Kuchnia gruzińska, ukraińska, węgierska: książki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kuchnia gruzińska, ukraińska, węgierska – książki na Gandalf.com.pl

Jeśli interesują Cię potrawy serwowane w Gruzji, na Ukrainie czy na Węgrzech, książki o kuchni Europy środkowo-wschodniej, które dostępne są na stronie internetowego sklepu Gandalf.com.pl, pomogą Ci poznać tajemnice kulinarne i najlepsze przepisy na dania z tych regionów.

Kuchnia gruzińska – książka

Kuchnia gruzińska jest swego rodzaju elementem tożsamościowym dla tego kraju. Łagodny i zróżnicowany klimat Gruzji wpływa na obfitość i różnorodność plonów. Kuchnia gruzińska – książka z pewnością podkreśli, że ta przygoda kulinarna składa się przede wszystkim z aromatycznych przypraw, dojrzałych pomidorów, bakłażanów, arbuzów, melonów, winogron. Popularne są także różne rodzaje sera oraz baranina. Potrawy gruzińskie zyskują unikatowy smak dzięki dodatkom: ­ orzechom włoskim, czosnkowi, octowi, nasionom granatu, ziołom. Kuchnia gruzińska ma swoje korzenie w Indiach.

Kuchnia węgierska – przepisy

Kuchnię węgierską możemy zaliczyć do kuchni środkowoeuropejskich. Bazuje przede wszystkim na mięsie, sezonowych warzywach, owocach, świeżym chlebie. Bardzo często kuchnia węgierska – przepisy jako przyprawę uwzględniają sproszkowaną czerwoną paprykę (najczęściej słodką). Niezwykle popularne są ryby – kuchnia węgierska to przede wszystkim potrawy z karpia, suma, szczupaka, ryb jesiotrowatych. Potrawy w tradycyjnej formie podawane są w gospodach przy cygańskiej muzyce.

Kuchnia ukraińska – książka

Jeśli zastanawiasz się, co jest podstawą kuchni ukraińskiej, jest to przede wszystkim chleb, a także potrawy z mąki i kaszy. Ważną rolę odgrywają również: mięso, warzywa, ryby. Kuchnia ukraińska to także potrawy z ciasta, które gotowane są we wrzątku z różnymi nadzieniami, na przykład z wiśniami, twarogiem, ale także z ziemniakami. Wśród przysmaków ukraińskich znajdują się także pierogi ruskie, pierogi z białym serem, pierogi z ziemniakami, jak również pierogi z ziemniakami i białym serem jednocześnie. Do jednej z potraw narodowych, jeśli chodzi o kuchnię ukraińską, należy słonina wieprzowa, a występuje ona zarówno w postaci słonej, wędzonej, duszonej, jak i słodkiej w przypadku deserów.

Książki o kuchni Europy środkowo-wschodniej 

Wśród popularnych książek o kuchni Europy środkowo-wschodniej, które dostępne są na Gandalf.com.pl, warto zwrócić uwagę na takie tytuły jak: Sielskie smaki. Przepisy i wspomnienia ze wszystkich zakątków Ukrainy, Gruzińska uczta. Podróż do kraju wina biesiad i toastów, Wielka ilustrowana książka kucharska.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - kuchnia Europy Środkowo - Wschodniej. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 4 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 89%.
z3
1 - 3 z 50 ofert