Komiksy Garfield | Sklep internetowy Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Garfield komiks

Gruby, leniwy, cyniczny, ale przy tym ujmujący. Garfield to kot urodzony w kuchni włoskiej restauracji Mammy Leoni. Od urodzenia wykazuje miłość do włoskiego jedzenia. Kocha telewizję i nienawidzi poniedziałków. Uwielbia swojego misia Pooky’ego, właściciela Jona i psiego kumpla Odiego. Kochasz koty i lazanię? Koniecznie sięgnij po komiksy Garfield!

Garfield – komiksy i ich historia

Garfield to amerykański komiks stworzony przez Jima Davisa w 1976 roku. Początkowo publikowany był w lokalnej prasie pod tytułem Jon, dwa lata później trafił do prasy ogólnokrajowej. Komiks Garfield to kronika życia tytułowej postaci, kota Garfielda, Jona Arbuckle’a, jego właściciela oraz psa Odie’go. Akcja rozgrywa się w rodzinnym mieście Jima Daviesa, Muncie, w stanie Indiana. Garfield komiks pobił rekord Guinnessa – jest najczęściej rozpowszechnianym tytułem na świecie. Doczekał się adaptacji do seriali oraz pełnometrażowych filmów animowanych, w sprzedaży są też liczne produkty nawiązujące do tej serii.

Jaki jest główny bohater komiksów, Garfield?

Garfield urodził się 19 czerwca 1978 r. w kuchni włoskiej restauracji Mammy Leoni. Od pierwszego wejrzenia pokochał lasagne, w przeciwieństwie do większości jego rodziny, w tym rodziców, którzy polowali na gryzonie. Garfield trafił do sklepu zoologicznego, gdy restauracji zaczęło grozić bankructwo. W tym samym dniu do sklepu zajrzał Jon Arbuckle i przygarnął futrzaka. W komiksie Garfield przedstawiony jest w sposób antropomorficzny. Jego znaki rozpoznawcze to lenistwo, sarkazm, arogancja, egoizm i miłość do jedzenia. Kot mieszka z Jonem oraz jego psem Odiem i czerpie przyjemność z kpienia sobie z nich obu. Wbrew pozorom bardzo ich jednak kocha. Ma także słabość do swojego misia Pooky’ego.

Komiks Garfield – Jon i Odie

Nerd i nudziarz, przyzwoity i o złotym sercu, a przy tym mający tragiczne wyczucie stylu – oto Jon Arbuckle. Przedstawia się jako rysownik, jednak autor komiksów Garfield nigdy nie przedstawia go przy pracy. Jon wychował się na farmie, gdzie jeździ czasem, by odwiedzić rodziców, brata i babcię. W niektórych komiksach Garfield mężczyzna przedstawiany jest jako mało inteligentny, inne skupiają się na jego nieudolnych podrywach. Bohater jest miłośnikiem zwierząt, dlatego oprócz kota, ma także psa Odie'go. Sympatycznego, zabawnego i bezmyślnego. Odie był pierwotnie własnością współlokatora Jona, Lymana, ale ten wyprowadził się, nie zabierając psa ze sobą. Garfield traktuje go jak worek treningowy.

Garfield – komiksy po polsku

Przygody leniwego kota ukazują się w ponad 2,5 tys. gazet na całym świecie. Jego historie możesz przeczytać także po polsku. Garfield komiksy w zbiorczych tomach publikuje wydawnictwo Egmont. Paski drukowane są chronologicznie, zgodnie z kolejnością ukazywania się. Komiksy Garfield po polsku znajdziesz w ofercie sklepu Gandalf. Nie wahaj się i przeżyj niezwykłe przygody z wiecznie głodnym, rudym kocurem. Mnóstwo śmiechu gwarantowane!


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Garfield. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 10 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalfie z rabatami sięgającymi 31%.

z3
z3