Lektury szkolne. Najpopularniejsze i najchętniej czytane książki | księgarnia Gandalf - najczęściej kupowane (malejąco)
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Lektury szkolne

Szkolne lektury to zmora kolejnych pokoleń uczniów. Bo jak Słowacki zachwyca, kiedy nie zachwyca? Choć niektóre książki ujęte w kanonie mogą budzić niechęć, wiele z nich to naprawdę fascynujące pozycje. Trzeba tylko spojrzeć na nie bez uprzedzeń i przełamać swój wewnętrzny opór. Do niektórych szkolnych lektur warto wrócić po latach, by przekonać się, że to, co w młodości wydawało się niezrozumiałym bełkotem, jest w gruncie rzeczy bardzo interesujące.

Lektury szkolne – lista

Spis wszystkich lektur szkolnych, zarówno obowiązkowych, jak i uzupełniających, znaleźć można w podstawach programowych. Pierwsze propozycje książek do czytania indywidualnego lub wspólnego pojawiają się już w podstawie dla klas I-III. Znajdziemy wśród nich zarówno starsze pozycje, np. Doktora Dolittle i jego zwierzęta Hugh Loftinga, jak i literaturę najnowszą, m.in. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyny Bednarek

Lista lektur szkolnych dla klas IV-VIII to już poważniejsza sprawa. W ciągu pierwszych trzech lat uczniowie powinni zapoznać się z ponad dwudziestoma pozycjami obowiązkowymi oraz 6 uzupełniającymi. Autorzy podstawy programowej znów proponują zarówno klasyki, np. W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza, jak i powieści współczesnych autorów, chociażby Rafała Kosika. Podobnie sytuacja wygląda w klasach VII-VIII – wszystkich lektur szkolnych jest ponad dwadzieścia. Uczniowie zapoznają się m.in. z Quo VadisMałym księciem czy Kamieniami na szaniec.

Liceum i technikum – wszystkie lektury szkolne

Najwięcej czytania mają zdecydowanie uczniowie szkół ponadpodstawowych. Lista lektur szkolnych dla klas, które uczą się języka polskiego na poziomie podstawowym, zawiera ponad 50 pozycji. Z kolei uczniowie z poziomu rozszerzonego przerabiają niemal 100 utworów! Co czytają licealiści? Na przykład dzieła wieszczów narodowych: Mickiewicza, Słowackiego, Krasińskiego, ponadto Moliera, Dostojewskiego, Żeromskiego, Krall, Herlinga-Grudzińskiego, Orwella, Mrożka, Tokarczuk, Nałkowskiej, Conrada, Szekspira, Bułhakowa, Witkacego czy Konwickiego.

Najlepsze lektury szkolne

Trudno tak naprawdę wybrać najlepsze lektury szkolne. Oczywiście są książki, które uczniowie czytają chętniej, nie przesądza to jednak sprawy. Każdemu podoba się przecież co innego. Zamiast poszukiwać rankingów najlepszych lektur szkolnych, lepiej samemu przekonać się, które książki najbardziej do Ciebie przemawiają. Poznawanie tak różnych dzieł ma ogromną zaletę – pomaga kształtować gust literacki.

Szkolne lektury – najlepsze wydania

Na Gandalf.com.pl czekają na Ciebie najlepsze wydania szkolnych lektur – takie, na których łatwo pracować i robić notatki. Oferujemy książki z dobrymi opracowaniami i streszczeniami. Z Gandalfem szkolne lektury oswoić znacznie łatwiej. Uzupełnij swoją domową biblioteczkę i bądź zawsze przygotowany do lekcji! Wybierając książki do szkoły w Gandalfie, masz gwarancję najniższych cen i szybkiej dostawy. W naszym magazynie mamy niemal wszystkie lektury do klas szkoły podstawowej oraz liceum i technikum.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - lektury szkolne. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 1027 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 88%. W ofercie mamy między innymi Hobbit, czyli tam i z powrotem, Chłopcy z Placu Broni, Lew, czarownica i stara szafa.
z38
1 - 38 z 896 ofert