Powołanie - Film DVD, Blu-ray, 4k | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Powołanie - DVD

film

Powołanie (DVD) - opis produktu:

Powołanie to spektakl Teatru Telewizji, przygotowany z okazji Roku Świętego Jana Pawła II. Jest to opowieść o drodze Karola Wojtyły do kapłaństwa. Rzecz rozpoczyna się w Krakowie, do którego 18 - letni Karol przybywa z Wadowic wraz z ojcem, aby podjąć studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a kończy w momencie przyjęcia święceń kapłańskich z rąk kardynała Adama Sapiehy. Fabuła obejmuje okres II wojny światowej. Na ten czas przypada duchowe dojrzewanie przyszłego papieża. Karol poświęca się niezwykłym lekturom, uczęszcza na tajne komplety. Spotyka się z Janem Tyranowskim, który staje się dla Niego mentorem, wprowadza Go w rozważania dotyczące mistyki oraz namawia do pracy duchowej nad sobą. Wtedy także Wojtyła podejmuje życiową decyzję - opuszcza młody zespół teatralny Mieczysława Kotlarczyka i wstępuje do seminarium duchownego.

Powołanie reprezentuje gatunki: biograficzny, teatr telewizji. Film wyreżyserował Paweł Woldan. Nakręcony został w Polska w 2020 roku. W głównych rolach wystąpili: Piotr Głowacki, Józef Pawłowski, Adam Woronowicz, Zbigniew Lesień, Aldona Struzik, Tadeusz Kwinta, Andrzej Róg, Zygmunt Józefczak, Adrianna Chlebicka, Przemysław Stippa. Dystrybucją filmu zajęła się Telewizja Polska. Dostępne są następujące wersje językowe: polski i napisy: polskie.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Film (DVD)
Powołanie

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten produkt? Napisz swoją opinię i pomóż innym w dokonaniu wyboru