Wyspa - mobi, epub mobi,epub, eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

E-book

Wyspa - mobi, epub, eBook

ebook

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub

Wyspa - mobi, epub - opis produktu:

Twój świat też może stanąć nad przepaścią. Co wtedy zrobisz?

Najważniejsza islandzka książka ostatnich lat.

Błyskotliwa powieść o miłości, władzy i manipulacji. Prawdopodobna i przez to przerażająca wizja naszej przyszłości.

Świat jaki znamy, przestaje istnieć. Z dnia na dzień Islandia, uznawana za jeden z najlepiej zorganizowanych krajów, traci kontakt z pozostałymi państwami i przeistacza się w krainę chaosu. Mieszkańcy nie wiedzą, co jest źródłem kryzysu, ale mimo to starają się normalnie funkcjonować. Tymczasem nowo powstały rząd manipuluje informacjami, wie bowiem, że wkrótce zabraknie pożywienia. Państwo, a wraz z nim prawo i społeczeństwo zaczynają ulegać korozji.

Hjalti do momentu zmiany był wziętym dziennikarzem. Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Jakich wyborów dokona, aby ocalić w sobie człowieczeństwo?

Maria za wszelką cenę chce uratować swoje dzieci, tymczasem władze ogarniętej szaleństwem wyspy chcą ich deportować i wysłać statkiem w nieznane. Czy przetrwają?

Wyspa to błyskotliwe połączenie thrillera, political fiction i dystopii, a zarazem świetnie skonstruowana diagnoza współczesnego rozchwianego świata. Wizja wykreowana przez Sigridur Hagalín Björnsdóttir wstrząsnęła Islandią i wywołała ożywioną dyskusję na temat trwałości fundamentów państwa i społeczeństwa.

Książkę ogłoszono najlepszym debiutem literackim ostatnich lat, a także nominowano do DV Cultural Prize for Literature 2016 i The Icelandic Women`s Literature Prize 2017.

Sigridur Hagalín Björnsdóttir (ur. 1974) ­- znana islandzka dziennikarka radiowa. Komentuje wydarzenia krajowe i międzynarodowe, przeprowadza wywiady z politykami i naukowcami, co daje jej doskonały wgląd w procesy decyzyjne i współczesną politykę. Wyspa jest jej debiutem literackim. Jak zauważyła autorka w jednym z wywiadów, powieść tę chciała napisać już dawno, ale była przekonana, że ktoś inny wcześniej musiał wpaść na ten pomysł.
S
Szczegóły

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

produkt cyfrowy
 • -23%

E-book

Szadź - mobi, epub
25,44 zł 33.04
produkt cyfrowy
 • -23%

E-book

Jest krew... - mobi, epub
25,96 zł 33.71
produkt cyfrowy
 • -23%

E-book

produkt cyfrowy
 • -23%

E-book

produkt cyfrowy
 • -23%

E-book

Dylemat - mobi, epub
30,23 zł 39.26
produkt cyfrowy
 • -23%

E-book

Polecane

produkt cyfrowy
 • -23%

E-book

produkt cyfrowy
 • -14%

E-book

Złota klatka - mobi, epub
29,49 zł 34.29
produkt cyfrowy
 • -23%

E-book

Pozwól mi wrócić - mobi, epub
23,93 zł 31.08
produkt cyfrowy
 • -14%

E-book

Nie odpuszczaj - mobi, epub
27,18 zł 31.61
produkt cyfrowy
 • -14%

E-book

produkt cyfrowy
 • -14%

E-book

Nocna runda - mobi, epub Jack Reacher
26,65 zł 30.99
 • Recenzje

  Recenzje

  image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
 • eBook, multiformat: mobi, epub

 • Wyspa - mobi, epub

4.6/5 ( 12 ocen )
  5
  10
  4
  0
  3
  1
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

czytambolubie.pl

 • 9-10-2018
 • 08:33

?Na wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach, widziano także osła, którego mrówka niosła?? ? a teraz wyobraźmy sobie, że ta sielankowa, poukładana kraina zostaje odcięta od świata. I jak myślicie, kiedy cywilizowane królestwo zwierząt zmieni się w cmentarz? I kto zacznie gryźć pierwszy? Odpowiedź nie jest prosta, dlatego by znaleźć rozwiązanie posłużmy się przykładem homo sapiens. Pewnego dnia Islandia traci kontakt ze światem zewnętrznym. Czy to wskutek ataku terrorystycznego, wszelkie formy komunikacji poza obrębem kraju stają się niemożliwe, czy może to świat przestał istnieć i ostała się tylko malutka wyspa na Oceanie Atlantyckim, nie wiadomo. Bo tutaj nie przyczyny izolacji są istotne, ale jej następstwa. Kiedy jakakolwiek wymiana handlowa z zagranicą staje się niemożliwa, jedynym wyjściem wydaje się próba osiągnięcia samowystarczalności. ?Wyspa? pokazuje próby zmierzenia się z tą sytuacją z perspektywy kilku osób i powoli, lecz nieubłagalnie wkradający się do codzienności chaos. Nagle okazuje się, że pieniądze są zwyczajnie niepotrzebne, bo prawdziwą walutą jest jedzenie, wiele dotychczas prestiżowych zawodów staje się bezużyteczna, bo teraz liczy się tylko i wyłącznie produktywność, zapasy lekarstw w szpitalach powoli się kurczą, ludzie przenoszą się na wieś w poszukiwaniu pracy i jedzenia, miasta stają się wyludnionymi wydmuszkami ze szkła i betonu, turyści uwięzieni na wyspie zostają uchodźcami z którymi trzeba coś zrobić (bo przy ograniczonych zasobach żywności, priorytetem musi być islandzka krew), gangi dzieci tworzą w centrach handlowych swoją wersje nowego świata, władza walczy o przetrwanie, a nowo powołane oddziały bezpieczeństwa mają swoje własne cele i priorytety. Czy zatem ostatecznie można powstrzymać katastrofę czy wszelkie działania skazane są na niepowodzenie i mają na celu jedynie odwlekanie nieuniknionego? Czytając ?Wyspę? pewnie można znaleźć składowe końca świata pokazane już w wielu książkach. Ja, dość mocno skojarzyłem ją z Miastem ślepców, José Saramago. Mimo, że na mniejszą skalą i bez tak mocno wyeksponowanych wątków politycznych, jednak książka Saramago, wywarła na mnie dużo większe wrażenie. Tutaj, mimo wszystko brakowało mi naturalistycznych opisów brutalności i zepsucia. Rozumiem jednak, że celem autorki nie było szokowanie, a próba pokazania pewnego rodzaju diagnozy współczesnego świata. Mimo wszystko, to kawał bardzo dobrej literatury i myślę, że zdecydowanie warto sięgnąć po ?Wyspę? ? w końcu trzeba być przygotowanym, gdyby kiedyś?
http://czytambolubie.pl/wyspa-sigridur-hagalin-bjornsdottir/

Czy recenzja była pomocna?