Widmo Mahometa, cień Samuela - pdf , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Widmo Mahometa, cień Samuela - pdf

Cesarstwo bizantyńskie w relacji z przedstawicielami innych religii i kultur (VII-XV wiek)

  • pdf

  • Promocja
    image-promocja

E-book

ebook

Widmo Mahometa, cień Samuela - pdf, Cesarstwo bizantyńskie w relacji z przedstawicielami innych religii i kultur (VII-XV wiek) - opis produktu:

Prezentowana książka dzieli się na dwie podstawowe części, co jest konsekwencją faktu, że jest ona owocem dwóch paneli (W cieniu starego cesarstwa: bizantyńskie Bałkany od VII do końca XIV wieku oraz Islam i jego założyciel w kulturze europejskiego Wschodu i Zachodu w średniowieczu) zorganizowanych w ramach VI Kongresu Mediewistów Polskich, który odbył się w dniach 20-22 sierpnia 2018 roku we Wrocławiu.
W części pierwszej Czytelnik znajdzie teksty poświęcone różnorodnym aspektom historii cesarstwa bizantyńskiego i jego oddziaływań na Bałkanach, w drugiej zaś obrazowi Mahometa w kulturze średniowiecznej zarówno łacińskiej Europy Zachodniej, jak i Bizancjum oraz ludów słowiańskich, znajdujących się w orbicie jego wpływów cywilizacyjnych.
Autorzy zamieszczonych w książce tekstów wywodzą się z kilku ośrodków naukowych, tak polskich: Kraków (Jan Witold Żelazny), Lublin (Piotr Kochanek), Łódź (Zofia A. Brzozowska, Maciej Dawczyk, Karolina Krzeszewska, Mirosław J. Leszka, Małgorzata Skowronek, Szymon Wierzbiński, Teresa Wolińska), Poznań (Zdzisław Pentek), Wrocław (Aleksander Paroń), Zielona Góra (Jarosław Dudek), jak i zagranicznych: Sofia (Tsvetelin Stepanov).
Wszystkie teksty opracowane zostały na wysokim poziomie, z zachowaniem zasad charakteryzujących literaturę naukową (metodologia, logika i sposoby wnioskowania). Zaopatrzono je w kompetentnie zebraną, obszerną podstawę źródłową i literaturę, [...] Znakomitym zabiegiem jest wprowadzenie w niektórych tekstach dodatków źródłowych (zwraca choćby uwagę świetne tłumaczenie z artykułu Z. A Brzozowskiej) oraz materiału ilustracyjnego (artykule P. Kochanka).
dr hab. Dariusz Dąbrowski, prof. UKW
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

eBook pdf Widmo Mahometa, cień Samuela - pdf Cesarstwo bizantyńskie w relacji z przedstawicielami innych religii i kultur (VII-XV wiek), pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Łódzki. Autorami książki są Mirosław J. Leszka, Zofia A. Brzozowska, Teresa Wolińska, Kirił Marinow. Należy do gatunków: historia, powszechna do końca XIX wieku, nauki humanistyczne, kulturoznawstwo. Książka Widmo Mahometa, cień Samuela - pdf liczy 380 stron.
S
Szczegóły

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

Mirosław J. Leszka, Zofia A. Brzozowska, Teresa Wolińska, Kirił Marinow - przeczytaj też

RECENZJE - eBook pdf - Widmo Mahometa, cień Samuela - pdf, Cesarstwo bizantyńskie w relacji z przedstawicielami innych religii i kultur (VII-XV wiek)

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: