Rachunkowość jednostek sektora finansów publicznych - wybrane zagadnienia , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

E-book

Rachunkowość jednostek sektora finansów publicznych - wybrane zagadnienia

ebook

Rachunkowość jednostek sektora finansów publicznych - wybrane zagadnienia - opis produktu:

Wstęp

Książka Rachunkowość jednostek sektora finansów publicznych-wybrane zagadnienia przedstawia zagadnienia specyficzne dla jednostek samorządu terytorialnego, samorządowych zakładów budżetowych i jednostek budżetowych. Autorka przygotowała niniejszą publikację mając na uwadze tych wszystkich, którzy chcą się zapoznać z tajnikami tego rodzaju rachunkowości i którzy tę wiedzę chcą usystematyzować. Celem opracowania jest przedstawienie ważnych zagadnień rachunkowości budżetowej ujętych w formie teoretycznej, zilustrowanych licznymi schematami i przykładami liczbowymi. Opracowanie składa się z 8 rozdziałów. W rozdziale pierwszym przedstawiono wybrane problemy finansów publicznych, zwrócono uwagę na funkcje finansów publicznych, kierunki ich zmian oraz dyscyplinę finansów publicznych i odpowiedzialność za jej naruszenie. Istotę budżetu państwa i budżetu jednostek samorządu terytorialnego ujęto w rozdziale drugim.
Rozdział trzeci poświęcono tematyce dotyczącej ogólnych zadań i zasad rachunkowości budżetowej. W tym rozdziale omówiono zakres i zasady rachunkowości budżetowej. Przedstawiono w nim również ważne zagadnienia dotyczące klasyfikacji budżetowej i zakładowego planu kont. Specyfikę rachunkowości jednostek budżetowych omówiono w rozdziale czwartym. Zwrócono w nim uwagę na dochody, wydatki, koszty i przychody jednostek budżetowych.
Piąty rozdział obejmuje specyfikę rachunkowości samorządowych zakładów budżetowych. Ukazano w nim czynniki wpływające na wynik finansowy samorządowych zakładów budżetowych. Przedstawiono również sposób rozliczenia zakładu budżetowego z budżetem oraz przedstawiono plan finansowy zakładu budżetowego.
Ważnym obszarem rachunkowości budżetowej jest sprawozdawczość budżetowa i finansowa. Tej tematyce poświęcony jest rozdział szósty. Ukazano w nim
rodzaje i zasady sporządzania sprawozdań. Rozdział siódmy poświęcono zagadnieniom związanym z budżetem zadaniowym jako ważnym instrumentem rachunkowości budżetowej.8 Rozdział ósmy jest rozdziałem praktycznym, w którym na przykładzie konkretnej gminy dokonano analizy jej dochodów i wydatków za okres czteroletni.
Autorka ma nadzieję, że książka ujmująca wybrane zagadnienia rachunkowości budżetowej spotka się z życzliwym przyjęciem osób zainteresowanych tą problematyką. Książka przeznaczona jest dla wszystkich studentów szkół ekonomicznych.

eBook Rachunkowość jednostek sektora finansów publicznych - wybrane zagadnienia pochodzi z wydawnictwa Warszawska Wyższa Szkoła Zarządzania. Autorem książki jest Stanisława Sobolewska. Należy do gatunków: ekonomia i biznes.
S
Szczegóły

Polecane

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

produkt cyfrowy
 • -13%

E-book

produkt cyfrowy
 • -6%

E-book

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook
Rachunkowość jednostek sektora finansów publicznych - wybrane zagadnienia

4.5/5 ( 2 oceny )
  5
  1
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.