Onyszkiewicz Bywały szczęśliwe powroty - mobi, epub , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Onyszkiewicz Bywały szczęśliwe powroty mobi,epub mobi,epub

W rozmowie z Włodzimierzem Nowakiem i Violettą Szostak

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub

 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

ebook

Onyszkiewicz Bywały szczęśliwe powroty - mobi, epub, W rozmowie z Włodzimierzem Nowakiem i Violettą Szostak - opis produktu:

Tą jedną biografią można wypełnić kilka życiorysów!
Eksplorował jaskinie i wspinał się w Himalajach. Jako opozycjonista w PRL-u był aresztowany i internowany. W nowej Polsce wszedł do wielkiej polityki - był pierwszym cywilem w ministerstwie obrony. Z wykształcenia matematyk, pracował w kilku zawodach, w różnych krajach i w dwóch kompletnie odmiennych epokach. Jego życie osobiste to niezwykle dramatyczna historia miłości i straty. Janusz Onyszkiewicz ma o czym opowiadać.
Jak z Wandą Rutkiewicz zdobyli Gaszerbrum III? Którą z wielkich gwiazd kina dublował w filmie potępionym przez Gomułkę? I co dla jego pokolenia oznaczał rok ‘68?
Z jakiego powodu władze uważały, że jest agentem MI6? Czemu twórczo tłumaczył rozmowę Margaret Thatcher z Lechem Wałęsą? I dlaczego kolegę z celi nazywał herbatnikiem?
Jak przyjął go Ronald Reagan, a czym był zainteresowany Kim Ir Sen? Dlaczego odwołał salwę honorową na cześć papieża? I jak to się stało, że wziął ślub z wnuczką Piłsudskiego w więzieniu na Rakowieckiej, po czym odnaleźli rodzinę w Japonii?
Rozmowy z Januszem Onyszkiewiczem trwały trzy lata, przerwane przez czas pandemii, bohater książki snuje więc też pasjonujące refleksje o tym, co dzieje się w Polsce obecnie, zastanawiając się, gdzie to pękło... Swoje historie, związane z mężem i ojcem, opowiadają także żona Joanna Jaraczewska i dzieci.
Włodzimierz Nowak- reporter, kulturoznawca, autorObwodu głowy, Serca narodu koło przystanku, Niemca. Wszystkich ucieczek Zygfryda. Kierował magazynem reporterów Duży Format. AutorStudia DF- cyklu rozmów wideo z reporterami.
Finalista Nagrody Literackiej Nike (za zbiór reportażyObwód głowy). Laureat Nagrody Kulturalnej im. Georga Dehio, Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego i Nagrody SDP im. Kazimierza Dziewanowskiego (za cykl reportaży z Białorusi).
W OKO.Press odpowiada za reportaż. Prowadzi też studium reportażu w Teatrze Jaracza w Olsztynie.
Violetta Szostak- absolwentka polonistyki, dziennikarka, od 2002 roku w Gazecie Wyborczej. Autorka reportaży i wywiadów publikowanych w Dużym Formacie, Wysokich Obcasach, Wolnej Sobocie i GW w Poznaniu.
Onyszkiewicz. Bywały szczęśliwe powrotyto już kolejna wspólna publikacja Włodzimierza Nowaka i Violetty Szostak. W 2017 roku ukazała się też ich książkaDżej Dżej. Rozmowy z Jackiem Jaśkowiakiem, prezydentem Poznania.

eBook, multiformat: mobi, epub Onyszkiewicz Bywały szczęśliwe powroty - mobi, epub W rozmowie z Włodzimierzem Nowakiem i Violettą Szostak, pochodzi z wydawnictwa Agora. Autorami książki są Włodzimierz Nowak, Janusz Onyszkiewicz, Violetta Szostak. Należy do gatunków: biografie, wspomnienia, biografie, wywiady i rozmowy. Książka Onyszkiewicz Bywały szczęśliwe powroty - mobi, epub liczy 400 stron. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: biografie, wspomnienia,  biografie,  wywiady i rozmowy
Wydawnictwo: Agora
Rok publikacji: 2022
Ilość stron: 400
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
Wprowadzono: 13.04.2022

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

Włodzimierz Nowak, Janusz Onyszkiewicz, Violetta Szostak - przeczytaj też

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub - Onyszkiewicz Bywały szczęśliwe powroty - mobi, epub, W rozmowie z Włodzimierzem Nowakiem i Violettą Szostak

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: