Wózkiem przez świat / Zbigniew Graczyk 18,38 zł | eBook w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

E-book

Wózkiem przez świat

ebook

 • Wydawnictwo Ridero
 • Zabezpieczenie Znak wodny
 • Produkt cyfrowy
 • Dostępność niedostępny

Wózkiem przez świat - opis produktu:

Wózkiem przez świat" to opowieść o podróżowaniu przez życie i świat na czterech kółkach ale nie pięknym i wygodnym autem. To kulanie się na "małym" 150-kilowym elektrycznym wózeczku inwalidzkim. Wbrew utartym schematom i z pełnym uśmiechem na twarzy. Wszystko to przesiąknięte radością z życia ale i ciężkimi chwilami walki z niezwyciężona choroba.
Wyprawy, które między innymi znajdziesz w tej książce:
Egzotyczna Japonia, Dolina śmierci, Za kołem polarnym,
Wiecznie żyjący Nowy Jork czy Rzym lub Paryż.
S
Szczegóły
 • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
 • Wydawnictwo: Ridero
 • Rok publikacji: 2018
 • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
 • Wprowadzono: 08.01.2018

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Cari Mora - mobi, epub

Thomas Harris

22,04 zł 27.55
produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Ogień i krew - mobi, epub

George R.R. Martin

39,56 zł 46.55
 • RRecenzje
 • eBook
 • Wózkiem przez świat
4.6/5 ( 8 ocen )
  5
  6
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Dominika Stryszowska

 • 3-02-2019
 • 17:45

Pan Zbyszek jest osobą niepełnosprawną, porusza się na wózku, ale z jego osoby bije ogromna charyzma, której nie jeden z nas może mu pozazdrościć. "Wózkiem przez świat" to dowód na to, że wszystkie bariery znajdują się tylko w naszej głowie.

Jest to książka podróżnicza pokazujaca wielką determinację w spełnianiu swoich marzeń. Bardzo podziwiam Pana Zbigniewa, że w swojej chorobie potrafi zarażać optymizmem i uśmiechem. Relacje z podróży czytało się bardzo dobrze, wszystko było spójne i przemyślane. Mocno dawało do myślenia, że my, zdrowi i silni, wolimy spędzić wolny czas przed telewizorem czy w galerii, kiedy świat czeka na odkrycie.

Uważam, że takie publikacje powinny się pojawiać częściej, nie tylko w formie e-booka, żeby nam, leniwym bardziej się chciało.

Za możliwość przeczytania dziękuję portalowi czytampierwszy.pl

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

martucha180

 • 14-08-2018
 • 11:11

Wózek to nie wyrok, jak się okazuje po przeczytaniu książki Zbigniewa Graczyka Wózkiem przez świat, którą zdobyłam na portalu Czytam Pierwszy.
Autor to narrator i bohater w jednym. Od dziecka choruje na zanik mięśni, ale dzięki rodzicom umie sobie poradzić w życiu ze wszystkim. Nawet z podróżami po świecie, bo to jego pasja od dziecka. Od czterokołowego rowerka, przez czerwony manualny wózek inwalidzki po ten 150-kilowy elektryczny. Po zdobyciu Nordkapp narodziło się marzenie, by przemierzyć świat wzdłuż i wszerz. Na wózku. Z pomocą asystentów.
?Spełnienie marzeń przecież nie ma ceny?.
W książce autor opisuje swoje podróże po Europie, USA, Japonii. Realistyczne i barwne opisy tych miejsc same zapraszają do zobaczenia ich na żywo, bo ta książka to swoisty przewodnik turystyczny naszpikowany ciekawostkami. Autor opowiada o interesujących miejscach, informuje, jak się do nich dostać, jak się poruszać, gdzie warto zamieszkać i za jaką cenę. To specjalny poradnik dla wszystkich, jak podróżować daleko i za niewielkie pieniądze. Autor dzieli się nabytą wiedzą, podpowiada, podaje rozwiązania, co zrobić, aby pojechać w wymarzoną podróż. Uczy czytelnika, jak przez komputer planować podróż z dużym wyprzedzeniem, korzystać z różnych stron w Internecie, być przygotowanym na różne opcje, a na miejscu zaopatrzyć się w swobodny dostęp do Internetu i lokalny numer komórki.
?Każda podróż jest ekstremalna. A najbardziej ta w głąb siebie?.
To także nauka samego siebie. Zdobyte doświadczenie z samorozwoju autor przekazuje czytelnikowi ? jak pokonywać bariery nie tylko turystyczne, swoje słabości i toczyć walkę z samym sobą, a także podnosić poprzeczkę, mimo postępowania choroby i bólu. Uczy determinacji i dążenia do celu. Udowadnia sobie i innym, że jeśli się chce, to można, a podróżowanie na wózku inwalidzkim jest możliwe. Uczy czytelnika także bycia szczęśliwym tu i teraz, z tym co się ma. Zaraża optymizmem i radością życia! Zaraża przygodą!
Ta książka to też krytyczne spojrzenie na niepełnosprawność w Polsce i na świecie. Autor porównuje postrzeganie osób niepełnosprawnych przez pryzmat wózka, przystosowania miejsc dla nich, pomoc ludzi oraz niepełnosprawnych ze sprawnymi.
?To nie horyzont wyznacza nam granice, ale własne myślenie!? ? autor to wielokrotnie udowadnia, bo nawet ciężki wózek nie jest przeszkodą dla niego w spełnianiu marzeń. A nawet przyczynia się do spełniania innych, takich jak ta książka, w której dzieli się z czytelnikami tym, co zdobył dla siebie. Autobiograficzno-podróżnicza książka napisana jest przystępnym stylem, a kolorowe zdjęcia uzupełniają treść i są dowodem na to, że elektryczny wózek inwalidzki jest w stanie dojechać wszędzie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Blanka

