Zawieranie umów w praktyce bankowej. Parafia kościoła katolickiego - Kredytowanie parafii Kościoła katolickiego , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

E-book

Zawieranie umów w praktyce bankowej. Parafia kościoła katolickiego - Kredytowanie parafii Kościoła katolickiego, eBook

ebook

Zawieranie umów w praktyce bankowej. Parafia kościoła katolickiego - Kredytowanie parafii Kościoła katolickiego - opis produktu:

Zawieranie umów w praktyce bankowej. Parafia Kościoła katolickiego to druga z serii książek autorstwa Magdaleny Śliwińskiej oraz Justyny Gliszczyńskiej-Gniewek, stanowiących próbę opracowania problemów prawnych dotyczących prawidłowej reprezentacji klientów banku, ze szczególnym uwzględnieniem skutków prawnych wadliwie zawartych umów w ramach działalności banku.

Celem książki jest przedstawienie najważniejszych problemów prawnych związanych z uczestniczeniem Kościoła katolickiego z obrocie cywilnoprawnym i jednocześnie próba odpowiedzi na pytanie, jak w świetle powszechnie obowiązujących przepisów prawa - tj. Konstytucji, Konkordatu i ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej - należy traktować Kościół i jego osoby prawne, jako uczestników tego obrotu, a przede wszystkim obrotu bankowego. Z uwagi jednak na mnogość istniejących kościelnych osób prawnych, a także odmienne zasady ich dotyczące, książka przedstawia wyłącznie zasady rządzące udziałem parafii Kościoła katolickiego w obrocie cywilnoprawnym, w tym szeroko opisuje kwestie obsługi depozytowej i kredytowania tych podmiotów. Publikacja ta jest praktycznym poradnikiem adresowanym do praktyków - radców prawnych i adwokatów obsługujących banki lub inne instytucje będące stronami umów zawieranych z parafiami, sędziów i referendarzy rozpoznających spory z udziałem parafii, a przede wszystkim do pracowników banków, na co dzień stykających się z parafiami Kościoła katolickiego jako klientami banku.

eBook Zawieranie umów w praktyce bankowej. Parafia kościoła katolickiego - Kredytowanie parafii Kościoła katolickiego pochodzi z wydawnictwa Bankowy Ośrodek Doradztwa i Edukacji Spółka z o.o.. Autorami książki są Magdalena Śliwińska, Justyna Gliszczyńska-Gniewek.
S
Szczegóły

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

produkt cyfrowy
 • -21%

E-book

produkt cyfrowy
 • -22%

E-book

produkt cyfrowy
 • -22%

E-book

produkt cyfrowy
 • -22%

E-book

produkt cyfrowy
 • -21%

E-book

Magdalena Śliwińska, Justyna Gliszczyńska-Gniewek - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook
Zawieranie umów w praktyce bankowej. Parafia kościoła katolickiego - Kredytowanie parafii Kościoła katolickiego

4.3/5 ( 4 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.