Komiksy Avengers | Sklep internetowy Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Avengers komiks

Wszystko zaczęło się w Nowym Jorku. Niezwykłe postacie połączyły siły, aby pokonać Lokiego i jego armię Chitauri. Od tamtego czasu Avengers wielokrotnie zmieniali swój skład i stanęli w obliczu wielu nowych zagrożeń. Równocześnie nieźle radzą sobie z zawieruchami wewnątrz własnej grupy. Poznaj przygody najbardziej znanych superbohaterów z komiksami Avengers od Gandalfa!

Avengers komiksy – historia

Avengers to fikcyjna drużyna superbohaterów, pojawiająca się w amerykańskich komiksach wydawanych przez Marvel Comics. Zespół zadebiutował w tytule The Avengers #1 w 1963 r. Komiks Avengers stworzyli Stan Lee oraz Jack Kirby. Odświeżyli tym samym wcześniejszą drużynę superbohaterów, All-Winners Squad, która występowała w serii historii obrazkowych Timely Comics, poprzednika Marvela. Początkowo do komiksowych Avengers należeli Ant-Man, Hulk, Iron Man, Thor i Osa. Od czwartego numeru dołączył też do nich Kapitan Ameryka. Rotujący skład drużyny stał się jej znakiem rozpoznawczym. Główny motyw pozostał jednak ten sam: Avengers walczą z wrogami, których żaden superbohater nie jest w stanie powstrzymać.   

Komiks Avengers – biografia drużyny

Nordycki bóg Loki został uwięziony przez swojego ojca, Odyna, po tym, jak poniósł klęskę z rąk brata Thora. Jednak nawet niewola nie mogła stłumić żądzy zemsty. Loki pragnął, by jego brat skonfrontował się z Hulkiem. Z pomocą Thorowi ruszył nastolatek Rick Jones. Zaalarmował superbohaterów, a na jego wezwanie odpowiedzieli Iron Man, Ant-Man i Osa. Hulk stanął do walki z tymi postaciami, ale Thor szybko wyczuł, że maczał w tym palce jego brat. Ruszył, by stawić czoło Lokiemu i uniewinnić Hulka. Nim superbohaterowie się rozstali, Ant-Man zasugerował, by odtąd razem współpracowali. Wszyscy przystali na tę propozycję, a Osa nazwała drużynę Avengers. Komiksowi bohaterowie, w przeciwieństwie do innych zespołów, są wysoce zorganizowani – mają lidera, który wytycza ich wspólną ścieżkę, zarówno w czasie bitwy, jak i pokoju.

Komiksy Avengers – członkowie drużyny

Obecnie w komiksach Avengers do drużyny należą Kapitan Ameryka, Iron Man, Thor, She-Hulk, Kapitan Marvel, Czarna Pantera, Ghost Rider, Blade, Czarna Wdowa oraz Doktor Strange. Skład przez lata wielokrotnie się zmieniał. Przez grupę przewinęło się wiele znanych postaci, które mają także swoje samodzielne tytuły. W komiksach Avengers występowali też wspomniani już Ant-Man, Osa i Hulk, a także Moon Knight, The Thing, Human Torch czy Wonder Woman.  

Wrogowie głównych bohaterów komiksu Avengers

Pierwszym czarnym charakterem, który pojawia się w komiksie Avengers, jest Loki, władca psot, nastawiony na podbój Asgardu, zniewolenie Ziemi i zniszczenie swojego przyrodniego brata Thora. Jest mistrzem manipulacji i lubi oszukiwać innych. Potrafi tworzyć iluzje, zmieniać kształty i hipnotyzować. Kolejną negatywną postacią z komiksów Avengers jest Ultron. Robota stworzono z jak najlepszymi intencjami i obdarzono sztuczną inteligencją. Ewoluował on jednak zbyt szybko i uznał, że ludzkość stoi na drodze do jego celów. Z tego powodu Ultron stale unowocześnia swoją wysoce zaawansowaną formę, pragnąc zdobyć większą moc i całkowitą dominację. Przeciwko Avengers w komiksach występuje również Red Skull. Niedoskonała wersja serum super-żołnierza sprawiła, że Johann Schmidt, szef HYDRA, zyskał większą siłę, ale jego twarz została okropnie oszpecona. Red Skull podbiłby świat, gdyby Kapitan Ameryka nie powstrzymał go podczas II wojny światowej. Później bohater ukrywał się, próbując odzyskać młodość. Próby spełzły na niczym, ale Red Skull podkradł pancerz Iron Mana. Od tamtej pory nazywa siebie Iron Skull i próbuje zniszczyć Avengers. Komiksowi bohaterowie próbują z kolei powstrzymać go przed podbiciem świata.

Dlaczego kochamy superbohaterów z komiksów Avengers?

Istnieje wiele powodów, dla których historie o superbohaterach cieszą się taką popularnością. Czytając komiksy Avengers możesz się zrelaksować i zapomnieć o codziennych problemach. Co więcej, superbohaterowie stanowią pewien wzór do naśladowania: są odważni, ratują innych i walczą ze złem. Wcielają w życie idee sprawiedliwości, lojalności, prawdy i władzy. Historie obrazkowe, takie jak komiks Avengers, szczególnie przemawiają do dzieci, które szybko utożsamiają się z superbohaterami. Komiksy Avengers oferują więc coś dobrego dla każdego – dlatego polecamy je całej rodzinie!


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Avengers. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 26 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalfie z rabatami sięgającymi 25%.

z2
z2