Przemoc ze strony najbliższych w doświadczeniach życiowych uchodźczyń - pdf , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Przemoc ze strony najbliższych w doświadczeniach życiowych uchodźczyń pdf

Analiza kryminologiczna

 • pdf

 • Promocja
  image-promocja

ebook

Przemoc ze strony najbliższych w doświadczeniach życiowych uchodźczyń - pdf, Analiza kryminologiczna - opis produktu:

Książka Witolda Klausa jest niezwykle interesującą próbą przedstawienia problemu przemocy domowej wobec kobiet z perspektywy multikulturowej. Próbą zdecydowanie udaną. Książka zawiera nie tylko opis problemu, lecz także jego uwarunkowań i konsekwencji. Autor wykazuje również jak skomplikowanym zagadnieniem jest stworzenie systemu skutecznej reakcji społecznej, gdy mamy do czynienia z problemami silnie związanymi ze zróżnicowaniem kulturowym. (...) Szczególną wartością książki jest wnikliwa analiza zagadnienia przemocy wobec migrantek przeprowadzona na podstawie niezwykle bogatej literatury dotyczącej badań zagranicznych przeprowadzanych w krajach, w których populacja migrantów jest od dawna bardzo liczna. Prezentacja materiału badawczego poprzedzona jest pogłębioną analizą zagadnienia przemocy wobec kobiet w jej wielu aspektach (uwarunkowania, przejawy, reakcja społeczna). Dzięki temu podstawowy problem badawczy zyskuje niezbędną perspektywę.
Z recenzji dr hab. Anny Kossowskiej

Książka jest opracowaniem bardzo ważnym i cennym. Decyduje o tym zarówno aktualność tematu, jak i wartość naukowa tekstu zawierającego pogłębioną analizę prawnych oraz kryminologicznych aspektów zagadnienia. Na szczególne podkreślenie zasługuje logiczna struktura pracy oraz waga wyników przeprowadzonych przez Autora innowacyjnych badań empirycznych, a także trafne wnioski, zmierzające do stworzenia skutecznego systemu ochrony i wsparcia migrantek, doświadczających przemocy ze względu na płeć. Opracowanie (...) ma więc duże walory zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Jest też interesująco napisane, tak że może stać się znakomitą lekturą również dla osób interesujących się problematyką multikulturowości spoza grona specjalistów. (...) Przedstawienie metodologii badań (...) oceniam bardzo wysoko: mało, że nie budzi żadnych zastrzeżeń, to nawet - moim zdaniem - może służyć jako wzór dla innych Autorów.
Z recenzji prof. dr hab. Eleonory Zielińskiej

Witold Klaus - doktor nauk prawnych, adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz w Ośrodku Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego, prezes Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego im. prof. Stanisława Batawii, stypendysta Max Planck Society for the Advancement of Science oraz rządu USA, laureat II Nagrody w XLIV Ogólnopolskim Konkursie Państwa i Prawa na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych w 2009 r., autor wielu prac z zakresu kryminologii, polityki kryminalnej, wiktymologii, praw człowieka, migracji i uchodźstwa.

eBook pdf Przemoc ze strony najbliższych w doświadczeniach życiowych uchodźczyń - pdf Analiza kryminologiczna, pochodzi z wydawnictwa SCHOLAR. Autorem książki jest Witold Klaus. Należy do gatunków: prawo, socjologia. Książka Przemoc ze strony najbliższych w doświadczeniach życiowych uchodźczyń - pdf liczy 342 stron.
S
Szczegóły
 • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
 • Kategoria: prawo,  socjologia
 • Wydawnictwo: SCHOLAR
 • Rok publikacji: 2017
 • Ilość stron: 342
 • Język: polski
 • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
 • Wprowadzono: 24.09.2020

RECENZJE - eBook pdf - Przemoc ze strony najbliższych w doświadczeniach życiowych uchodźczyń - pdf, Analiza kryminologiczna

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: