Przetrwałam - mobi, epub , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Przetrwałam - mobi, epub

Doświadczenia kobiet więzionych w czasach nazizmu i stalinizmu

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub

 • Promocja
  image-promocja

E-book

ebook

Przetrwałam - mobi, epub, Doświadczenia kobiet więzionych w czasach nazizmu i stalinizmu - opis produktu:

Przetrwałam to piętnaście intymnych historii z Archiwum Historii Mówionej Domu Spotkań z Historią i Ośrodka KARTA - największego w Polsce zbioru biograficznych relacji świadków historii XX wieku.

Bohaterki książki opowiadają o tym, jak przetrwały niemieckie obozy koncentracyjne, pracę przymusową, sowieckie łagry, zesłania oraz więzienia w stalinowskiej Polsce, jak przeżyły uwięzienie, jak je zapamiętały i jak poradziły sobie z traumą. To przede wszystkim opowieści o wchodzeniu w dorosłość i stawaniu się kobietą w nieludzkich, tragicznych warunkach wszechobecnej przemocy. To uniwersalne historie o tym, jak okrutnie i trwale wielka historia potrafi zaburzyć indywidualne losy, powodując traumę całych rodzin i pokoleń.

Książka ilustrowana jest nieprezentowanymi dotąd szerokiej publiczności fotografiami przedstawiającymi więźniarki obozów koncentracyjnych i łagrów. Publikacji towarzyszy płyta, która umożliwia kontakt z materiałem źródłowym.

eBook, multiformat: mobi, epub Przetrwałam - mobi, epub Doświadczenia kobiet więzionych w czasach nazizmu i stalinizmu, pochodzi z wydawnictwa Karta. Autorami książki są Magda Szymańska, Katarzyna Madoń-Mitzner, Maria Buko. Należy do gatunków: biografie, wspomnienia, wspomnienia, historia, II wojna światowa, Polski XX wiek. Książka Przetrwałam - mobi, epub liczy 476 stron.
S
Szczegóły

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub - Przetrwałam - mobi, epub, Doświadczenia kobiet więzionych w czasach nazizmu i stalinizmu

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3.6/5 ( 9 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  2

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: