Plan kont z komentarzem dla instytucji kultury - pdf pdf, eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

E-book

przeczytaj fragment

Plan kont z komentarzem dla instytucji kultury - pdf, eBook

ebook

 • pdf

Plan kont z komentarzem dla instytucji kultury - pdf - opis produktu:

Wnikliwy komentarz do planu kont instytucji kultury dla praktyków.

W publikacji:

1. Szczegółowy opis funkcjonowania poszczególnych kont:
-wykaz typowych operacji księgowanych na danym koncie w korespondencji z kontem przeciwstawnym (oraz zapisami równoległymi),
-zasady prowadzenia ewidencji analitycznej,
-opis charakteru salda oraz jego prezentacji w bilansie lub rachunku zysków i strat,
-zasady wyceny oraz rodzaje dowodów będących podstawą księgowania.
2.Wzorcowy wykaz kont syntetycznych z proponowaną analityką. Dodatkowo - autorska propozycja wyodrębnienia ewidencyjnego dotacji unijnych w zakładowym planie kont instytucji.
3. Ewidencja kosztów oraz przychodów w układzie zadaniowym.
Wzór zarządzenia w sprawie zasad (polityki) rachunkowości.


Najnowsze wydanie książki zostało zaktualizowane na dzień 1 lipca 2020 r. oraz poszerzone o nowe zagadnienia, w tym m.in.:

-inwentaryzacja majątku instytucji kultury ze szczególnym uwzględnieniem regulacji Stanowiska Krajowego Komitetu Standardów Rachunkowości w sprawie inwentaryzacji drogą spisu z natury zapasów materiałów, towarów, wyrobów gotowych i półproduktów (Dz. Urz. Min. Fin. z 2016 r. poz. 55) oraz KSR nr 11 Środki trwałe`, jak również rozporządzeń Ministra Kultury dotyczących ewidencji materiałów bibliotecznych i muzealiów;
-rozliczenie dochodu podatkowego w instytucjach kultury z uwzględnieniem aktualnych interpretacji dotyczących zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych instytucji kultury, z wyjątkami wydatków, od których należy odprowadzić podatek;
-wzory sporządzania ustrukturyzowanej noty podatkowej jako elementu e-sprawozdania zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów z przykładami wypełnienia;
-przewodnik sporządzania sprawozdania z przepływów środków pieniężnych metodą pośrednią, dostosowany do zagadnień występujących w instytucjach kultury.


Cennym rozwinięciem publikacji jest suplement elektroniczny, który zawiera zbiór niezbędnych dokumentów przygotowanych w edytowalnym formacie umożliwiającym dostosowanie do indywidualnych potrzeb:

-rozbudowany wzór polityki rachunkowości;
-dokumentacja sprawozdania finansowego - wzory bilansu, rachunku zysków i strat, zestawienia zmian w funduszu własnym, rachunek przepływów pieniężnych, kompletna informacja dodatkowa, wprowadzenie, dodatkowe informacje i objaśnienia zgodne z wymogami ustawy o rachunkowości;
-zestawienie pomocnicze dla instytucji kultury pomocne w wypełnieniu CIT-8 i CIT-8/O.

Stan prawny: 1 lipca 2020 r.

eBook pdf Plan kont z komentarzem dla instytucji kultury - pdf pochodzi z wydawnictwa ODDK. Autorem książki jest Urszula Pietrzak. Należy do gatunków: ekonomia i biznes. Książka Plan kont z komentarzem dla instytucji kultury - pdf liczy 346 stron.
S
Szczegóły
 • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
 • Kategoria: ekonomia i biznes
 • Wydawnictwo: ODDK
 • Rok publikacji: 2020
 • Ilość stron: 346
 • ISBN: 978-83-7804-833-6
 • Język: polski
 • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
 • Wprowadzono: 14.10.2020

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook pdf
Plan kont z komentarzem dla instytucji kultury - pdf

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.