Komiksy Hellboy | Sklep internetowy Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Hellboy komiks 

Kiedy obce istoty zagrażają światu, na ratunek przychodzi mu dziwny stwór. Hellboy, największy na świecie badacz zjawisk paranormalnych, jest jedynym, który stoi między zdrowiem psychicznym a szaleństwem, gdy walczy z mistycznymi siłami świata podziemnego. A jeśli zawiedzie, porażkę poniesie cała ludzkość! Sięgnij po komiksy Hellboy i poznaj przygody wyjątkowego pół-demona, pół-człowieka.

Historia komiksu Hellboy

Hellboy to fikcyjny superbohater stworzony przez pisarza i artystę Mike'a Mignolę. Postać po raz pierwszy pojawiła się drugim numerze San Diego Comic-Con Comics w sierpniu 1993 roku. Z biegiem lat seria rozwijała się, pojawiły się liczne spin-offy, a wszystkie wydawnictwa z tym bohaterem należą do uniwersum Hellboya. Komiksy zostały zaadaptowane także na trzy filmy fabularne (w 2004, 2008 i 2019) oraz dwa animowane. Tytułowy bohater pojawia się również w trzech grach komputerowych: Dogs of Night/Asylum Seeker, The Science of Evil, oraz Injustice 2.

Kim jest bohater komiksów Hellboy?

Hellboy, a właściwie Anung Un Rama jest dzieckiem wiedźmy, Sarah Hughes oraz arcydemona, Azzaela, arcyksięcia piekieł. Stwór po raz pierwszy pojawił się na Ziemi w nocy 23 grudnia 1944 r., kiedy zły mistyk Grigorij Rasputin wezwał go na Ziemię, by pomógł Trzeciej Rzeszy. Bohater komiksu Hellboy zjawił się jednak wiele kilometrów dalej, na dziedzińcu kościoła w East Bromwich w Anglii, gdzie spotkał grupę amerykańskich żołnierzy dowodzonych przez sierżanta. George’a Whitmana, wysłanych w celu zbadania tajemniczego nazistowskiego rytuału. Towarzyszył im profesor Trevor Bruttenholm z Biura Badań Paranormalnych i Obrony (B.P.R.D.), profesor Malcolm Frost, Lady Cynthia Eden-Jones oraz Torch of Liberty, kostiumowy superbohater z czasów II wojny światowej. Bruttenholm zaprzyjaźnił się ze stworzeniem i nazwał go Hellboy. Komiksowy bohater został wychowany w tajemnicy przez rząd USA i przeszkolony do bycia badaczem zjawisk paranormalnych.

Hellboy komiksy – umiejętności bohatera

Nadludzkie zdolności Hellboya wydają się wynikać z jego demonicznego dziedzictwa. Jest znacznie silniejszy i bardziej wytrwały fizycznie niż zwykły człowiek. Bohaterowi komiksów Hellboy nie straszne mocne uderzenia, pociski dużego kalibru, ekstremalne temperatury i upadki z dużych wysokości. Wyjątkowo szybko się też regeneruje. Obdarzony jest wielką siłą – może podnosić rzeczy ważące znacznie ponad 5 ton. Szybkie dojrzewanie to kolejna z cech Hellboya. Komiksy przedstawiają go jako znacznie starszego niż jest w rzeczywistości, jednak dotyczy to tylko wyglądu – psychicznie jest wręcz odwrotnie. Bohatera określa się też nieśmiertelnym – nie umrze, dopóki nie uzna, że powinien. Przydatnymi umiejętnościami Hellboya są wrodzona zdolność rozumienia starożytnych i magicznych języków oraz idealny wzrok. W szczególnych okolicznościach lub pod przymusem emocjonalnym przybiera bardziej demoniczną formę. Wówczas wyrostki na jego głowie zmieniają się w rogi, pojawiają się też skrzydła. Hellboy w komiksie potrafi też powiększyć swój rozmiar i wywoływać błyskawice.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Hellboy. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 8 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 34%.
z2
Zobacz więcej produktów