Pozostałe książki z literatury pięknej | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Pozostałe książki z literatury pięknej

Literatura piękna to bardzo szerokie pojęcie. Zaliczyć możemy do niej różnego typu powieści, w których dominuje estetyczna funkcja języka. Przede wszystkim jest to beletrystyka. Zajrzyj na stronę Gandalf.com.pl i sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w kategorii: literatura piękna/inne.

Czym jest literatura piękna?

Termin prowadzono w pierwszej połowie XVIII wieku. Książki podlegające pod kategorię literatury pięknej różnią się językowo od publikacji o charakterze informacyjnym, publicystycznym, naukowym, to znaczy podlegających pod literaturę użytkową. Niestety nie zawsze te dwa typy można rozgraniczyć, ponieważ coraz częściej językowo literatura piękna i użytkowa zazębiają się ze sobą.

Literatura piękna/inne

Ustaliliśmy, że w literaturze pięknej istotna jest estetyczna warstwa językowa. Oczywiście można to interpretować różnorodnie, ale już teraz wyróżnić możemy kilka nazwisk i tytułów, które zdecydowanie, bez względu na podejmowaną tematyką, wpisują się idealnie w kategorie powieści estetycznej. Z pewnością wśród nich znajdziemy dzieła Wiesława Myśliwskiego czy Brunona Schulza, ale i setki nowości i tytułów już kultowych, zarówno autorstwa pisarzy polskich, jak i zagranicznych.

Pamiętaj także, że do kategorii literatury pięknej, zaliczamy różnego typu gatunki: zarówno powieści detektywistyczne, oniryczne, szkatułkowe, romansowe, jak i wojenne, a także wszystkie te, których nie potrafimy sklasyfikować tematycznie, ale odznaczają się elegancją językową. Zachęcamy do lektury! 😊


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - inne. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 576 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalfie z rabatami sięgającymi 92%. W ofercie mamy między innymi Bieguni, Olga Tokarczuk, Zimowla.

z102
z102