdy inny nastolatek, z czym wielu czytelników mogło się identyfikować. We wszystkich komiksach Marvela superbohaterowie często mieli jakieś wady, byli dziwakami i odmieńcami, albo wyglądali jak złoczyńcy i potwory – w przeciwieństwie do idealnych, pięknych i wysportowanych postaci z tradycyjnych tytułów.

Najlepsze komiksy Marvela

Po Spider-Manie i Fantastycznej Czwórce marka nie spoczęła na laurach, Zaczęła publikować kolejne tytuły, które do dziś uważane są za najlepsze komiksy Marvela. Sukcesywnie pojawiali się tacy bohaterowie i antybohaterowie, jak Hulk, Thor, Ant-Man, Iron Man, X-Men, Daredevil, Inhumans, Czarna Pantera, Doktor Strange, Kapitan Marvel, a także antagoniści: Doktor Doom, Magneto, Loki czy Zielony Goblin. Wszystkie postacie z najlepszych komiksów Marvela istnieją we wspólnej rzeczywistości – Wszechświecie Marvela, w którym pojawiają się rzeczywiste miasta, np. Nowy Jork, Los Angeles czy Chicago. Kultowe tytuły doczekały się licznych ekranizacji kinowych i telewizyjnych, nazywanych Marvel Cinematic Universe. Avengers, Strażnicy Galaktyki, Kapitan Ameryka, Iron Man czy Thor przyciągnęli przed ekrany miliony widzów.

Komiksy Marvela po polsku

W sklepie Gandalf.com.pl kupisz najlepsze komiksy Marvela. Po polsku kultowe tytuły wydaje przede wszystkim wydawnictwo Egmont. Zeszyty ukazują się w trzech seriach: Marvel Classic, Marvel Now! i Marvel Now! 2.0. Dzięki pierwszej z nich czytelnicy mogą poznać klasyczne albumy Millera, Sienkiewicza czy Ennisa. Komiksy Marvela po polsku z serii Marvel Now! to zbiorcze wydania kilku zeszytów. W ramach tej marki ukazała się większość tytułów Marvel Comics, będących kontynuacją przygód superbohaterów z pierwszych wydań. Najnowszą odsłoną tego cyklu jest Marvel Now! 2.0. Dzięki komiksom Marvela po polsku nie musisz już martwić się tym, że nie zrozumiesz dialogów i pogubisz się w fabule. W Gandalfie znajdziesz także publikacje, które pomogą Ci dobrać kolejność czytania zeszytów, a także dokładniej poznać całe uniwersum.  

Marvel komiksy – kolejność czytania

Jest kilka dobrych punktów wyjścia do rozpoczęcia czytania wszystkich komiksów Marvela. Jeśli chcesz uzyskać najbardziej kompletne spojrzenie na Marvel Universe, tak naprawdę masz tylko jedną opcję – od samego początku. Poznasz dzięki temu wszystkie wydarzenia i bohaterów, ale musisz liczyć się z tym, że do przeczytania masz tysiące komiksów Marvel. Alternatywą byłoby wybranie interesujących cię postaci i czytanie w odpowiedniej kolejności zeszytów o ich przygodach. Ponadto obok głównego Wszechświata Marvela istnieje kilka alternatywnych, w większości samodzielnych wszechświatów, które można poznawać osobno. Są to Ultimate Marvel, Marvel Zombies, Earth X, Marvel MC2 i Marvel 2099. 


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Marvel. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 105 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 70%.
z9
1 - 9 z 206 ofert