Książki o negocjacjach w biznesie: poradniki, podręczniki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Negocjacje książki, poradniki i podręczniki na Gandalf.com.pl

Negocjacje to jedna z podstawowych i najbardziej potrzebnych życiowych umiejętności. Wbrew pozorom nie są one ograniczone jedyne do świata wielkich pieniędzy, umów i korporacji. Książki o negocjacjach uczą, że możemy spotkać się z nimi podczas zakupu mieszkania, na popularnych serwisach aukcyjnych, na bazarach, czy nawet w trakcie spotkań z przyjaciółmi. Czy chciałbyś dowiedzieć się, w jaki sposób osiągnąć wymierne korzyści za pomocą negocjacji? Jak się do nich przygotować? Których technik używać, a których się wystrzegać? Wszystko to znajdziesz na Gandalf.com.pl w dziale negocjacje – książka.

Jak przygotować się do negocjacji? poradnik

Negocjacje podręczniki wskazują, że prawo do negocjacji zapisane jest w kodeksie cywilnym, a samo to działanie jest także jedną z wielu metod rozwiązywania konfliktów. Nie jest to także czynność jednorazowa – a raczej ciągły proces, który możemy podzielić na kilka etapów. Są to: utworzenie celu, zapoznanie się z sytuacją przeciwnika, przygotowanie strategii, ćwiczenia na sucho.

Ustanowienie celów jest pierwszym, a jednocześnie najważniejszym etapem przygotowań do negocjacji. Poradnik radzi, aby etap ten był przygotowany zgodnie z zasadami SMART. Książki o negocjacjach wyjaśnią nam, na czym ta zasada polega oraz jak ją skutecznie stosować za pomocą prostych, łatwych do zrozumienia praktycznych przykładów. Dzięki ustanowieniu hierarchii celów łatwiej nam będzie pertraktować – nie zostaniemy zdominowani ani nie zapomnimy o tym, co chcieliśmy za ich pomocą osiągnąć. Dostaniemy także wskazówki, jak nie ponieść się emocjom w czasie ich trwania.

Negocjacje – książki

Istotnym etapem w trakcie przygotowania się do negocjacji jest również zapoznanie się z sytuacją naszego rozmówcy i przygotowanie na jej podstawie strategii. Negocjacje – poradniki wskazują, że dzięki temu lepiej zrozumiemy naszego partnera biznesowego, jego potrzeby, siły i słabości, co jednoznacznie przełoży się na Nasz sukces w negocjacjach. Kolejnym etapem jest ćwiczenie na sucho. Podczas takiej próby będziemy w stanie spojrzeć na rozmowy z perspektywy naszych partnerów oraz zmniejszyć stres związany z samymi negocjacjami. Podręcznik dodaje, że pozwala to także przećwiczyć Nasze własne posunięcia.

W trakcie prowadzenia negocjacji obie strony mogą wykorzystać pewne techniki negocjacyjne. Nie należy jednak przesadzać – nadrzędnym celem negocjacji jest obopólny kompromis, a nie zwycięstwo przy pomocy socjotechnik. Książki o negocjacjach mówią, że powinniśmy starać się osiągnąć sytuację win-win. Mimo to warto poznać kilka z technik negocjacyjnych, aby móc je albo wykorzystać, albo się przed nimi obronić. Negocjacje – podręczniki jako jedną spośród wielu technik wymieniają Rosyjski Front. Technika ta polega na podaniu dwóch propozycji, jednej bardzo niekorzystnej, a drugiej tylko trochę. W takiej sytuacji nasz partner biznesowy jest zmuszony wybrać opcję „mniejszego zła”. Inną strategią może być próba wywołania u naszego rozmówcy presji czasu po to, aby wykonał pochopną decyzję podyktowaną emocjami. Publikacje z działu: książki – negocjacje wskazują także na inne ciekawe metody – na przykład: Wyższego Celu, Ostatniego Życzenia, Zabójczej Riposty. Książki o negocjacjach szeroko je opisują, wyjaśniają – kiedy i jak je stosować, a także wymieniają wskazówki dotyczące ich rozpoznania oraz skutecznej obrony.  

Negocjacje książki

Mimo swojej wagi społeczeństwo ma niską świadomość na temat tego, w jaki sposób prowadzić skuteczne negocjacje. Tracimy przez to pewne możliwości w naszym życiu. Dlatego warto zaopatrzyć się w książkę na temat negocjacji. Najważniejsze publikacje znajdziesz na stronie Gandalf.com.pl.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - negocjacje. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 33 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 51%.
z7
Zobacz więcej produktów