Grecja: mapy i przewodniki turystyczne | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Grecja – mapy i przewodniki turystyczne

Grecja to państwo położone na półwyspie Bałkańskim nad Morzem Śródziemnym. Jest to jeden nie tylko z najstarszych narodów Europy, ale i w ogóle całego świata – dlatego też grecka historia szczególnie odbija się w zabytkach tego kraju, jak i wszelkich greckich przewodników. Nie czekaj na ostatnią chwilę i już teraz kup mapę turystyczną Grecji! Mapy i przewodniki dostępne są na stronie Gandalf.com.pl I z pewnością pomogą Ci poznać i poczuć fascynującą historię tego kraju.

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie w Grecji powstały podstawy większości systemów politycznych i filozoficznych dzisiejszego świata – od demokracji, poprzez nihilizm, aż po totalitaryzm i komunizm. Nazwiska, takie jak Platon, Arystoteles czy Sokrates nierozerwalnie związane są z Grecją, a ich dziedzictwo opisane zostało także w przewodnikach turystycznych Grecji.

Co znajduje się w Grecji?

Bez żadnej przesady można stwierdzić, że Grecja to jedno wielkie muzeum. Znajduje się tam wiele zabytków, powstałych od starożytności aż po czasy imperium rzymskiego – w całym kraju znajduje się ponad 18 miejsc wpisanych na światową listę dziedzictwa światowego UNESCO. Wiele z nich opisywane są przez publikacje na temat Grecji – książki, przewodniki, czy też mapy turystyczne Grecji. Aby jednak poznać Grecję, nie wystarczy o niej czytać – trzeba tam pojechać. Kraj ten to nie tylko historia, ale także tysiące wysp i wysypek, śródziemnomorski klimat, piękne plaże oraz góry, które stanowią około 80% powierzchni kraju.

Popularne miejsca w Grecji

Ateny z pewnością opisane zostały w każdym greckim przewodniku. Stolica Grecji została założona w II tysiącleciu p.n.e. i od tamtej pory była konsekwentnie rozbudowywana. Miasto-państwo aż do porażki ze Spartą w Wielkiej Wojnie Peloponeskiej dominowało w całej Grecji, skupiając sojuszników oraz państwa zależne w Ateńskim Związku Morskim. Z tamtego okresu, ale także z okresów późniejszych, do naszych czasów zachowało się wiele zabytków, które mają swoje stałe miejsce w przewodnikach po Grecji. Są to między innymi: Partenon Ateński, Łuk Hadriana, Świątynia Nike, czy też Wieża Wiatrów na forum rzymskim.

Następnym miejscem, które zajmuje stałe miejsce w przewodnikach turystycznych Grecji to wyspa Santorini. Należy ona do archipelagu wysp o tej samej nazwie, leżącego na pozostałościach po wulkanicznej kalderze. Niektórzy sądzą, że to właśnie wybuch wulkanu na tej wyspie około 3,6 tysięcy lat temu dało początek mitowi o Atlantydzie. Największą atrakcją wyspy są niewątpliwie widoki i wygląd miast – niskie, białe budynki, pomiędzy którymi wiją się ciasne uliczki. Na Santorini zjeżdżają się nie tylko turyści, ale także profesjonalni fotografowie chcący uchwycić piękno wyspy. Sama wyspa jest też wizytówką całego kraju – często pojawia się jako zdjęcie okładkowe map turystycznych Grecji.

Osobom, które nie są zainteresowane miastami nadmorskimi, może spodobać się Wschodnia Tracja. Jest to idealne miejsce na aktywny wypoczynek – atrakcje są rozproszone, położone w odległości kilkunastu kilometrów od siebie. Dlatego warto zabrać ze sobą przewodnik po Grecji, aby dobrze zaplanować swoją trasę. W tym regionie znajdują się między innymi ruiny Filippi, starożytnego miasta założonego przez Filipa Macedońskiego, ojca Aleksandra Wielkiego, a także miasto Kawali, w której znajduje się starożytny akwedukt.

Grecja – przewodnik

Grecja jest wypełniona starożytnymi budowlami, o których napisano już wiele książek. Dlatego też warto zabrać ze sobą przewodnik po Grecji, aby lepiej i efektywniej zaplanować podróż. Na Gandalf.com.pl znajdziesz przewodniki i mapy turystyczne Grecji, które będą przydatne w podróży: Grecja. Inspirator podróżniczy, 242 miejsca w Grecji, które warto zobaczyć, żeglując, Atlas turystyczny Grecji kontynentalnej.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Europa. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 61 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 82%.
z9
1 - 9 z 203 ofert