Żuławski Szaman - mobi, epub , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
  • image

E-book

przeczytaj fragment

Żuławski Szaman - mobi, epub

ebook

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
  • mobi
  • epub

Żuławski Szaman - mobi, epub - opis produktu:

Życiorysy są jedynie tym, czym są, niczym więcej. To jest tylko mięso dla jakiegoś boskiego tygrysa i nie należy z tego budować pomników. Nie należy uprawiać brązownictwa - Andrzej Żuławski w rozmowie z Alicją Dołowy, Tygodnik Solidarność, 23-30.12.1994 r.

Żuławski tak, jak formułował sądy, tak też żył - według własnych zasad. Nic więc dziwnego, że przypięto mu łatkę skandalisty. Gdy autorka wyjawiała, że zamierza napisać jego biografię, rozmówcy reagowali zdumieniem: Ależ to niemożliwe, ponieważ on się składał z samych sprzeczności.
Andrzej Żuławski hipnotyzował ludzi. Miał niesłychaną umiejętność ich uwodzenia i odkrywania słabości. Ta wiedza w jego rękach stawała się bronią. Jednocześnie potrafił być wspaniałomyślny i uroczy. O dobrych i złych stronach jego charakteru mówią bohaterowie tej książki. Wszyscy zgadzają się co do jednego: był człowiekiem fascynującym. On sam mawiał, że każdy jego film to jedno dodatkowe życie. Ale życie Żuławskiego jest ciekawsze niż wszystkie te filmy razem wzięte.

Pisanie o Andrzeju Żuławskim jest zadaniem karkołomnym. Można wpaść na orbitę Ťmrocznej planetyť, jak nazywano autora ŤTrzeciej części nocyť. Można stać się kolejną ofiarą Ťwielkiego uwodzicielať i poczuć jego Ťukąszenie skorpionať. Można też, idąc tropem jego książek-esejów, głośnych zwłaszcza we Francji, pokusić się o psychoanalizę Andrzeja Żuławskiego, wystawić mu diagnozę. Aleksandra Szarłat poszła inną, ciekawszą drogą. Dotarła do tego, co ukryte pod maską skandalisty. Idąc za głosami tych, którzy go kochali, ukazała osobowość fascynującą, paradoksalną: mistrza wolności, który miał naturę dyktatora. Ateistę, który mówił o sobie, że jest szpiegiem dobrego Boga, piszącym dla niego raporty o naszym paskudnym świecie. Jego Ťsiła fatalnať wciąż działa - Tadeusz Sobolewski

Całe jego życie było kreacją, tylko niesfilmowaną. Bezustannie aranżował życie. Potrafił uwieść każdego - czy to mężczyznę, czy kobietę - czarem, inteligencją, wrażliwością i wielką znajomością rzeczy. Jeżeli chciał kogoś przekonać do swoich racji, czynił to w mistrzowski sposób. Kiedy obserwowałem jego kontakty z ludźmi, miałem wrażenie, że uczestniczę w teatrze, że to nie są normalne rozmowy, tylko on przybiera jakąś rolę, którą gra perfekcyjnie - Janusz Olejniczak, fragment książki

eBook, multiformat: mobi, epub Żuławski Szaman - mobi, epub pochodzi z wydawnictwa Agora. Autorem książki jest Aleksandra Szarłat. Należy do gatunków: biografie, wspomnienia, biografie, nauki humanistyczne, kulturoznawstwo.
S
Szczegóły

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

produkt cyfrowy
-21% Bestseller Gustaw - mobi, epub

E-book

produkt cyfrowy
-21% Bestseller Demiurg - mobi, epub

E-book

produkt cyfrowy
-21% Bestseller Czuła przewodniczka - audiobook mp3

MP3

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook, multiformat: mobi, epub
Żuławski Szaman - mobi, epub

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.