Studia Politicae Universitatis Silesiensis. T. 12 - 06 Królestwo Jordanii w polityce Stanów Zjednoczonych wobec Bliskiego Wschodu w okresie pozimnowojennym - pdf pdf, eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
  • image

E-book

Studia Politicae Universitatis Silesiensis. T. 12 - 06 Królestwo Jordanii w polityce Stanów Zjednoczonych wobec Bliskiego Wschodu w okresie pozimnowojennym - pdf, eBook

ebook

  • pdf

Studia Politicae Universitatis Silesiensis. T. 12 - 06 Królestwo Jordanii w polityce Stanów Zjednoczonych wobec Bliskiego Wschodu w okresie pozimnowojennym - pdf - opis produktu:

Prezentowany 12 tom wydawnictwa Studia Politicae Universitatis Silesiensis ma formułę otwartą - zamieszczone w nim artykuły są zróżnicowane tematycznie, wpisując się jednak w politologiczny, ale i interdyscyplinarny obszar badawczy.

Teksty zebrano w czterech blokach: Teoria polityki, Systemy polityczne, Stosunki międzynarodowe i Komunikowanie społeczne. Uzupełnieniem jest dział Recenzje i omówienia, w którym znaleźć można informacje o polsko- i obcojęzycznych publikacjach z zakresu nauk politycznych.

W dziale Teoria polityki Z. Kantyka prezentuje główne postaci szkoły chicagowskiej, ich poglądy teoretyczne i metodologiczne na temat sposobów badania oraz mechanizmów funkcjonowania rzeczywistości politycznej. Dział Systemy polityczne otwiera tekst M. Domagały i J. Iwanka poświęcony zjawisku rozproszenia władzy. Drugi artykuł w dziale, autorstwa B. Master, dotyczy głoszonych przez polskie partie polityczne koncepcji przebiegu procesów integracyjnych oraz podobieństw i różnic w podejściu poszczególnych partii do kwestii polityki.

W dziale Stosunki międzynarodowe M. Stolarczyk dostrzegając zbliżenie stanowisk Polski i Niemiec wobec Rosji oraz identyfikując przyczyny takiego stanu rzeczy, zwraca uwagę na występujące w tym względzie różnice. W drugim artykule M. Lakomy przedstawia ocenę półtorarocznej prezydentury F. Hollande’a. Dział zamyka tekst K. Czornik poświęcony relacjom amerykańsko-jordańskim, które ze względu na wspólne cele i wzajemny szacunek autorka określa mianem bliskich.

Dział Komunikowanie społeczne zawiera dwa artykuły. W pierwszym J. Wichura charakteryzuje kierunek przemian dokonujących się współcześnie w społeczeństwach w zakresie środków masowego przekazu i opinii publicznej. Z kolei K. Brzoza w artykule koncentruje się na wpływie sieci internetowej na utrzymywanie kontaktu polskiej migracji z krajem.

eBook pdf Studia Politicae Universitatis Silesiensis. T. 12 - 06 Królestwo Jordanii w polityce Stanów Zjednoczonych wobec Bliskiego Wschodu w okresie pozimnowojennym - pdf pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Śląski. Autorem książki jest Mieczysław Stolarczyk. Należy do gatunków: polityka.
S
Szczegóły
  • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
  • Kategoria: polityka
  • Wydawnictwo: Uniwersytet Śląski
  • Rok publikacji: 2017
  • Język: polski
  • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
  • Wprowadzono: 28.07.2017

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

produkt cyfrowy
  • -21%

E-book

produkt cyfrowy
  • -22%

E-book

produkt cyfrowy
  • -22%

E-book

produkt cyfrowy
  • -22%

E-book

produkt cyfrowy
  • -21%

E-book

Mieczysław Stolarczyk - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook pdf
Studia Politicae Universitatis Silesiensis. T. 12 - 06 Królestwo Jordanii w polityce Stanów Zjednoczonych wobec Bliskiego Wschodu w okresie pozimnowojennym - pdf

4.5/5 ( 4 oceny )
    5
    2
    4
    2
    3
    0
    2
    0
    1
    0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.