Urbanonimy - pdf , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
  • image

E-book

Urbanonimy - pdf

Brześcia w XX wieku

ebook

  • pdf

Urbanonimy - pdf, Brześcia w XX wieku - opis produktu:

Monografia poświęcona jest opisowi urbanonimii Brześcia w XX wieku. Pograniczny charakter miasta, które od początku swojego istnienia nieustannie ulegało wpływom kilku kultur i języków słowiańskich, a także czynniki historyczno-polityczne i pozajęzykowe znalazły odzwierciedlenie w bogatym i różnorodnym obszarze nazewnictwa miejskiego minionego stulecia. Praca składa się ze wstępu, siedmiu rozdziałów, zakończenia, bibliografii, dwóch załączników i indeksu omówionych nazw. W części wstępnej został określony przedmiot i cel badań. Rozdział pierwszy przedstawia historię powstania Brześcia i kształtowanie się jego systemu urbanistycznego na tle rozwoju miast na terytorium współczesnej Białorusi od IX do XIX wieku. Zasadniczą część monografii stanowią kolejne rozdziały, które zostały poświęcone analizie semantycznej i strukturalnej urbanonimii XX-wiecznego Brześcia.

eBook pdf Urbanonimy - pdf Brześcia w XX wieku, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Autorem książki jest Monika Famielec. Należy do gatunków: literatura obcojęzyczna, język rosyjski/ukraiński, nauki humanistyczne, językoznawstwo. Książka Urbanonimy - pdf liczy 292 stron.
S
Szczegóły

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook pdf
Urbanonimy - pdf, Brześcia w XX wieku

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.