Jan Paweł Wielki + Jezus z Nazaretu - Film DVD, Blu-ray, 4k | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jan Paweł Wielki + Jezus z Nazaretu - DVD

film

Jan Paweł Wielki + Jezus z Nazaretu (DVD) - opis produktu:

JAN PAWEŁ WIELKI
Film zabiera widza w niezwykłe życie jednego z największych ludzi XX wieku. Karol Józef Wojtyła urodził się w podkrakowskich Wadowicach 18 maja 1920 roku. W czasie II wojny światowej, aby przeżyć i nie zostać deportowanym do Niemiec musiał pracować dla Nazistów. W 1942 uświadomiwszy sobie powołanie na księdza, zaczął tajne kursy seminaryjne w Krakowie prowadzone przez Kardynała Adama Stefana Sapiechę, późniejszego arcybiskupa Krakowa. Został wyświęcony 1 listopada 1946 roku. Był księdzem pod stałą obserwacją reżimu komunistycznego.
Kardynałowie w Watykanie wybrali Wojtyłę na Papieża w czasie konklawe w październiku 1978 roku, przyjął wtedy imię Jana Pawła II. Ten wybór natchnął nadzieją jego rodaków. Jego pontyfikat, jeden z dłuższych w historii kościoła, trwał 27 lat. W tym czasie obraz papiestwa zmienił się na zawsze.
JEZUS Z NAZARETU
Oparta na Nowym Testamencie ponadczasowa opowieść o życiu Jezusa z Nazaretu. Wiernie przedstawia najważniejsze wydarzenia opisane w Ewangelii - od zwiastowania przez nauki i cuda Jezusa, aż po sąd, męczeńską śmierć i zmartwychwstanie. 
Ogromnym atutem dzieła jest gwiazdorska obsada, świetne scenografie, kostiumy, a także wybitna gra Roberta Powella jako Jezusa oraz nieprzeciętna ilustracja muzyczna w wykonaniu Maurice`a Jarre`a.

Jan Paweł Wielki + Jezus z Nazaretu reprezentuje gatunki: biograficzny, religijny. Film wyreżyserował różni. Nakręcony został w Wielka Brytania, Włochy . W głównych rolach wystąpili: Anthony Quinn, Michael York, Ian Holm, Claudia Cardinale. Dystrybucją filmu zajęła się Epelpol Entertainment. Dostępne są następujące wersje językowe: angielski, polski (lektor) i napisy: polskie.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Film (DVD)
Jan Paweł Wielki + Jezus z Nazaretu

4.6/5 ( 5 ocen )
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten produkt? Napisz swoją opinię i pomóż innym w dokonaniu wyboru