Komiksy Batman | Sklep internetowy Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Batman komiks

W imieniu swoich zamordowanych rodziców, Bruce Wayne prowadzi wieczną wojnę z przestępcami z Gotham City. Jest zemstą. Jest nocą. Jest Batmanem. Komiksowa postać, jeden z najbardziej znanych fikcyjnych bohaterów na świecie, poświęca swoje życie niekończącej się krucjacie. Ponieważ w dzieciństwie brutalnie odebrano mu ojca i matkę, walczy ze wszystkimi możliwymi przestępcami. Od tamtej tragicznej nocy trenował ciało i umysł, aby doprowadzić je niemal do perfekcji – aby stać się superbohaterem. Batman dysponuje arsenałem technologicznym, który zawstydziłby większość światowych armii. Bruce Wayne prowadzi podwójne życie. Za dnia jest playboyem, który nie musi martwić się finansami, ma lojalnego kamerdynera-opiekuna i bazę operacyjną w starożytnej sieci jaskiń, umiejscowioną pod rozległą rodzinną posiadłością. W nocy bohater komiksu Batman kończy jednak z grą pozorów, zakłada kultową pelerynę i spiczastą maskę. Rusza na zacienione ulice i dachy miasta Gotham.

Początki komiksu o Batmanie

Komiksy Batman to seria wydawana przez DC Comics. Postać tego superbohatera pojawiła się po raz pierwszy w maju 1939 roku, w numerze 27 cyklu Detective Comics. Przypadła do gustu czytelnikom na tyle, że już rok później stworzono serię poświęconą wyłącznie Batmanowi. Komiksy początkowo wydawane były jako kwartalnik, a potem dwumiesięcznik. Pod koniec lat 50. stały się publikacją miesięczną i tak pozostaje do dziś. Jeszcze w tzw. Złotej Erze komiksu czytelnicy poznali kultowe postacie Kobiety-Kota, Jokera oraz kamerdynera Alfreda Pennywortha. Złoczyńcy, którzy zadebiutowali w tym wczesnym okresie, to Szalony Kapelusznik i Killer Moth (Zabójcza Ćma).

Batman i Robin – komiksowy duet

Mniej więcej rok po wydaniu pierwszego komiksu Batman jego twórcy: Bob Kane i Bill Finger, przedstawili czytelnikom Robina – Cudownego chłopca. Nazwa oraz jego średniowieczny wygląd inspirowane były przygodami Robin Hooda oraz ptakiem rudzikiem (z ang. robin). W komiksie Batman Robin miał pełnić podobną rolę, jak doktor Watson w Sherlocku Holmesie. Pierwszym pomocnikiem głównego bohatera był Richard Grayson, trzynastoletni akrobata. Bruce Wayne adoptował chłopca po śmierci jego rodziców. W komiksie Batman i Robin stworzyli Dynamiczny Duet. W kolejnych zeszytach miano Robina przyjmowali też Jason Todd, Tim Drake, Stephanie Brown oraz Damian Wayne.

Cechy bohatera komiksu Batman

Batman jest jednym z nielicznych superbohaterów, którzy nie posiadają nadprzyrodzonych mocy. Swój sukces zawdzięcza ponadprzeciętnej inteligencji oraz kondycji fizycznej. Świetnie zna zagadnienia psychologiczne, kryminalistyczne, niemal wszystkie sztuki walki i wiele języków obcych. Ma zdolności strategiczne, korzysta też z różnych fikcyjnych osobowości. Początkowo zabijał swoich przeciwników, jednak twórcy komiksu Batman szybko wprowadzili kodeks moralny, który zabrania głównemu bohaterowi posługiwać się bronią palną.

Wyposażenie bohatera komiksów Batman

W komiksach Batman wykorzystuje przede wszystkim gadżety i wynalazki. Są to m.in. kostium, składający się z kamizelki kuloodpornej  i maski z noktowizorem, urządzenia GPS i podsłuchy, wytrychy, granaty dymne, batrangi, czyli bumerangi oraz batlina do wspinaczki. Komiksy Batman słyną też z pojazdów, którymi przemieszcza się główny bohater: batmobilu z silnikiem rakietowym, batcycle’a (motocyklu), batplane’a lub batwing’a, czyli pojazdów latających i łodzi batboat.

Batman komiksy – adaptacje

Komiks o Batmanie doczekał się licznych adaptacji filmowych. Pierwsza ekranizacja ukazała się w 1996 roku i nosiła tytuł Batman zbawia świat. Jednym z najlepiej ocenianych filmów o tym bohaterze jest Batman Tima Burtona z 1989. W latach 90. widzowie doczekali się kolejnych trzech adaptacji, zatytułowanych Powrót Batmana, Batman Forever oraz Batman i Robin. Po 2000 roku machina znów ruszyła. Batman komiksy stały się inspiracją dla takich filmów, jak Batman: Początek, Mroczny rycerz, Mroczny rycerz powstaje, Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, Legion samobójców oraz Justice League.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Batman. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 72 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 31%.
z6
1 - 6 z 129 ofert