 • 2-03-2018
 • 00:44

?Wózkiem przez świat? to autobiografia Zbigniewa Graczyka, który pokazuje, że choroba i poruszanie się na 150-kilowym wózku, nie musi oznaczać zamknięcia w czterech ścianach, ba, udowadnia, że można nawet zwiedzać świat.

?Zwiedziłem ponad dwadzieścia krajów, cztery kontynenty, przebyłem dziesiątki tysięcy kilometrów? (s.116).

Książka bardzo mi się podobała. Pokazuje, że kiedy chcemy realizować swoje marzenia, to nic nie jest w stanie nam przeszkodzić, a ograniczenia istnieją tylko w naszej głowie. Warto też zaznaczyć, że Pan Graczyk wcale nie jest osobą zamożną i to nie pieniądze są narzędziem w realizacji jego pasji, a upór i determinacja. Z lektury można się wiele dowiedzieć, np. które miejsca na świecie są przyjazne osobom niepełnosprawnym, jakie panują zwyczaje w danej kulturze itp. Autor posługuje się prostym językiem, przez co książka nie jest męcząca i czyta się ją z wielką przyjemnością. Ogromny plus także za umieszczenie zdjęć z poszczególnych podróży.

?Długo się zastanawiałem, dla kogo będzie przeznaczona ta książka. I dziś to wiem. Dla leniwych. Żeby im się chciało chcieć...? (s.300).

Ja również polecam leniwym. Nieważne czy pełnosprawnym, czy też nie, ponieważ myślę, że książka powinna podziałać w sposób niezwykle motywujący na każdego. Naprawdę, podziwiam i jednocześnie zazdroszczę Panu Graczykowi podejścia do życia. Człowiek zaczyna doceniać także to, co ma. Myślę, że tę książkę powinno przeczytać jak najwięcej osób, dlatego bardzo gorąco wszystkim polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Ruda Recenzuje

 • 10-01-2018
 • 21:39

?Wózkiem przez świat? to opowieść o ludzkiej sile, determinacji i niezłomności. To połączenie autobiografii z książką podróżniczą, okraszone głębokimi wątkami motywacyjnymi. To powieść, w której każdy znajdzie coś dla siebie, szczególnie, że jej autor, Zbigniew Graczyk, to postać, od której wiele moglibyśmy się nauczyć.

Graczyk od małego zmaga się z niepełnosprawnością. Choć ogranicza go ona pod wieloma względami, nie złamała jednak jego hartu ducha, a może nawet wręcz przeciwnie? Mężczyzna podróżuje, spełnia się zawodowo i prywatnie, ma plany na przyszłość i wie, że jeszcze wiele przed nim.

O odwiedzonych krajach opowiada ciekawie, nie szczędząc nam szczegółów i ciekawostek. Pod tym względem książka przypomina nieco poradnik, w którym znajdziemy wskazówki dotyczące tanich sposobów podróżowania i poruszania się w konkretnych miejscach, hoteli i moteli, jakie warto wybrać oraz cennych atrakcji turystycznych, również mniej znanych. Niektóre spośród informacji zawartych w książce szczerze mnie zaskoczyły. Nie spodziewałam się na przykład, że istnieją biura podróży przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i miejsca gdzie takie osoby rzeczywiście mają swój azyl, jak choćby Teneryfa, a tam hotele przystosowane dla osób z różnymi ograniczeniami czy mieszkania przygotowane specjalnie z myślą o niepełnosprawnych.

Prowadząc swoją historię Graczyk porównuje te miejsca z Polską, a ich mieszkańców z rodakami. Za granicą o wiele łatwiej o tolerancję, ludzie chorzy są szanowani, przygotowuje się dla nich odpowiednie przestrzenie. A w Polsce? Wciąż nie wygląda to najlepiej. Przypomniało mi to wydarzenia z mojej własnej przeszłości, krzywe spojrzenia, którymi obdarzali mnie przechodnie, kiedy wyszłam na spacer z moją niepełnosprawną przyjaciółką. Cóż.

Graczyk opowiada o swoich ułomnościach, bardzo szczerze i prostolinijnie, nie powołuje się na żadne tabu, nie tworzy sobie w tych opowieściach granic. Bez wątpienia trzeba się przy tym wykazać odwagą, by tak bezpośrednio mówić o problemach ciała- zanikach mięśni, brakach możliwości poruszania, konieczności wykorzystywania ludzkiej pomocy. Potrzebne jest mu duże wsparcie na co dzień, a co dopiero na dłuższy i dalszy wyjazd. Dla nas to zwykłe wakacje, dla niego prawdziwa eskapada. A jednak to robi. Można? Można.

?Jestem zwykłym chłopakiem z sąsiedztwa, który zawsze miał pod górkę, a mimo to ciągle jest na samym szczycie. Szczycie swoich możliwości?.

Mężczyzna chętnie opowiada o swojej codzienności i powraca do przeszłości. Niektóre fragmenty zaskakują, choćby opowieść o próbowaniu narkotyków. Co ciekawe, chętnie porównuje się on do ludzi zdrowych i to u nich dostrzega problemy i ułomności, jak na przykład fakt, że nie potrafią się cieszyć tym, co mają, nie dostrzegają, jak wiele dostali od losu. A on dostał niewiele, ale do wszystkiego doszedł ciężką pracą. Dziś prowadzi swój kanał na youtube, gdzie publikuje relacje z wypraw, współpracuje z polonijnym internetowym radiem, publikuje artykuły w czasopismach podróżniczych. I wie, że jeszcze wiele przed nim.

Graczyk sprawia wrażenie osoby zadowolonej z życia, podkreśla, że nie ma do nikogo żalu, cieszy się z tego, co ma. Postęp choroby przełożył się na jej akceptację. W książce pojawiają się jego zdjęcia na wózku, nie wstydzi się swojego wyglądu i swoich problemów zdrowotnych. Jest sobą. I to mu wystarczy.

?Im trudniejszą pokonuję drogę, tym osiągam większą satysfakcję?.

Autor posługuje się prostym językiem, można by odnieść wrażenie, że opowiada coś znajomym. Dzięki temu książkę czyta się lekko i szybko.

Moim zdaniem to wartościowa lektura, której warto poświęcić trochę wolnego czasu. Zobaczyć świat oczami Graczyka. A i samego Graczyka warto lepiej poznać.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

produkt cyfrowy
 • -20%

MP3

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 37.65 zł
  34.64 zł

  Lalka z wózkiem, w którym znajduje się urocze niemowlę! lalka 29 cm dziecko wózek ręcznik buciki dla dziecka Opakowanie 32 x 18 x 6.5 cm Wiek 3+

 • 105.51 zł
  96.01 zł

  Kasa sklepowa z akcesoriami i wózkiem na zakupy Wiek: 3+

 • 480.44 zł
  360.33 zł

  Maximarket z wózkiem Duży zestaw z elektroniczną kasą, zintegrowanym kalkulatorem z ekranem LCD, skanerem z dźwiękiem i światłem, wagą mechaniczną, czytnikiem kart kredytowych, drukarka do paragonów, wózkiem na zakupy, lodówką. W sumie 50 akcesoriów. Wiek: 6+

 • 411.56 zł
  288.09 zł

  Supermarket z wózkiem W zestawie elektroniczna kasa, zintegrowany kalkulator z ekranem LCD, skaner z dźwiękiem i światłem, waga mechaniczna, czytnik kart kredytowych, drukarka do paragonów, wózek na zakupy. W sumie 42 akcesoria. Wymiary; 70 x 59,6 x 89,6 cm...

 • 325.46 zł
  240.83 zł

  Market z wózkiem Mały market z wieloma akcesoriami (monety, banknoty, imitacja warzyw i owoców, opakowania, pojemniczki) Elektroniczna kasa z funkcją kalkulatora Elektroniczny skaner z dźwiękiem i światłem Wymiary: 48,9 x 38,5 x 89,6 cm Wiek: 3+

 • 59.99 zł
  55.79 zł

  Siku to metalowe modele: samochody, pojazdy rolnicze i budowlane, motory, motocykle, pojazdy specjalne, samoloty i helikoptery. Modele Siku dostępne są w różnych skalach: skala 1:32, skala 1:50, skala 1:55, skala 1:87. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Modele z metalu Siku to wspaniałe pojazdy...