Sophie Mereau-Brentano Dyletantka na weimarskim parnasie - pdf , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
  • image

E-book

przeczytaj fragment

Sophie Mereau-Brentano `Dyletantka` na weimarskim parnasie - pdf

ebook

  • pdf

Sophie Mereau-Brentano `Dyletantka` na weimarskim parnasie - pdf - opis produktu:

Seria: Niemiecka Literatura Kobiet (3), ISSN 2719-8170

Sophie Mereau-Brentano (1770-1806) należała do nielicznego grona pierwszych profesjonalnych pisarek niemieckich. Dane jej było bowiem publikować pod własnym nazwiskiem, wydawać czasopisma czy pertraktować z wydawcami. Swoją pozycję na rynku wydawniczym zawdzięczała jednakże w dużej mierze wsparciu kolegów po piórze - Friedricha Schillera i Achima von Arnima. Publikacja `Sophie Mereau-Brantano. Dyletantka na weimarskim parnasie`, pod redakcją Renaty Dampc-Jarosz i Niny Nowary-Matusik, przybliża czytelnikom tę małą znaną w Polsce autorkę epoki klasyczno-romantycznej i jej dwa utwory prozatorskie w przekładzie na język polski - powieść epistolarną `Amanda und Eduard` oraz opowiadanie `Marie`. Opracowania monograficzne trzeciego tomu serii Niemiecka Literatura Kobiet nieprzypadkowo koncentrują się na tych aspektach twórczości Sophie Mereau-Brentano, które obrazują etapy jej rozwoju twórczego, wpływ pola kulturowego na kształtowanie się osobowości (Renaty Dampc-Jarosz/Katowice), współpracę z Schillerem (Norbert Oellers/Bonn), współtworzenie historii literatury kobiet, w szczególności gatunku powieści epistolarnej (Karina Becker/Paderborn) oraz paradygmatach artystki i sztuki w autobiograficznej noweli `Marie` (Nina Nowara-Matusik/Katowice). Także przełożone w ramach projektu translatorskiego, w którym uczestniczyli pracownicy badawczo-dydaktyczni, studenci oraz doktoranci Uniwersytetu Śląskiego, powieść `Amanda i Eduard` oraz opowiadanie `Marie` podejmują motywy artystowskie, samorealizacji kobiet w ówczesnym społeczeństwie mieszczańskim, a także - lub przede wszystkim - nieustannego poszukiwania miłości i szczęścia.

eBook pdf Sophie Mereau-Brentano `Dyletantka` na weimarskim parnasie - pdf pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Śląski. Autorami książki są Renata Dampc-Jarosz, Nina Nowara-Matusik. Należy do gatunków: biografie, wspomnienia, biografie, nauki humanistyczne, literaturoznawstwo. Książka Sophie Mereau-Brentano `Dyletantka` na weimarskim parnasie - pdf liczy 323 stron.
S
Szczegóły

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

produkt cyfrowy
-21% Bestseller Gustaw - mobi, epub

E-book

produkt cyfrowy
-21% Bestseller Demiurg - mobi, epub

E-book

produkt cyfrowy
-21% Bestseller Czuła przewodniczka - audiobook mp3

MP3

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook pdf
Sophie Mereau-Brentano `Dyletantka` na weimarskim parnasie - pdf

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.