Joga dla początkujących: książki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Joga dla początkujących – książki na Gandalf.com.pl

Mimo że joga przede wszystkim kojarzy Nam się z zajęciami w grupie i medytacją, pierwotnie był to jeden z sześciu ortodoksyjnych systemów filozofii indyjskiej, który skupia się na związkach zachodzących między ciałem i umysłem. Na stronie internetowego sklepu Gandalf.com.pl dostępne są książki o jodze, które dostarczą Ci wszelkich najważniejszych informacji na temat tego, jak prawidłowo ją ćwiczyć i czym właściwie jest.

Na czym polega joga?

Jeśli chcesz się przekonać, czym tak naprawdę jest joga, literatura z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości. Wiele osób uważa, że jest to nauka równowagi w życiu. System ćwiczeń wywodzi się z dawnych Indii, a poszczególne pozycje nazywane są asanami. Asana to po prostu „wygodna pozycja” w tłumaczeniu, a każda z tych pozycji ma być optymalną dla ludzkiego samopoczucia i równowagi. Początkowo jednak asany mogą wydawać się skomplikowane, zwłaszcza jeśli mówimy o jodze dla początkujących. Książki zwracają także dużą uwagę na techniki oddechowe nazywane pranayama. Warto zaznaczyć, że joga to nie sport, a bardziej system ćwiczeń fizycznych, który pozwala człowiekowi rozwinąć się w sposób fizyczny i psychiczny. Gdy przyjmiemy określoną pozycję, musimy utrzymać ją przez pewien czas, dlatego jogę łączy się z medytacją.

Jakie efekty daje joga?

Książka o jodze podkreśla, jak bardzo ten system ćwiczeń poprawia jakość ludzkiego życia. Przede wszystkim polepsza wydolność, kondycję, wpływa na elastyczność, gibkość i siłę ciała. To joga pozwala Nam również nabrać świadomości, jeśli chodzi o Nasze ciało oraz wpływa na pracę oddechową. Poszczególne ćwiczenia pomagają się zrelaksować, zwłaszcza że joga uspokaja i wycisza Naszą psychikę.

Najlepsza książka o jodze wskazuje pozytywne działanie tego typu ćwiczeń na Nasz organizm. Efektem jej uprawiania jest wydłużenie kręgosłupa, zmniejszenie przykurczów mięśniowych, odciążenie krążków międzykręgowych, polepszenie procesów trawienia, dotlenienie organizmu, zwiększenie procesów przemiany materii, redukcja ryzyka niepełnosprawności i wiele innych.

Pamiętajmy, że asany należy odpowiednio dobierać, dzięki czemu mogą być stosowane przez wszystkich – dzieci, starszych, kobiety w ciąży, osoby niepełnosprawne.

Joga i medytacja – książka

By ćwiczyć jogę nie musisz mieć specjalnego sprzętu, wystarczy wygodne ubranie, mata i trochę wolnej powierzchni. Poszczególne ćwiczenia należy wykonywać bez obuwia. Jak zacząć ćwiczyć jogę? Książka może być cenną wskazówką. Warto także udać się na kilka lekcji ze specjalistą lub przejrzeć filmiki instruktażowe, które dostępne są w Internecie.

Sprawdź dział: joga i medytacja – książka na Gandalf.com.pl. Wśród popularnych tytułów dostępne są takie jak na przykład: Joga a ciemna noc duszy. Podróż duszy ku świętej miłości, Sztuka radosnego życia, 10 lekcji jogi. Jamy i nijamy w codziennym życiu.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Joga. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 52 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 89%.
z8
1 - 8 z 177 ofert