rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Świat jest pełen chętnych suk - mobi, ...

J. Piekara

ebook, multiformat: mobi, epub

20,06 zł taniej -15%

Świat jest pełen rozwiedzionych kobiet ...

J. Collins

ebook, multiformat: mobi, epub

23,51 zł taniej -15%

Świat jest pełen rozwiedzionych kobiet

J. Collins

książka (miękka)

16,76 zł taniej -52%

Świat jest pełen żonatych mężczyzn - ...

J. Collins

ebook, multiformat: mobi, epub

20,15 zł taniej -15%

Świat jest pełen żonatych mężczyzn

J. Collins

książka (miękka)

14,66 zł taniej -51%

Świat dzikich kotów Pełen zagadek i ...

M. Zdziechowska

książka (miękka)

11,01 zł taniej -15%

Wschód jest pełen słońca (vinyl)

Wykonawca:

Karcer

muzyka winyl

Universal Music Polska

68,82 zł taniej -18%

Świat jaki jest

W. Bieluń

książka (miękka)

18,70 zł taniej -25%

Świat jednak jest normalny

G. Eberhardt

książka (miękka)

28,27 zł taniej -29%

Świat jest kobietą

Wykonawca:

Hamak Band

muzyka cd

Polskie Radio S.A.

24,54 zł

Świat jest tylko umysłem, czyli ...

A. Przybysławsk...

ebook, multiformat: mobi, epub

25,02 zł taniej -15%

Świat jest pełen chętnych suk

ocena: 6, głosów: 5
 

Fragmenty

przeczytaj fragment e-książki
Świat jest pełen chętnych suk

— Trzej Przyjaźni Nieznajomi, mój panie — obwieścił niewolnik, pochylony w głębokim ukłonie. Agent zastanawiał się przez chwilę.

Mógł nie przyjąć tych ludzi. Potraktowali go przecież jak osobę o nikłym prestiżu, której można przerwać czas odpoczynku. Jednak z drugiej strony, jeżeli znali pozycję O’Reilly’ego (a w stolicy każdy znał ją dobrze) i nie chcieli go obrazić, to sprawa, z którą przybywali, musiała być wyjątkowej wagi.

Po namyśle kazał niewolnikowi przyprowadzić gości. Trzech barczystych, wysokich mężczyzn, z których każdy miał jeden miecz u lewego boku, a drugi, krótszy, w pochwie wystającej nad prawe ramię. Policjanci. To oczywiste. Czegóż w domu O’Reilly’ego mogą chcieć policjanci? I to w dodatku o tak niewłaściwej porze! Wszyscy występowali w maskach Przyjaznych Nieznajomych, ale agent nie zmienił swej maski Obojętnego Przechodnia. Miał do tego pełne prawo i nie czuł się wcale w obowiązku nakładać ani Gościnnego Gospodarza, ani też rewanżować się gościom Przyjaznym Nieznajomym. W innym przypadku mogłoby to być zrozumiane jako obraza, a nawet stać się powodem pojedynku, lecz O’Reilly i tak wyświadczył im łaskę, wpuszczając do domu o niestosownej porze. Policjanci powitali agenta w ceremonialny, niezwykle grzeczny sposób, po czym ten, który stał pośrodku, wyszedł krok do przodu. Gospodarz do tej pory nie wstał z miejsca ani nie zaproponował im, aby usiedli. Najpierw chciał usłyszeć, co mają do powiedzenia.

— Kiedy spotykam człowieka — zaczął policjant — który poświęcił życie opiece nad lasem, on zwraca się ze skargą. Zobacz, mówi, te rosłe drzewa, co stały tak dumnie, a dziś topór drwala strzaskał ich pnie i leżą teraz w pyle drogi. Patrz, mówi dalej ten człowiek, jakże okrutny był drwal, który to uczynił. Lękam się, że jego topór może rychło zastukać do drzwi mego domu.

Policjant zamilkł, a O’Reilly przez chwilę przetrawiał otrzymaną wiadomość.

