Książki - Dzień liczby Pi | Księgarnia Internetowa Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Liczba Pi – co warto o niej wiedzieć?

Liczba Pi, czyli charakterystyczny symbol: π, to liczba określająca stosunek obwodu koła do jego średnicy. Inaczej zwana jest także liczbą Archimedesa, na cześć tego, który jako pierwszy badał jej właściwości. W przybliżeniu wynosi ona 3.14, ale dzięki nowoczesnym technikom w 2020 roku rozwinięto ją do nawet z dokładnością 50 bilionów miejsc po przecinku! Istnieje prawdopodobieństwo, że wśród miliardów miejsc po przecinku możesz znaleźć swoją datę urodzenia i numer telefonu! Sama nazwa liczby ‘Pi’ pochodzi od greckiego słowa perimetron, które oznacza obwód. Wielkość ta bardzo często używana jest w geometrii, ale i nie tylko. To także element wzorów fizycznych, a nawet i obliczeniach demograficznych czy epidemiologicznych. Dzięki niej badacze i matematycy mogą podać wynik z bardzo dużą dokładnością. Interesujesz się matematyką? A może chcesz zgłębić wiedzę na temat jej symbolu? Sięgnij po jedną z naszych książek o matematyce, logice lub literaturę popularno - naukową i przekonaj się, jak wiele zmian może poczynić taki mały symbol. 

Książki o liczbie Pi – matematyka dla każdego

Matematyka, zgodnie z popularnym hasłem, to królowa nauk. Towarzyszy nam przez całe życie, na lekcjach matematyki w szkole, na studiach, a nawet w życiu codziennym. Nie sposób jej uniknąć. Dlatego warto poznać ją lepiej. Dzięki temu przekonacie się, że wcale nie jest taka straszna, jak ją malują. A może nawet Was zainteresuje i okaże się całkiem przydatna? Sięgnij po jedną z książek o liczbie Pi, bądź o innej matematycznej tematyce. Z nimi niestraszne będą Ci żadne ułamki, pierwiastki czy procenty!

Światowy dzień liczby Pi – kiedy jest?

Chodż po raz pierwszy liczba Pi pojawiła się blisko II tysiące lat przed naszą erą, to święto na jej cześć ustanowiono dopiero w 1988 roku. Światowy dzień liczby Pi obchodzony jest 14 marca. Skąd taka data? Wiąże się to z kilkoma interesującymi i fascynującymi zjawiskami. Pierwsze z nich to, że przybliżona wartość liczby Pi to 3.14, a data święta to 14.3. Kolejnym powiązaniem jest to, że dokładnie 14 marca 1879 urodził się, znany wszystkim, naukowiec i fizyk Albert Einstein. To także data śmierci kolejnego wielkiego fizyka i naukowca – Stephena Hawkinga. Czy to przypadek?


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Dzień liczby Pi. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 58 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 42%. W ofercie mamy między innymi Czarny Łabędź, Pi razy oko.
z3
1 - 3 z 62 ofert