Ponad lękiem - mobi, epub , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Ponad lękiem mobi,epub mobi,epub

Strategie terapii poznawczo-behawioralnej i uważności pozwalające przezwyciężyć lęk, strach i zamartwianie się

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub

 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

ebook

Ponad lękiem - mobi, epub, Strategie terapii poznawczo-behawioralnej i uważności pozwalające przezwyciężyć lęk, strach i zamartwianie się - opis produktu:

Lęk jest powszechnie doświadczaną emocją, która działa niczym system alarmowy w naszym ciele. Pomaga nam unikać sytuacji zagrażających życiu i pobudza nas, byśmy przygotowali się na niebezpieczeństwo. Zdarza się jednak, że przejmuje kontrolę nad naszym życiem, zaburzając nasze funkcjonowanie i powodując stres niewspółmierny do okoliczności. Zamartwiamy się tym, co może się zdarzyć, lub w nieskończoność rozpamiętujemy przeszłe wydarzenia. Aby poradzić sobie z trudnymi emocjami, zazwyczaj zaczynamy unikać sytuacji, które je wywołują. To przynosi szybką ulgę, ale na dłuższą metę utrudnia nam osiąganie zamierzonych celów, wzmacnia lęk i nie pozwala dostrzec, że nasze obawy są nierealistyczne. Pojawić się też mogą nieprzyjemne doznania fizyczne: ból głowy, nudności, uczucie zmęczenia, a także kłopoty ze snem, z koncentracją i podejmowaniem decyzji oraz nerwowość, drażliwość i poczucie, że jest się na skraju wytrzymałości. Lęk i zamartwianie się wywołują wiele cierpienia, przeszkadzając w odczuwaniu spełnienia i szczęścia w życiu.

Niniejszy poradnik zawiera oparte na dowodach naukowych strategie radzenia sobie z lękiem i zamartwianiem się, które wykorzystują elementy terapii poznawczo-behawioralnej i techniki uważności. Dowiesz się z niego, w jaki sposób myśli, zachowania i doznania fizyczne tworzą błędne koło lęku, które sprawia, że czujemy się jak w pułapce. Znajdziesz tu skuteczne ćwiczenia z zakresu uważnej świadomości zakotwiczające w bieżącej chwili, a także narzędzia, dzięki którym powstrzymasz zachowania unikowe i zmierzysz się z własnymi obawami. Co najważniejsze, odkryjesz, co wywołuje u ciebie lęk, i poznasz rozwiązania dopasowane do twoich potrzeb. Postępując zgodnie z podanymi wskazówkami, będziesz w stanie zmienić swój umysł, a tym samym całe swoje życie. Lęk przestanie mieć nad tobą kontrolę i zaczniesz żyć tak, jak pragniesz.

Dzięki zamieszczonym w książce przykładom i praktycznym ćwiczeniom dowiesz się, jak:
- zaprzestać unikania i stawiać czoło sytuacjom, które budzą w tobie lęk,
- rozpoznać i zmienić negatywne wzorce myślenia,
- poradzić sobie z doznaniami fizycznymi, które towarzyszą lękowi,
- zdystansować się od pełnych niepokoju myśli,
- rozpoznać i zmienić zachowania, które podtrzymują lęk,
- realizować to, na czym najbardziej ci zależy, mimo obaw i niepewności.

Jeśli często odczuwasz lęk, znasz ten problem na wylot - po co więc masz stosować jedno, rzekomo uniwersalne podejście, skoro możesz sięgnąć po takie, które będzie pasowało do twoich potrzeb? Niniejszy poradnik, napisany przez jednego z czołowych światowych ekspertów od poznawczo-behawioralnego podejścia do emocji, zawiera najskuteczniejsze sposoby radzenia sobie z lękiem. Zaprezentowane w postaci przejrzystych modułów, dają się one bez trudu opanować i stosować zarówno łącznie, jak i jako osobne strategie. Badania wskazują, że owe moduły - swego rodzaju mikroumiejętności - są wysoce skuteczne i warte poznania. Gorąco polecam!
Steven C. Hayes, twórca terapii akceptacji i zaangażowania, autor książek W pułapce myśli i Umysł wyzwolony

Ten poradnik może odmienić los osób cierpiących z powodu lęku. Odwołuje się do najnowszej, opartej na wynikach badań naukowych wiedzy na temat strategii terapeutycznych nakierowanych na łagodzenie najważniejszych jego objawów. Stefan Hofmann, znany na całym świecie badacz i klinicysta specjalizujący się w leczeniu zaburzeń lękowych, przedstawia w kilku modułach szczegółowe instrukcje, jak radzić sobie z tym wszystkim, co leży u podstaw uporczywego lęku. Czytelnicy znajdą tu opisy przypadków, przejrzyste formularze i przystępne objaśnienia. Poradnik stanowi budującą odmianę na tle licznych dostępnych na rynku samopomocowych książek na temat lęku.
dr David A. Clark, emerytowany profesor na wydziale psychologii University of New Brunswick, autor książki The anxious thoughts workbook

eBook, multiformat: mobi, epub Ponad lękiem - mobi, epub Strategie terapii poznawczo-behawioralnej i uważności pozwalające przezwyciężyć lęk, strach i zamartwianie się, pochodzi z wydawnictwa GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Autorem książki jest Stefan G. Hofmann. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia, poradniki, samodoskonalenie, zdrowie, stres i depresja. Książka Ponad lękiem - mobi, epub liczy 200 stron.
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: nauki humanistyczne,  psychologia,  poradniki,  samodoskonalenie,  zdrowie,  stres i depresja
Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok publikacji: 2021
Ilość stron: 200
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
Wprowadzono: 28.11.2021

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub - Ponad lękiem - mobi, epub, Strategie terapii poznawczo-behawioralnej i uważności pozwalające przezwyciężyć lęk, strach i zamartwianie się

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

B.

ilość recenzji:3

8-02-2022 10:37

"Ponad lękiem" to wspaniały poradnik, który wykorzystany w sposób zgodny z opisanymi zasadami potrafi zdziałać w życiu cuda!. Jest on idealny zarówno do samodzielnej pracy nad własnym rozwojem osobistym, jak również może stanowić zbiór cennych wskazówek dla osób prowadzących terapie z osobami zmagającymi się z zaburzeniami lękowymi oraz natłokiem myśli. Zawiera on dużą dawkę wiedzy naukowej, która wdrożona w życiu codziennym pozwoli uwolnić się od strachu, zapanować nad bieganiną myśli, przywrócić energię a przede wszystkim uzmysłowić sobie jaką rolę myśli odgrywają w naszym życiem. Bez uświadomienia sobie tego nie będziemy w stanie skupić się nad tym co najważniejsze - życiu tu i teraz!

Czy recenzja była pomocna?