Chorwacja: mapy i przewodniki turystyczne | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Chorwacja – mapy i przewodniki turystyczne

Chorwacja jest to niewielki słowiański kraj położony nad morzem Adriatyckim na półwyspie Bałkańskim. Z racji swojego położenia – na słonecznym wybrzeżu morza śródziemniomorskiego – a także bogatej historii oraz wielu zabytków, jest ona jednym z głównych zagranicznych kierunków podróżniczych turystów z Polski. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w przewodnik po Chorwacji bądź też mapę turystyczną Chorwacji, aby mieć pewność, że nigdy nie ominie się żadnego interesującego miejsca. Dlatego nie czekaj na ostatnią chwilę i już teraz sprawdź kategorię: Chorwacja – przewodnik turystycznych, która dostępna jest na stronie Gandalf.com.pl.

Chorwacja – mapa turystyczna

W Chorwacji znajduje się wiele miejsc, które z pewnością warto odwiedzić, przed wyjazdem zaopatrując się w mapę turystyczną. Chorwacja posiada aż siedem miejsc zapisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, położonych głównie w zachodniej części. Wbrew powszechnemu wyobrażeniu – chorwacja to nie tylko piaszczyste plaże, gorące słońce, śródziemnomorski klimat oraz setki wysp – w kraju znajdują się oprócz tego także wodospady, lasy, a nawet kaniony. Dla tych, którzy poszukują spokoju i ucieczki od tłumów, wschodnia Chorwacja będzie idealna. Cały kraj jest pełen niezwykłych miejsc do odkrycia, nie tylko tych opisanych w przewodnikach po Chorwacji, ale także takich zupełnie przez nikogo niezauważonych.

Dubrownik – przewodnik

Jednym z najbardziej popularnych miejsc na mapie turystycznej Chorwacji jest Dubrownik. Miasto położone nad samym morzem adriatyckim, otoczone jest zewsząd wieloma malowniczymi wyspami. Mimo iż – wbrew powszechnej opinii – w okolicy brakuje piaszczystych plaż, miasto oddaje to z namiastką dzięki swojemu klimatowi, zabytkom, architekturze, a także wijącym się w górę wąskim uliczkom. Samo miasto od 1979 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, dlatego, aby w pełni podziwiać piękno Dubrownika, przewodnik to rzecz wskazana w trakcie planowania wycieczki w te rejony.

Popularne miejsca w Chorwacji

Kolejną lokalizacją na chorwackiej mapie turystycznej z pewnością będzie wyspa Brač. Znajduje się ona w południowej Dalmacji, a od lądu oddziela ją ok. 7-kilometrowa cieśnina. Na samej wyspie znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych kraju, z pewnością znajdująca się na każdej mapie turystycznej Chorwacji – jest to plaża Złoty Róg, czyli jedna z niewielu plaż na świecie ułożona prostopadle do nabrzeża. Na wyspie w dawnych czasach wydobywano marmur – ten sam, którego później użyto do wybudowania Waszyngtońskiego Białego Domu.

Parku Narodowego Jezior Plickich także nie może zabraknąć w żadnym z przewodników po Chorwacji. Jest to park narodowy położony w środkowej części kraju, zaledwie 140 kilometrów od jego stolicy, Zagrzebia, tuż przy granicy z Bośnią i Hercegowiną. Park stanowi kompleks 16 jezior krasowych, podzielonych kaskadowo na Górne oraz Dolne Jeziora, połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Wśród oczywistych punktów Chorwacji, przewdonik wykazuje Kozjak – największe jezioro z nich. Jeden z potoków – Plvica – spada do najniższego jeziora, tworząc wodospad o wysokości 78 metrów.

Chorwacja – przewodnik i mapy

Mapa turystyczna Chorwacji jest jednym z najważniejszych przedmiotów, które warto zapakować do plecaka, udając się w podróż. Aby ułatwić wybór, przygotowaliśmy propozycje przewodników po Chorwacji, którymi warto się zainteresować: Chorwacja. Inspirator podróżniczy, Chorwacja Północna, CHORWACJA Podróżownik, Chorwacja explore! 2w1: przewodnik + mapa, Berlitz. Chorwacja. Przewodnik ilustrowany.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Europa. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 43 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 65%.

z5
z5
Advertisement