Taurydański obyczaj zakazywał zwracania się z problemem, którego rozwiązanie nie leżało w gestii rozmówcy. Oczywiście wolno było prosić o pomoc, ale wtedy stosowano skomplikowaną ceremonię przypowieści i alegorii, nie chcąc narażać się na odmowę, która mogłaby być dla proszącego śmiertelną obrazą.

Teraz wystarczyłoby, aby agent nie odpowiedział ani słowem, a przybysze wycofaliby się grzecznie i nikt do nikogo nie mógłby mieć pretensji. Jednak O’Reilly nauczył się, że na Taurydzie dobrze jest pozyskiwać sobie wdzięczność i przychylność innych. Nawet jeśli byli to tylko policjanci. Dał więc znak niewolnikom, którzy natychmiast przystawili gościom trzy wiklinowe fotele, po czym zmienił maskę na Przyjaznego Nieznajomego. Policjanci usiedli, przykładając lewe dłonie do prawej piersi — znak wdzięczności, który jednak nie nadszarpywał prestiżu. Teraz agent czekał na ich dalsze słowa.

— Pan, ekscelencjo — zaczął policjant — cieszy się sławą człowieka, który zgłębił wspaniałe utwory naszych mistrzów. Ja i moi przyjaciele pragniemy usłyszeć pańskie zdanie na temat czynu megethona Astemynuusa i radość nasza nie będzie miała granic, jeśli podzieli się pan z nami swymi przemyśleniami.

O Boże, pomyślał O’Reilly. Trafiony, zatopiony. Kto to był, do cholery, megethon Astemynuus i kto napisał traktat o nim? Chyba mistrz Lodwerus. A może nie on? Zaraz, zaraz, skojarzyć to z drzewami, o co tu, do diabła, może chodzić?

Odwoływanie się do dzieł starożytnych pisarzy, do ich traktatów filozoficznych czy heroicznych eposów było starą i uświęconą metodą nawiązywania rozmowy, której nie można zacząć wprost. Jednak przybyszowi z Ziemi, choćby najbardziej zżytemu z taurydańską historią oraz obyczajami, sprawiało to ogromne trudności. Trzeba było bowiem przekopać całe tomy dzieł mistrzów, pisanych w archaicznym języku starotaurydańskim, i w dodatku jeszcze zapamiętać ważniejsze fakty, a najlepiej zapamiętać wszystko.

I wtedy O’Reilly’emu przypomniało się, kim był megethon Astemynuus. Oczywiście! Przecież to jedna z historii heroicznego eposu poety Bredorwusa. Rzecz o dostojniku, mistrzu miecza i jednym z najbardziej znaczących ludzi na Taurydzie, który zrezygnował z zaszczytów oraz dostatku, aby zająć się pokonaniem okrutnych morderców z Górskich Klanów, grasujących nocami w stolicy. Teraz rzecz stawała się jasna. Sytuacja się powtórzyła. Ktoś zakłóca spokój mieszkańcom miasta, a policja nie może sobie z tym poradzić. Ale dlaczego, na Boga, oczekują wsparcia od niego? Fakt, że dobrze włada mieczem, nie stanowi jeszcze o tym, że będzie pomagać w poszukiwaniu zbrodniarzy. Na to O’Reilly nie miał ani chęci, ani czasu... Zaraz... tu musi być drugie dno. Nie przychodzi się do człowieka o tak wielkim prestiżu i nie prosi bez powodu o pełnienie roli policjanta. Jeszcze chwilka, zaraz, olśnienie było blisko. Boże, dokładniej czytać traktat Bredorwusa i już wszystko byłoby wiadome. Jak to się zaczynało. Aha, jest! Dlaczego megethon Astemynuus zrezygnował z dostojeństw? Dlatego, że na czele górskich band stał jego brat i megethon uważał za swój honorowy obowiązek zabić tę zakałę rodziny. Boże, czyżby to znaczyło że...

— Brat przestaje być bratem, kiedy traci honor — oznajmił O’Reilly. — A śmierć jest nie tylko wybawieniem dla zbrodniarza, ale i radością dla sprawiedliwego.

Oferta została przyjęta. Teraz formuły, symbole, alegorie przestały być potrzebne. Można wreszcie zacząć się posługiwać zwykłym, funkcjonalnym językiem, bo rozmawianie w sposób ceremonialny, choć czasem użyteczne, czasem miłe, a zawsze szkolące spryt, pamięć, logikę i refleks, w tej sytuacji wikłałoby tylko sprawę.

— Doniesienia o morderstwach wpływają od prawie pół roku — zaczął policjant. — Na razie zdarzyło się jedenaście przypadków. Ciosy świadczą, że mieczem posługuje się mistrz walki, dwukrotnie pokonał trzech przeciwników na raz.

Ho, ho, zastanowił się O’Reilly. To brzmi niewiarygodnie. Taurydańczycy szkolą się w posługiwaniu mieczem od wczesnego dzieciństwa. Przecież na tej planecie — pozbawionej chorób, drapieżników i naturalnych kataklizmów — właśnie pojedynki są sposobem naturalnej selekcji i one pozwalają na eliminację jednostek mniej zaradnych życiowo. Niezły twardziel musi być z tego mordercy skoro zabija trzech za jednym zamachem.

— Dlaczego sądzicie, że to Ziemianin?

— Dzisiaj znaleźliśmy następnego trupa — wyjaśnił policjant. — Cios został zadany od tyłu.

No i wszystko się wyjaśniło. Przecież to hańba uderzyć odwróconego lub uciekającego wroga. Żaden Taurydańczyk by tego nie uczynił, chyba że w wyniku jakiegoś pożałowania godnego nieporozumienia. Tak splamić honor mógł tylko przybysz z Ziemi....cd w książce...

przeczytaj fragment e-książki

Świat jest pełen chętnych suk

ebook

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Zabezpieczenie: Znak wodny

Produkt cyfrowy

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 21,12

Cena detaliczna: 24,85

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń
Powrót
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (0)

  • Inne wydania

Świat jest pełen chętnych suk - opis produktu:

Trzynaście opowiadań, różnorodność tematyki, zaskakujące, autorskie wizje świata .
Wszystkie historie zebrano w cztery grupy: Miłość, seks, nienawiść - w opowiadaniach spotkasz: maltretowaną psychicznie i fizycznie kobietę, playboya posiadającego niezwykły talent pozwalający na uwiedzenie każdej kobiety oraz seryjnego mordercę, zabijającego swoje kochanki w celu zrealizowania misternego planu. Świat masek - trzy historie przygodowo-kryminalne opowiadające o perypetiach agenta O'Reilly - Ziemianina, żyjącego na planecie, na której ludzie noszą maski obrazujące ich aktualne uczucia, a niezwykłą wagę odgrywa mowa gestów. Obywatele muszą też przestrzegać setek tradycyjnych obyczajów i rytuałów. Bóg i historia - tu znajdziecie odpowiedzi na pytania jak mógłby wyglądać nasz świat, gdyby Polska sprzymierzyła się z hitlerowskimi Niemcami? Co by się stało, gdyby naukowcy potrafili sklonować Jezusa? Czym jest Piekło i jak wygląda? Czy śmierć jest karą, czy nagrodą? Obce światy - trzy klasyczne opowiadania science-fiction, których akcja toczy się na odległych, zdumiewająco różnych od Ziemi, planetach. Prowokująca mieszanka!

Świat jest pełen chętnych suk - szczegółowe informacje:

Dział: e-Książki pdf, epub, mobi, mp3
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Rok publikacji:2010
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): * Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
Wprowadzono: 26.11.2010
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Świat jest pełen chętnych suk - recenzje klientów


Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

Ogień i krew - mobi, epub

G. Martin

ebook, multiformat: mobi, epub

39,57 zł taniej -15%

Cokolwiek wybierzesz - mobi, epub ...

J. Szamałek

ebook, multiformat: mobi, epub

22,96 zł taniej -17%

Śmierć Komandora. Pojawia się idea - ...

H. MURAKAMI

ebook, multiformat: mobi, epub

28,27 zł taniej -20%

Jacek Piekara - przeczytaj też

Bestie i ludzie - mobi, epub

J. Piekara

ebook, multiformat: mobi, epub

31,12 zł taniej -15%

Bestie i ludzie - mp3

J. Piekara

ebook mp3

30,07 zł taniej -15%

Ja, inkwizytor. Kościany galeon - mp3

J. Piekara

ebook mp3

29,19 zł taniej -15%

Necrosis. Przebudzenie - mp3

J. Piekara

ebook mp3

25,02 zł taniej -15%

Płomień i krzyż. Tom 2 - mobi, epub

J. Piekara

ebook, multiformat: mobi, epub

25,13 zł taniej -20%

Płomień i krzyż. Tom 2 - mp3

J. Piekara

ebook mp3

27,48 zł taniej -20%

Płomień i krzyż - mobi, epub Świat ...

J. Piekara

ebook, multiformat: mobi, epub

25,13 zł taniej -20%

Rycerz kielichów - mobi, epub

J. Piekara

ebook, multiformat: mobi, epub

26,70 zł taniej -15%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

5.73 zł

taniej -15%

Świat zwierząt Mini kompendium 100 faktów

Wybierz się do królestwa zwierząt i odkryj ich niesamowite tajemnice! Poznaj przedstawicieli fauny stosujących zadziwiające strategie przetrwania i wymyślne techniki łowieckie. Przeczytaj, jak działają zwierzęce zmysły. Dowiedz się, dlaczego lwy żyją w stadach, jak porozumiewają się szympansy i w jaki sposób pingwiny cesarskie utrzymują ciepło.

książka

24.37 zł

taniej -25%

Świat miniony

Błyskotliwe i niepokojące połączenie 12 małp i Incepcji. Jedna z 10 najlepszych książek 2018 r. wg A.V. Club. Morderstwo, porwanie, podróż w czasie i katastrofalny koniec ludzkości - powieść, która zmrozi ci krew w żyłach. Zapewniam, że jeszcze nigdy nie czytaliście takiej historii. - Blake Crouch, autor Mrocznej materii (nominowanej do KSIĄŻKI ROKU...

książka

51.80 zł

taniej -20%

Świat przyrody

Wyrusz na wędrówkę przez świat dzikiej przyrody z tym wyjątkowym przewodnikiem, pokazującym niesamowite zdolności adaptacyjne roślin i zwierząt, które pozwalają im przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach. Dowiesz się, dlaczego organizmy żywe wyglądają i zachowują się tak a nie inaczej, oraz w jaki sposób wszystko w przyrodzie jest ze sobą...

książka

16.37 zł

taniej -22%

Świat Najciekawsze fakty

Książka dla uczniów szkoły podstawowej. Ciekawe fakty i wydarzenia dotyczące całego świata które da się wyrazić za pomocą liczb. Łatwe do zapamiętania i zabłyśnięcia w czasie lekcji lub w towarzystwie.

książka

92.16 zł

taniej -23%

Świat Perły przyrody i architektury

Oddajemy w Twoje ręce wyjątkowy album, za sprawą którego poznasz najwspanialsze zakątki naszego globu, nie tylko te powszechnie znane, reklamowane w folderach biur podróży, ale także miejsca mniej tłoczne, lecz niezwykle urokliwe. Książka Świat - perły przyrody i architektury zabierze Cię w podróż po najpiękniejszych krajobrazach ziemi. Z nią odbędziesz...

książka

52.52 zł

taniej -21%

Świat Zachwycające miejsca

Daj się zaprosić do niecodziennej podróży po zachwycających miejscach świata, odkryj fascynujące zakątki i ciesz się pięknem naszego globu. Poznaj zatykające dech w piersi skarby architektury oraz cuda otaczającej nas przyrody. Wspaniałe fotografie oraz interesujące opisy zabiorą Cię do krain oddalonych od nas nawet o tysiące kilometrów. Niezwykłe miejsca...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku

2.99

14.99

2.99

1.98

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: