Praca - konsumpcja - przedsiębiorczość. Świadomość ekonomiczna młodego pokolenia - pdf pdf, eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

E-book

przeczytaj fragment

Praca - konsumpcja - przedsiębiorczość. Świadomość ekonomiczna młodego pokolenia - pdf, eBook

ebook

 • pdf

Praca - konsumpcja - przedsiębiorczość. Świadomość ekonomiczna młodego pokolenia - pdf - opis produktu:

Poziom a także przebieg rozwoju gospodarczego i społecznego jest determinowany wieloma różnorakimi czynnikami, m.in. stanem rozwoju technologicznego czy też świadomością społeczną, którą współtworzy wiedza ekonomiczna młodego pokolenia, traktowana jako sposób myślenia i odnoszenia się młodych do rzeczywistości gospodarczej. Rozumienie procesów ekonomicznych, system wartości i aspiracje ekonomiczne, praca i przedsiębiorczość, stosunek do własności, stosunek do pieniędzy i oszczędzania, konsumpcja, determinanty sukcesu życiowego, to czynniki konstytuujące świadomość ekonomiczną.

Żyjąc w konkretnej rzeczywistości, młodzi ludzie nabywają wiedzy o otaczających ich procesach ekonomicznych. Wpływ na to mają zarówno czynniki zewnętrzne (zdarzenia i zjawiska ekonomiczne zachodzące w danym państwie i na świecie), jak i czynniki wewnętrzne: proces socjalizacji w rodzinie, obserwacja najbliższego otoczenia, podejmowanie codziennych decyzji ekonomicznych. W ten sposób kształtują się postawy, wartości i wiedza pokolenia, które w przyszłości będzie budowało gospodarkę.
Problemy te były przedmiotem wieloaspektowych analiz i rozważań na konferencji Praca - Konsumpcja - Przedsiębiorczość. Świadomość ekonomiczna młodego pokolenia państw Grupy Wyszehradzkiej, która odbyła się w 2015 roku w Katowicach. Pokłosiem tamtego spotkania jest niniejsza monografia. Referaty dotyczyły nie tylko problematyki Grupy Wyszehradzkiej, ale całokształtu zagadnień związanych ze świadomością ekonomiczną młodego pokolenia. Monografia została podzielona na trzy części: Świadomość ekonomiczna młodego pokolenia państw Grupy Wyszehradzkiej; Praca i przedsiębiorczość młodego pokolenia; Miejsce konsumpcji w życiu młodego pokolenia.

eBook pdf Praca - konsumpcja - przedsiębiorczość. Świadomość ekonomiczna młodego pokolenia - pdf pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Śląski. Autorami książki są Rafał Cekiera, Urszula Swadźba, Monika Żak. Należy do gatunków: nauki społeczne. Książka Praca - konsumpcja - przedsiębiorczość. Świadomość ekonomiczna młodego pokolenia - pdf liczy 386 stron.
S
Szczegóły
 • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
 • Kategoria: nauki społeczne
 • Wydawnictwo: Uniwersytet Śląski
 • Rok publikacji: 2017
 • Ilość stron: 386
 • ISBN: 978-83-8012-916-0
 • Język: polski
 • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
 • Wprowadzono: 18.10.2017

Rafał Cekiera, Urszula Swadźba, Monika Żak - przeczytaj też

Mikołaj Poleca

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook pdf
Praca - konsumpcja - przedsiębiorczość. Świadomość ekonomiczna młodego pokolenia - pdf

4.3/5 ( 4 oceny )
  5
  3
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.